szafiks
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Lublin
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Nie zgadzam się ze zdaniem, że Pinto powinien zostać bo jest przyjacielem Messiego. Nikt z zarządu tego nie powiedział. To są słowa dziennikarzy. Zgadzam się jednak, że warto inwestować w byłych piłkarzy jako członków sztabu szkoleniowego. Powód? To jakby kolejny etap funkcjonowania w tym klubie. Najpierw wszystkie szczeble młodzieżowe aż po pierwszą drużynę, a po zakończeniu kariery funkcja w sztabie szkoleniowym. To jest ciągłość modelu La Masii. Wiem, że Pinto to nie wychowanek, ale widać po nim, że czuje ideę funkcjonowania tej drużyny jakby był tu od dziecka. Uważacie, że nie jest gotowy? A jaka jest rola trenera bramkarzy? Ma koordynować ćwiczenia, które sam przez całą karierę pod okiem innych wykonywał. Ma dbać o formę bramkarzy, a kto zrobi to lepiej niż gość, który utrzymuje stabilną dyspozycję przez tak wiele lat. Pinto ma 38 lat i świetną formę fizyczną !!! Czasem fantazja go ponosi bo to jednak nie ten talent co choćby Buffon, Casillas czy nawet nasz Valdes. Patrzcie jednak nie na talent piłkarski a na najważniejsze cechy trenera: podejście do zawodników- Pinto jest uwielbiany. Umiejętność utrzymania formy fizycznej-wyżej o tym napisałem. Przygotowanie do wyzwań jakie stawia kariera-Pinto to doświadczony zawodnik. Rozegrał wiele ważnych spotkań. W tych rozgrywkach musiał nagle zastąpić VV, który rozgrywał świetny sezon. Nie łatwo wytrzymać tak dużą presję...to mu zaprocentuje jako trenerowi. No i mimo, że grał mało to osiągnął wiele. Jest szanowany i ma autorytet. Poza tym zna ten klub od wewnątrz. Wielkie tak dla Pinto jako trenera bramkarzy.
0
Jeśli Enrique byłby trenerem, Puyol jego asystentem, a Pinto trenerem bramkarzy to przynajmniej klimat w drużynie byłby rewelacyjny :D
3
Nie wiem jak Wy, ale jeśli uda się wygrać z Elche to tak profilaktycznie na ostatnią kolejkę kupię butelkę szampana i przy odrobinie szczęścia i...co tu dużo mówić niewiarygodnie szczęśliwego mistrzostwa z przyjemnością będę świętował tytuł mistrzowski Dla Barcy wraz z żoną, która będzie oglądała wraz ze mną ten mecz :)
0
Taka ciekawostka... Real dziś zremisował zaległy mecz z Valladoid 1-1 tracąc bramkę w 85 minucie :) To oznacza, że jeśli Barcelona wygra z Elche i oczywiście z Atletico to ma mistrza...no to będzie się działo :D
0
Po pierwsze szacunek do trenera to podstawa. Z decyzji personalnych to trener jest rozliczany a nie piłkarze. Piłkarze są oceniani za to co pokazują na boisku. Skoro Tello na boisku nie przebywa zbyt wiele to widocznie nie zasługuje na to tym co prezentuje na treningach. Nie może grać 25 piłkarzy jednocześnie. Każdy powinien znać swoje miejsce w drużynie. Tello może zasługuje na więcej minut ale to gracz, który jest idealny wręcz na kontry a w ten sposób Barcelona ma okazje grać jedynie w końcówkach.
0
Nie na temat ale Levante wygrało dziś z Atletico 2-0...chyba o godzinie 21 trzeba trzymać kciuki za Valencie bo może się okazać, że w przypadku gdyby dziś Real przegrał to Barcelona mając jeszcze przed sobą mecz z Atletico będzie rozdawało karty...to ten optymistyczny wariant ale mimo słabego sezonu wierzyć trzeba do ostatniej minuty, ostatniego meczu.
0
Wizualnie strasznie podobny do ojca...to teraz zakontraktować Shane'a Kluiverta do szkółki i za jakieś 12-13 lat będziemy mięli w końcu 9 w drużynie :) Kiedyś, jak jeszcze grał w drużynie ajaxu, nie przepadałem za Patrickiem, potem zdecydowanie się to zmieniło. Świetny zawodnik i szkoda, że jego następcy ( Bo Eto'o i Villa to jednak inny typ zawodnika) wciąż nie ma...
1
Z jednej strony naprawdę lubię tego gościa. Jest jakby wyjęty z tej wielkiej piłki - nie jest skandalistą jak Mourinho ani fanatykiem jednej drużyny jak Klopp. To po prostu facet, który lubi to co robi. Widzi swoje błędy i ma jaja żeby się do nich przyznać. Jednak sentyment to jedno, a warsztat drugie. Martino pewnie byłby świetnym trenerem ale za kilka lat, gdy pozna piłkę w ligach europejskich. W Argentynie gra się inaczej. Mniej jest taktyki, a więcej takiej "wesołej piłki" opartej na indywidualnościach. Niestety w Europie najważniejsze mecze wygrywa się taktyką i właśnie tego zabrakło w kluczowych momentach sezonu. Gdyby został, na pewno gra będzie wyglądała lepiej niż w tym sezonie, jeśli nie to potrzeba nam świetnego taktyka i motywatora. Ważne żeby teraz ludzie odpowiedzialni za transfery usiedli i przemyśleli kogo tak naprawdę nam potrzeba, a kto z piłkarzy aktualnie grających w Barcelonie, mimo wielkich sentymentów powinien odejść.
