0

Po raz pierwszy cieszyłem się po golu Messiego- uratował mi kupon :D Jeszcze Hiszpania i Niemcy i 8 dyszek wpadnie :D Zawsze coś ^^

1

Widzę przynajmniej, że ktoś tu czyta co piszę :D Podziękował :D

0

casillas
carvajal-ramos-martinez-alba
koke-alcantara
jese isco iniesta
costa
(chociaż na chwilę obecną nawet Villa go wciąga nosem...)
Jednak dalej stawiałbym na Ikera i to zdecydowanie ALE POD WARUNKIEM, że będzie grał cały czas, a nie jak w tym sezonie. Iniesty nie da się ot tak posadził na ławie bo za dużo facet daje tej drużynie. Jese przed kontuzją był jednym z najlepszych graczy Realu i stąd ta "nominacja". Zaraz polecą hejty, że "na siłę wbijam tu zawodników Realu i , że nie jestem obiektywny". Ale to oczywiste, że zawsze patrzy się choćby minimalnie pod względem swoich upodobań-tak czy inaczej taki skład na pewno wiele mógłby ugrać. Jedynie co mnie gryzie tutaj, to jednak zastanawiam się czy z lepszymi rywalami nie lepiej byłoby postawić w środku na parę Koke-Busquets, ale to już jak kto woli. Poza tym, to i tak gdybańsko pełną gębą :D

0

Suarez nie trafi ani do Barcelony, ani do Realu. Liverpool awansował do LM, więc w tym sezonie nie ma na to szans. A za rok ten gość będzie miał już 28 lat, więc nikt na niego 85 mln nie da.

18

Jeżeli mogę, to powiedziałbym parę słów o waszych transferach z perspektywa kibica Realu.
1. Wasz genialny zarząd już 2 lata temu miał kupić jakiegoś ogarniętego stopera i wg mnie to obrona jest waszą piętą achillesową. Kiedy byliście na szczycie to nie Messi dawał Wam tytuły, tylko (przyjamniej w mojej opinii) wysoka gra obronna i genialny pressing. Odbiór piłki na 30 metrze i ciągłe siedzenie na rywalu-dzisiaj już tego w ogóle nie ma.
2. Środek pomocy- Potrzebujecie kogoś, kto będzie tu biegał, walczył, kto odbierze piłkę ale i ją rozegra. Busquets sam nie daje rady. Facet obniżył loty i sam nie daje rady. Może jest to spowodowane słabym już Xavim, który niewiele pomaga w defensywie na dłuższą metę, może to przez cały zespół, który ogólnie siadł? Nie wiem, ale tam potrzebujecie przede wszystkim powrotu do tego pressu, a taki walczak by się Wam przydał. Na waszym miejscu olałbym Higuaina czy innego napadziora na siłę i za takie chore pieniądze kupiłbym jednak Koke ze względu na jego wiek i już posiadane umiejętności.
3. Prawa obrona- Zainwestowałbym w kogoś pokroju Alvesa za najlepszych lat-szybki, ciągle prący do przodu ale -i tu różnica między Alvesem- takim, który też wróci.
4. Jednak pozbyłbym się Pedro, póki możecie za niego zgarnąć fajną kasę.


Transfery transferami, ale najważniejszy będzie Enrique-jak on to poukłada i co zrobi. Moim skromnym zdaniem będziecie z niego zadowoleni, bo przyspieszy Waszą grę sądząc po tym jak grała chwilami Roma pod jego wodzą JEDNAK nie sądzę, żeby utrzymał to na dłuższą metę. Może się jednak mylę ;)

Dlaczego się wypowiadam? Odpowiedź jest bardzo prosta-robię wszystko, żeby ne uczyć się na zaliczenie na studia i... no taki jest tego efekt :D Trzymajta się ludziska :)

0

Dobra, rocznik 2002. Wiele się jeszcze nauczysz ... :P

3

COOOOO?! Błagam Cię. Nie rób wstydu

0

Ale nikt z nich nie zagrał. To, że siedzą na ławie to mało :P Jeżeli chodzi o wyjściowy skład to zawsze środek wygląda tak samo.

1

Racja, Juanfran zjada takiego Azpiliquetę na śniadanie. Wolał powołać, a pominąć np Isco ? Pominął GABIEGO , który rozegrał sezon życia. Del Bosque myśli, że Xavi i Iniesta będą mu dupę do końca życia ratować...

