siael
Dołączył/a: październik 2011
Katowice
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
czasami mam wrażenie że Nasi zawodnicy chcą rozgrywać zbyt koronkowo, zamiast w niezłej sytuacji zwyczajnie przylutować z czuba jak miał np Eto'o w zwyczaju
21
no widać jak bardzo UEFA z FIFĄ uosabiają szlachetne ideały. widać jak na dłoni, jak ważne dla nich te wartości
3
Najwięcej na temat tej kary mają kibice klubów nie lubiących sie z Barceloną, bo ich zwyczajnie cieszy że jeden z ich najgroźniejszych rywali o trofea będzie miał utrudnione zadanie. Ile ja już słyszałem opinii od osób zachwyconych "sprawiedliwością" kary, które nawet nie znają sprawy. "Grunt że komuś kogo nie lubię dopiekli". Ja się nie martwię bo liczę na Naszą szkółkę, ale boli mnie niesprawiedliwość i naprawdę ciężko mi nie poddawać się teoriom spiskowym
1
To był jedynie przykład co oznacza interpretowanie przepisów w duchu prawa. Dam Ci inny przykład, tym razem może troszkę bliższy sytuacji Barcy. Wyobraź sobie że jesteś bezwypadkowym kierowcą od 10 lat. Pewnego wieczora od 23:59 na pustej drodze zagapiłeś się i przejechałeś uliczką na którą jest zakaz wjazdu. Generalnie nikt nie ucierpiał- nic się złego nie stało nikomu się nie stało. Zatrzymała Cię policja i dostałeś mandat w wysokości 500zł i 4pkt karne. Czy jest to w zgodne z literą prawa? Tak, bo jest taka kara przewidziana w przepisach. Czy jest to zgodne z jego duchem? Nie, bo powinieneś dostać albo upomnienie albo najniższy mandat. Kara powinna być współmierna do winy. To nie jest tak, że Barca zrujnowała życie tym dzieciakom. Roczny ban transferowy to przesada, nie można karać kogoś na postrach innym
0
aż się ciśnie na usta że Real wzmocnił się przed dwumeczem w PK poprzez przybycie do Atletico Fernando Torresa ;)
4
Do wszystkich "znawców"- wyrok może i w jakiś sposób jest wg litery prawa, ale na pewno nie w duchu prawa. Tzn że owszem jest możliwa taka kara w przepisach, ale zgodnie z duchem prawa (czyli sprawiedliwym sposobem jego interpretowania i postrzegania) jest zbyt surowa. To tak jak w polskich przepisach- za przejście na czerwonym możesz dostać pouczenie lub mandat od 100 do 300zł. Jednak przyznanie tej najwyższej kary np dzieciakowi z podstawówki (mimo że zgodne z przepisami) byłoby przegięciem pały. I w przypadku Barcelony mamy to samo. Tyle w temacie
0
To jest niebywałe że my mieliśmy w składzie obrońców których się oglądało w akcji z takimi samymi wypiekami na twarzy jak się dzisiaj ogląda napastników. Niektóre ich odbiory albo dramatyczne wślizgi czy wybicia były równie piękne jak bramki. Liczę na to że Nasi obrońcy się ogarną i podpatrzą dawnych mistrzów
0
Na całym świecie jest dokładnie tak samo- bogaci nie ponoszą za nic prawdziwych konsekwencji. Przynajmniej się nie musimy martwić że to tylko u Nas ;)
0
U Nas jest absurdalna sytuacja, zawodnicy wielokrotnie bardziej utytułowani od trenerów- nie wiem czy jest inny taki klub na świecie. To jest oczywiste w związku z tym, że niektórzy grają za nazwiska. Roberto nie zagra i może lepiej faktycznie go wypożyczyć- gdzieś do Hiszpanii. Sprzedawać go byłoby pochopnie teraz
0
jakby dawali Davida Silvę w zamian to bierzemy! ;)
2
Moim zdaniem Cristiano nie jest wart dla zespołu nawet połowy tego co Messi, ale jak widać się nie znam.
0
Sprawiedliwe byłoby gdyby odgwizdał oba. Nie ma w podręczniku sędziowskim że jak się pomylisz na korzyść jednej strony to wybaczają Ci błąd na korzyść drugiej. Zwłaszcza że obie sytuacje były dosyć klarowne
2
To, jak pracuje na ten moment powoduje że nie gra. Ale dalej ma pracować tak samo. Czy tylko ja tu widzę sprzeczność?
