14

@Yoshi94 tak tak A jakby boateng grał za suareza to już byśmy mieli potrójną koronę 

2

La Rambla 2017: No za Neymara to sprowadzimy Coutinho i Dembele. Bardzo dobrze, że odszedł bo tylko gwiazdorzył i nawet nie poczujemy jego braku. Nie potrzebujemy takich gwiazdek z ego.
La Rambla 2019: Neymar marzeniem żeby do nas wrócił. Każdy jest oddać Cou albo Dembele z dopłatą 100mln+
Śmieszne jak sytuacja może sie odwrócić i zmienić zdanie o piłkarzu w przeciągu 2 sezonów. Osobiście uważam, że jego powrót jest nierealny. Strasznie odczuliśmy jego brak. Nawet Alba z taką formą nie zamazuje plamy na lewej stronie bez Neymara. O Coutinho to nawet nie chce mi się pisać jaki ten chłopak zaliczył regres. Wyobrażacie sobie co by było w dwu-meczu z Liverpoolem jakby zamiast Coutinho grał tam Neymar. Teraz można tylko gdybać ale mógłbym poświęcić Dembele i Cou w zamian za Neymara. Niby Dembele ma być przyszłością na lata ale jaką mamy pewność, że już nie będzie miał problemów z mięśniami albo czy będzie to taki talent żeby wziąć grę na swoje barki po odejściu Messiego. Przykład Bale'a, miał być liderem ataku z Benzemą po odejściu Cristiano a każdy wie jak to sie skończyło, więcej go nie ma niż jest.

0

@Kidd Co wy macie z tym Wengerem przecież to jest już trener wypalony bez pomysłu. Pokazały to ostatnie sezony w Arsenalu gdzie wałkował ciągle to samo. Z nim na ławce pewnie skończyło by się gorzej niż z Valverde. Tu potrzeba nowej świeżej krwi na ławce a nie odgrzewane kotlety jak Wenger.

3

Statystyka dnia: Leo Messi brał bezpośredni udział (strzelał lub asystował) przy 78% bramkach Barcelony za kadencji Ernesto Valverde (2017/18 i 2018/19)
To chyba odpowiada na pytanie czy istnieje Messidependencia. Smutne ale prawdziwe jak można się uzależnić od jednego piłkarza nawet jak genialny by on nie był.

0

no to barcelona mowi papa valverde i oby rakiticowi i coutinho

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Mathew86 Teraz tym meczem będą się szczycić i dowartościowywać chyba przez następną dekadę. Nie przypominam sobie, żeby twitter barcelony tak wałkował temat remontady z PSG jak ten z Romy.

10

@_wiktoria_  W sumie może podziękować Guardioli, że wygrał z Hiszpanią MŚ i Euro.

1

@Encore Bo ma kontuzje od 2 sezonów na wiosne i kończy mu się sezon w połowie ;D

0

Po co mu była ta  operacja skoro może na zastrzykach całą karierę latać...Jedyny nasz problem teraz to, że ciężko będzie go sprzedać

0

@Dave2411 ceny adekwatne do poziomu klubu. Jakiś sredniak z la ligi nie zacznie robić transferów po 60mln bo ich najzwyczajniej nie stać A my musimy bo potrzebujemy piłkarzy z topu topów jak sami nie wychowamy 

0

Ogląda ktoś z was KSW? Jakie macie typy na gale? Ja uważam, że Materla bez szans ze Scottem to samo Kaszubowski z Soldicem. Dorzucę jeszcze Erko przez KO/TKO i Parke na pkt.

0

Ale zobacz co napisałem wyżej. To nie musi być Roberto i nawet nie chciałbym żeby to był on.

0

Co myślicie o 3313 w naszym wykonaniu na przestrzeni całego następnego sezonu? Czy to ma sens? Wypaliło to z PSG w pamiętnym meczu przez wszystkich z Messim przed pomocnikami i za atakiem.

Będziemy mieć bynajmniej 3 klasowych obrońców z topu: Pique, De Ligt (jak przyjdzie) oraz Umtiti/Lenglet. W środku pomocy znając Valverde byłby Busi, Vidal i Rakieta ale może coś by zmienił De Jong i tak by się pokazał Valdkowi, że byłby w podstawowej 11. Messi to Messi wiadomo że by się odnalazł. Przed nim na lewej Mógłby grać Cou jak zosatnie, na środku Suarez/Griezmann (jak przyjdzie) a na prawej Dembele. Można też rotować jak griezmann na prawej flance a Dembele na lewej z Suarezem na 9 oraz z Malcomem na prawej i Dembele na lewej z 9 suarez/griezmann.

Minusem tego wszystkiego jest rezygnacja z 2 bocznych obrońców Alby i Roberto/Semedo aczkolwiek Enrique pokazał, że kto nie ryzykuje szampana nie piję. Można byłoby wyjść chociaż raz tak i zobaczyć czy ma to jakikolwiek sens czy katować dalej 433 ale wydaje mi się, że z tym trenerem to nie możliwe i prędzej zagramy 532 aniżeli te 3313 z messim pomiędzy pomocą i atakiem który gra tak przez cały czas ale w niby w 433 jest na prawym skrzydle.