2

Chwileczka, momencik. Wiele osób ciśnie Casillasa za wczorajszy mecz? Albo jestem jakiś zaślepiony albo więkość ludzi zrobiła z niego kozła ofiarnego. Co jak co, ale on wczoraj obronił dobrze ze 4 setki! Co najmniej 5 super okazji na gola ze strony Holendrów. Ok, bramkę zawalił-fakt. I co z tego? Jedna bramka na jego konto w 100% ale nikt już nie widzi ile on robi? Ile nawet wczoraj wybronił? Nosz cholera jasna. Patrzcie jak grał Pique i Ramos. Pique nawinięty przez Robbena jak dziecko, a Ramos spał przy Van Persim. ZERO ze strony Azlipiquety! Dalej pytam, gdzie w powołaniach jest Carvajal... Dalej. Busquets wczoraj cholernie słabo, ale to nie wina jednego zawodnika-jak cały zespół zaczyna się sypać to tak to wygląda. Iniesta jedno genialne podanie, a tak bezproduktywne kółeczka w okół 4 Holendrów, Alonso bezsensowne i często niedokładne podania. Xavi już tylko na rezerwę-nie przez jakąkolwiek zawiść, ale po prostu chłop już nie gra tak jak kiedyś. Jest chociażby Koke. Zero ze strony skrzydłowych. Ogólnie dno, ale i tak każdy będzie po Ikerze jeździł. A jak nie każdy, to większość. Czytaliście co wielki znawca futbolu Hajto stwierdził?! Że Casillas już powinien odpuścić bo nic nie gra. ROZUMIECIE TO?! TO JEST CHORE. Gość, który tyle razy ratuje im dupę po 1 błędzie ma być tak mieszany z błotem...? No błagam...

0

Jeżeli mogę to chciałbym coś powiedzieć na temat dzisiejszego meczu Borussi z Realem. Po 1 Real sam sobie naważył piwa, bo bramki padły po kardylanych błędach, tudzież wspaniałych asystach Pepego i Illarry. Bvb walczyło rewelacyjnie,a wszyscy w Madrycie mieli posrane gacie łacznie ze mną. Jednak komentrze, że Real jest słaby to nieprawda ;) Dlaczego? Patrzcie-2 te same drużyny , jakieś tam zmiany w składzie ale totalnie różna gra i wyniki. O czym to mówi? Nie, że Real jest słaby, a Borussia genialna. To psychologia-Real stracił bramkę po własnym błędzie i bali się grać swoje. Bali się rozgrywać, grać na ryzyku a na tym poziomie jak się starasz tylko wykopywać piłki bo się boisz to dostajesz bęcki. Real się pojsrał i to mnie martwi-mogli ten mecz spokojnie poprowadzić i na luuuzie awansować, a zagrali trgicznie bo się po prostu zaczeli bać. Co więcej-widać ile znaczy niestrzelony karny... O tym już nie muszę mówić. W Realu Modrić zagrał dobrze, a reszta słabo. Real też miał sporo okazji, ale nie potrafił ich wykorzystać przez co była meega nerwówka. WIdać ile znaczy dla nas Ronaldo. W takich meczach widać to dobitnie. Cóż. Powodzenia jutro i być może widzimy się w półfinale :P

0

Teraz ja! :D Po pierwsze, gratuluje wygranej. Jak dla mnie błędy były w obie strony, więc Wasza wygrana zasłużona. Real przegrał ten mecz na własne życzenie, bo prowadzili 3:2 (po niesłusznym karnym) i pozostaje tylko podziękować Ramosowi. Neymar czy był faulowany czy nie- miał prawo się przewrócić i tyle w temacie. Głupota Hiszpana. Jak dla mnie najlepsi na boisku byli Iniesta i Di Maria. To był genialny mecz dwóch RÓWNYCH drużyn. To mogło pójść w każdą ze stron. Mogliście prowadzić 2:0 po strzale Messiego na początku meczu, a Real 3:1 bo tym jak Pique wybił piłkę z linii bramkowej. Super spotkanie, ale z drugiej strony dalej nie widzę meczów ani Realu, ani Barcelony z takim Bayernem. Dlaczego? Powód jest jeden- OBRONA. Padło spooro bramek, ale spójrzcie na to z drugiej strony. To nie tyle mówi jak genialnie grały te 2 ekipy w ataku, ale jak tragicznie w obronie. Sam Benzema miał 5 setek! Jak dla mnie każdy wynik (remis i wygrana jakiejkolwiek z druzyn 1 bramką) był sprawiedliwy, bo okazje były z 2 stron. Mecz dla Realu skończył Ramos, a nie sędzia ;) Cóż. 9 meczów do końca, gratulacje wygranej i ścigamy się do mety! :))