1
już teraz mamy naprawdę wysoką średnią wieku a to nigdy nie wróży dobrze, wymieniać dwudziestokilkulatka na trzydziestolatka to nieporozumienie
27
w jakiej rzeczywistości lepszą decyzją jest sprowadzenie bezimiennego, przeciętnego gracza z egzotycznej ligi niż zatrzymanie wychowanka który zna zespół, prezentuje niezły poziom i jest ograny w Europie?
12
Ale facet głupio się tłumaczy. Widać było wczoraj że wcale się nie spodziewali Naszego ustawienia. Skąd było wiadomo? Ano stąd że ewidentnie nie wychodziło im to co w 1 spotkaniu- kontrataki. Najwięcej zagrożenia stworzyli po grze pozycyjnej i Naszych błędach. Gra 3 stoperami i dwoma pivotami dała nam świetną asekurację (za wyjątkiem jednej akcji PSG w której strzelili). Poza tym fakt że mieliśmy dwóch skrzydłowych przy liniach zmusił ich do biegania, a przecież w środku czyhali Messi i Suarez. Blanc się nie chce po prostu przyznać że to on zawalił bo dał się zaskoczyć
4
Akurat co do punktu żółtego nie mogę się zgodzić, bo uważam że to właśnie między innymi eksperymentowi Lucho zawdzięczamy wczorajsze zwycięstwo. PSG postawiło autobus i grało z kontry, a mimo to zawsze mieliśmy kogoś do asekuracji czy to boków czy środka czy w końcu dochodziliśmy do dobrych sytuacji a nie bezproduktywnie klepaliśmy na obwodzie. Podobała mi się gra wczoraj, za wyjście z tym 3:4:1:2 Lucho ma u mnie ogromny plus
37
Messi wczoraj ewidentnie dał Suarezowi strzelić tego ostatniego gola, bo nie był na spalonym. Zagrał niesamolubnie, jak zawsze
74
Wiecie, zabawne jest to że jak ktoś wykona gest nurkowania to od razu kojarzy Nam się z Cristiano Ronaldo. Już samo to chyba o czymś świadczy
0
bardzo mi się podobało że w obronie Busquets i Masche cały czas asekurowali obronę kiedy ktoś wychodził do przodu
0
ja mam nadzieję że Bartomeu się będzie trzymał Zubiego do końca, bo to by oznaczało ich rychły koniec w wyborach
3
mam nadzieję że masa ludzi zbojkotuje te koszulki i nike będzie żałowało decyzji
0
zachował się po chamsku uderzając głową w lecącą sobie, nikomu nie przeszkadzającą butelkę, to ma za swoje! dobrze że są jeszcze rozsądni ludzie w komisji ds. rozgrywek!
0
Moim zdaniem nie tylko nie powinna być anulowana kartka, ale Messi powinien zapłacić surową grzywnę za uderzenie głową w butelkę. Takie coś nie przystoi kandydatowi do złotej piłki, powinien zostać zdyskwalifikowany za takie chamskie zachowanie
1
Przecież ekipa z obecnego zarządu sprzedałaby własne matki za grosza gdyby tylko się dało, a co dopiero olać tradycję. Chcą zmienić design bo ludzie nie kupują koszulek, hmmm, może ma to coś wspólnego z tym że są koszmarnie drogie i splugawione reklamami
5
Z Neuerem będzie jak z Riberym - będą nakręcać karuzelę wokół niego, ale no powiedzmy sobie szczerze indywidualnie Messi i Ronaldo są bezkonkurencyjni
0
ha, czyli już wiem że jak chcę mieć nowiusią koszulkę (bo Kluiverta oddałem bratu) to muszę kupić tą bawełnianą bez napisów na ten sezon, bo potem to będą klony FC Basel, dodatkowo z logiem Qataru...
14
Ja nie wiem kto tą butelką rzucał- wyobrażacie sobie rzucić wypełnioną wodą flachą z kilkunastometrowej trybuny gdzie jest wrzawa i wszyscy się kotłują i w całym ruchomym gąszczu cieszących się zawodników Barcy trafić akurat w głowę najlepszego piłkarza świata? To musiał być wytrenowany asasyn!
22
po zamieszczonym filmiku widzę że repertuar jednego zwodu Naszego wychowanka nie zmienił się...
3
Złośliwy mógłby powiedzieć, że sędzia nie odnotował uwagi Messiego i ukarał go żółtkiem, bo inaczej musiałby incydent odnotować w sprawozdaniu i Valencia dostałaby karę, a tego nie chciał bo im dobrze życzy. Już i tak musiał być sfrustrowany, że w końcu Barca strzeliła mimo że ze swoim zespołem sędziowskim robili co się da żeby Nietoperze nie przegrali. Ale tak by powiedział złośliwy