1

Przesunięcie messiego do pomocy to by było najgorsze co może być za jednego pomocnika. Jak już to może coś spróbować z 3313 tak jak wyszliśmy na PSG. Mając 3 klasowych środkowych defensorów: Pique, De Ligt (jak przyjdzie), Lenglet/Umtiti. Pomoc to wiadomo pewnie z Valverde busi, rakieta,vidal. Messi mógłby być spokojnie przed nimi równocześnie przed nim Dembele na prawej na środku Suarez/Griezmann a na lewej no to chyba Coutinho nam został jak nie odejdzie albo Griezmann prawa flanka a Dembele lewa. To samo można z Malcomem zastosować na prawej i dembele na lewej. Minusem, że takim ustawieniem eliminowalibyśmy skrzydła w postaci Alby i Roberto/Semedo ale jakoś nie płakałbym za nimi w kontekście tego co byśmy mogli uzyskać z tego ustawienia.

8

Jak nie ma warunków aby dominować w środku pola. Znając Valverde mając De Jonga Arthura ten będzie wystawiał rakitica busiego i vidala. Jak ten środek pola ma zdominować jak są to z reguły 3 def pomocników. Gramy 433 i jeden def pomocnik zawsze starczał a odkąd Valverde przyszedł zaczął ustawiać ivana bliżej busiego i mieliśmy tylko 1 kontrolującego/ofensywnego pomocnika na lewej stronie czy to iniesta czy to arthur do czasu kontuzji. Potem Valverde leciał na całego i już nie patrzył na nikogo tylko katował tą pomoc defensywnymi graczami a Messiego w ataku to już nie miał kto wspomóc bo Suareza walczącego samego ze sobą nie licze a Coutinho to wgl porażka. Jedyną alternatywą był Dembele ale to tez jak w przypadku arthura do czasu kontuzji a potem to juz cou cou cou i Messi sam musiał kreować sytuacje bo bez niego żadnego ruchu do przodu nie było. W sumie to jest zabawne, że sam Messi wykreował w tym sezonie zapewne więcej sytuacji bramkowych kolegą niż Ci jemu od czasu przyjścia Valverde.

0

Oby z Griezmannem nie skończyło się jak Cou i żebyśmy nie szukali klubu dla tych dwóch panów za rok.

0

Ale wtedy Barca nie kupiła de jonga I prawdopodobnie de ligta. Wymagania finansowe poszly w górę I nie dadzą rady utrzymać tyle gwiazd bez sprzedaży jakiejś. Moim zdaniem padnie na umtitiego bo cou raczej nie sprzedadzą. Przyjdzie de ligta to sygnał że umtiti może szukać innego klubu.

0

Właśnie tego się boje, że zostawi ten sam skład. Przyjdą nowi utalentowani zawodnicy Ale pewnie się uprze na pomoc z 3 def pomocnikami I na nic te transfery. Nawet jak griezmann przyjdzie to nie zdziwię się jak da go na lewe skrzydło zamiast dembele I cou A Suarez będzie Po czole kopał całe mecze jak to było dotychczas.

0

Zarząd by się bardziej zblaznil jakby sprzedał cou po 1.5roku w klubie którego kupili za 160mln anizeli sprzedać umtitiego I rakitica który już swoje lata ma. Kto wie może I malcom odejdzie, podobno Sevilla go chce

0

Myślę że pozbeda się umtitiego i może rakitica zamiast cou

1

Dembele-/Griezmann-Suarez/Messi-Malcom
Coutinho/De jong-Busquets/Arthur-Rakitic
Alba/Lenglet-Umtiti/De Ligt-Pique/Semedo-Roberto
Ter stegen

Ależ to by pięknie wyglądało w następnym sezonie aczkolwiek zapewne dalej będziemy katować vidal-busi-rakitic pomoc i z cou na skrzydle gdzie jest bezproduktywny. Jak nie sprzedamy Umtitiego to pewnie Lenglet stanie się rezerwowym bo wątpie, że Umtiti będzie na ławce jak nie bedzie mial kontuzji. Już nie mogę się doczekać co wyjdzie z takiego składu jak wyjdziemy tak o:

Dembele/Griezmann/Messi
Coutinho/De Jong/Arthur
Alba/Lenglet/De Ligt/Semedo
Ter Stegen

Moim zdaniem z takim składem to półfinał lm to minimum na next sezon w CL.

0

Nie zrobi bo jego miejsce zajmie De Jong

3

Neymara nie ma 2lata i nadal w topce. Gdzie Ci co pisali, że dobrze że go już nie ma. Kupimy sobie Dembele i Kutinio i żadnej straty po nim nie będzie i zamiast 1 będziemy mieć 2 klasowych piłkarzy hehehehehehe

0

To zamień wódkę na piwo

0

Idąc twoim tokiem rozumienia spotkanie Barcelona- Huesca ma zapewniać widowisko aniżeli Barcelona-Liverpool.

0

Dobrze, że tacy jak ty nie zarządzają UEFA i nie wprowadzą tych zmian.

1

Zgadzam się Że o Neymarze nie mówilo się tak po tym meczu jak po messim Ale nie bardzo wiem do czego się odnosisz z messim I porażkami. Na Messiego patrzy się już że jak nie strzeli 2 goli albo nie zaliczy asysty to źle zagrał A to nie prawda. Wiele razy wykładał patelnie kolegom którzy po prostu nie potrafią wykorzystać tego co daje im Messi. Ile to już Suarez coutinho czy inni zmarnowali jego podań. Przecież on spokojnie mógłby mieć z 50 assyst więcej jakby Chcoiaz połowę sytuacji 100% co wypracował jego koledzy zamienili w bramkę

3

Czyli cokolwiek nie powie I nie zrobi to nie możemy go skrytykować bo nie osiągniemy minimum tego co on... Nie trzeba być piekarzem żeby ocenić czy chleb jest dobry.

0

Neymar który kontuzjowany od pół roku jest w top 5 a Ronaldo nie? Widać pałasz niechęcią do Portugalczyka ale mimo to piłkarsko to nadal top 2 z Messim

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?