0

Dobra, teraz moja kolej :) Po pierwsze, gratuluje wygranej. Jak dla mnie błędy były w obie strony, więc Wasza wygrana zasłużona. Real przegrał ten mecz na własne życzenie, bo prowadzili 3:2 (po niesłusznym karnym) i pozostaje tylko podziękować Ramosowi. Neymar czy był faulowany czy nie- miał prawo się przewrócić i tyle w temacie. Głupota Hiszpana. Jak dla mnie najlepsi na boisku byli Iniesta i Di Maria. To był genialny mecz dwóch RÓWNYCH drużyn. To mogło pójść w każdą ze stron. Mogliście prowadzić 2:0 po strzale Messiego na początku meczu, a Real 3:1 bo tym jak Pique wybił piłkę z linii bramkowej. Super spotkanie, ale z drugiej strony dalej nie widzę meczów ani Realu, ani Barcelony z takim Bayernem. Dlaczego? Powód jest jeden- OBRONA. Padło spooro bramek, ale spójrzcie na to z drugiej strony. To nie tyle mówi jak genialnie grały te 2 ekipy w ataku, ale jak tragicznie w obronie. Sam Benzema miał 5 setek! Jak dla mnie każdy wynik (remis i wygrana jakiejkolwiek z druzyn 1 bramką) był sprawiedliwy, bo okazje były z 2 stron. Mecz dla Realu skończył Ramos, a nie sędzia ;) Cóż. 9 meczów do końca, gratulacje wygranej i ścigamy się do mety! :)

0

Gratuluję zwycięstwa! W waszym wykonaniu bardzo mądry mecz :) Jeżeli chodzi o City bardzo dobrze zagrali Kompany, Zabaleta, Silva, Fernandinho i przede wszystkim Yaya Toure-ten gość jest wręcz niesamowity! Widać, że zna waszych zawodników na wylot :) Szczególnie w momentach kiedy szedł w ciemno w którąś stronę i odbierał piłi czy Messiemu czy Xaviemu. Gość miażdży-szkoda, że tak szybko odpadnie z LM, bo takich zawodników chciałoby się widzieć aż do finału

0

Wkurza mnie to. Na siłę lizanie im 4 liter. To nie tylko krytyka Barcelony ale też Realu- wybudowali tą "wysepkę" w Emiratach w kształcie herbu Realu i usunęli z niego krzyż tylko, żeby "nie urazić muzułmanów"... A , że tak powiem to tradycja już kompletnie się nie liczy...? Nie obchodzi mnie czy ktoś wierzy czy ja (ja akurat tak) ale jest to sprzedawanie siebie za kasę. TO chore. Podobnie teraz tutaj-teraz świętowanie jakiegoś śmiesznego Nowego Roku w Chinach , a zaraz (jak już ktoś słusznie wspomniał) będzie przebieranie się w smoki ale inne dziwne i zupełnie niepotrzebne rzeczy. Azjaci, muzułmanie powinni szanować NASZĄ tradycję i NASZE zasady, a nie my ich, bo sypią forsą.

0

Był ;) 91.2 ;)

0

A ja powiem ze swojej strony, że to wcale nie jest niemożliwe. Może nie aż 95, ale też wątpię, że "tylko" 57. Dlaczego? Bo Real gdyby chciał go kupić to za zerwanie uwamy z Wami muiałby zaplacić Wam 40 mln euro a za samego piłkarza 110, także .. No jest to możliwe :P Owszem-trzeba napisać WIELKIMI literami, że to madryyyycki dziennik, a jak wiadomo każdy szuka haków na drugiego-to "normalne" w dzisiejszym świecie. Ale nawet jeśli tyle daliście, to co z tego..? Bale kosztował 91,2-to chore, ale dzisiaj ceny za piłkarzy są przesadzone dobrze ze 3 razy! Bądźmy szczerzy, że gdyby nie taka kasa od sponsorów i ogólnie wpływy to Bale kosztowałby w rzeczywistości z 30, podobnie jak Neymar-a może i nawet mniej. Rzeczywistość jest jaka jest i albo się dotosujesz, albo jesteś Wengerem (a raczej byłeś -transfer Ozila ). Reasumując, nawet jeśli tyle zapłaciliście to ok-Jeżeli było Was na to stać to nie widzę problemu. Tylko po co ewentualne zasłanianie ceny transferu? No ale to już nie moja sprawa . Pozdrawiam i powodzenia w następnych meczach!

0

Osobiście baaardzo chętnie zobaczyłbym mecz Atletico-Bayern. Naprawdę nie postawiłbym w takim meczu kasy na bawarczyków :P

0

Dokładnie. Dużo lepiej było kiedy wybierali dziennikarze moim zdaniem. Wybory były jednak bardziej obiektywne, teraz to w sumie każdy głosuje na kogo chce i wg swoich kryteriów :P

0

Witajcie ! :)

Nie mogłem się oprzeć, żeby Wam nie podziękować. Już tłumaczę o co chodzi. Nie chcę włazić Wam do tyłków bez masła, żeby dostać plusiki czy, żebyście pomyśleli, że ten raul07 to spoko ziom-nie. Jednak muszę skłonić się w stronę większości na tej stronie, że potraficie być obiektywni i docenić najlepszego zawodnika największego rywala. To niesamowite kiedy czyta się komentarze, że Ronaldo musi dostać ZP, bo był najlepszy. Chodzi mi o to, że nawet jakby Messi strzelił 300 bramek w sezonie to na naszej stronie rm, cała gimbza od razu ruszyłaby na niego krytykując go o wszystko. Dziecinada , ale cóż. To ta różnica, kiedy ktoś jest prawdziwym kibicem danego zespołu, a nie jest to kwestia mody czy nie wiem jak to inaczej nazwać. Co do samej ZP, typ jest oczywisty ale wiecie co najbardziej podoba mi się w Cristiano? Poprawił nie tylko grę, ale też stał się skromniejszy. Te porażki wiele go nauczyły i facet dojrzał. Messi ten rok miał gorszy, ale to był wynik ogólnie stosunkowo słabej postawy Barcelony (jak na Wasze standardy). To nie jest już ta sama ekipa co sprzed 3-4 lat, która rozwalała wszystkich. To samo widać teraz w rep. Hiszpanii, dlatego potrzebujecie w mojej opinii czegoś świeżego - Neymar to pierwszy krok. Chłopak ma wielkie możliwości ;) Anyway, bo zbaczam z kursu-dzięki za postawę fair i teraz już wiem, że potraficie docnienić innych, a nie ślepo patrzycie się na to, że "to jest nasz rywal, to wszystko na nie". Szybkiego powrotu do zdrowia Messiego i Valdesa- wolę rywalizację z Barceloną w pełnym składzie ;)

Pozdrawiam!

0

Witam!

Na wstępie przyznam, że jestem za równo fanem Realu jak i Barcy -dziwne... ale nic na to nie poradze. Staram się patrzyć obiektywnie na oba kluby. Moim skromnym zdaniem niektórzy wypowiadający sie tutaj na forum są zbyt krytyczni na temat Madrytu. Spójrzcie na to z innej perspektywy. 2 lata temu i rok tamu to Real był mistrzem La Liga z olbrzymią przewagą na Barcą. Dopiero w tym sezonie Barca pokazała fenomenalną formę i zdobyła potrójną koronę. A jeżeli chodzi o tegoroczne transfery to... CZEGO SIĘ SPODZIEWALIŚCIE?! Bo czytając te komentarze, mam wrażenie że co poniektórzy są CIĄGLE zaskoczeni... Real miał słaby sezon. Musiał się wzmocnić. Cristiano, Kaka, Benzema to gwiazdy światowej klasy, podobnie jak Ibrahimović, Messi, Iniesta. Mam wrażenie, że niektórzy zaczynają sie po prostu ich bać. Niepotrzebnie. Zgrania Real nie ma zupełnie... To kwestia minimum roku. Ale na pewno mogą powalczyć zarówno w La Liga jak i LM. Następnym transferem Realu będzie prawdopodobnie Xabi Alonso. Świetny rozgrywający! Mała rada. Zamiast tworzyć klub ANTY madrycki skupcie się na Barcelonie. Na zakończenie powiem jedno. Nie potrafię doczekać się Wielkich Derbów Europy!

pozdrawiam

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?