12
Ter Stegen to dobry bramkarz ale ciężki będzie ten pierwszy sezon dla niego. Przychodzi na miejsce Valdesa- wychowanka drużyny, który do momentu kontuzji rozgrywał prawdopodobnie najlepszy sezon w karierze. Będzie musiał znosić ciągłe porównania do VV. Bardzo wiele będzie od niego zależało bo nie sądzę, żeby ściągnęli drugiego bramkarza więc jego zmiennikiem będzie Oier (módlmy się) lub Masip (oby). Ter Stegen przejdzie do nowej ligi, gdzie będzie współpracował z na nowo budowaną formacją obronną w drużynie. Zapewne puści kilka baboli i oby okazał się na tyle silny psychicznie, żeby go to nie załamało i żeby z czasem (bo na początku pewnie będzie o to trudno) pokazał to czego się od niego oczekuje i z czego tak dobrze wywiązywał się w niemczech.
1
Jeśli Martino odejdzie do Luis Enrique jest świetnym wyborem na jego miejsce. Gość ma szacunek w szatni Barcelony za to co osiągnął i jako zawodnik w tym klubie i jako trener grup młodzieżowych i drużyny rezerw (a gdyby miał u boku Puyola to już w ogóle pełnia szczęścia). Enrique ma charyzmę. Nie boi się ryzykować. Stawia na młodzież...zdecydowane tak dla niego.
2
Tak się zastanawiam...odejdzie Puyol, mam nadzieje, że Mascherano wróci na pozycję DMC. Zostajemy w zasadzie z duetem Pique, Bartra. Planowany jest zakup dwóch środkowych obrońców. Jeśli będą to ludzie z piłkarskiego TOP-u to czy nie stracimy w ten sposób Bartry, który pokazał pod koniec sezonu, że naprawdę dobrze rokuje i powinien dostawać minuty na boisku ? Oczywiście wiem, że Bartra zostanie ale tak młody zawodnik musi po prostu grać żeby się rozwijać. Myślę, że wystarczyłby jeden obrońca klasy światowej i jakiś młody piłkarz na tą pozycję, który grałby zamiennie z Bartrą.
0
Luis Enrique to jest gość :) Ci którzy piszą, że nie ma jaj, chyba nie widzieli go nigdy w akcji (polecam przeczytać o nim tekst na tej stronie http://www.fcbarca.com/ludzie/pilkarze/37-luis-enrique-martinez-garcia ). Mało tego, że jako piłkarz z początku niezbyt entuzjastycznie powitany przez kibiców Barcelony z powodu tego, że dołączył do nas z Realu Madryt, stał się prawdziwą legendą naszego klubu. Niesamowicie waleczny. Zawodnik z charakterem. Bez względu na to na jakiej pozycji było mu dane zagrać spisywał się świetnie i był nieprawdopodobnie skuteczny. Jako trener miał super start w młodzieżowych drużynach i w Barcelonie B. Gdy nie dostał szansy poprowadzenia pierwszej drużyny odszedł, ale jak dla mnie byłaby to świetna opcja...jeśli oczywiście będzie zmieniany trener na następny sezon.
0
Dużo się mówi o zawodnikach którzy odejdą - Afellay, Cuenca, Song, Alves, Mascherano, Puyol, Valdes, Pinto, J.Dos Santos, Tello.... patrzę na te nazwiska i w chwili obecnej Barcelona nie dostanie za nich zbyt dużych pieniędzy. Valdes, Puyol, Pinto-za darmo, Za Ceunce, Afellaya i Dos Santosa uda się wyciągnąć drobne bo mało grali, a w dodatku trapiły ich kontuzje. Jedynie Song, Mascherano, Tello i Alves na rynku transferowym gwarantują przypływ gotówki choć Mascherano i Alves nie są już najmłodsi więc automatycznie mniejsze pieniądze za nich...gdyby wszyscy odeszli to byłby to ubytek 10 graczy, czyli z aktualnego składu pierwszej drużyny zostaje 15 graczy. Na zakup 10 zawodników gwarantujących poziom nie będzie kasy. Kupić dwóch środkowych obrońców, zostawić jednak Mascherano ale dać mu grać na DMC. Wracają Deulefou i Rafinha, przychodzi Ter Stegen. Zostaje 6 miejsc. Skład uzupełnić graczami z drugiego zespołu - Masip jako drugi bramkarz, Adama Traore, Munir El Haddadi, Denis Suarez, Grimaldo, Samper, Dongou, Bagnack, Halilovic (zależnie od potrzeb i sytuacji) niech się młodzi ogrywają bo im potrzeba minut na najwyższym poziomie żeby w przyszłości stanowić o sile Barcelony. Bojan hmm jeśli zgodziłby się spełnić rolę taką jak Soriano 2 sezony temu-doświadczony gracz grający w rezerwach i alternatywa dla pierwszego zespołu to czemu nie :)
0
Na bramkę Ter Stegen. Jego zmiennikiem Masip (trzecim bramkarzem i jednocześnie pierwszym w rezerwach Ondoa). Do obrony na środek mógłby przyjść Balanta i Banatia. Mascherano niech wróci na pozycję defensywnego pomocnika. Haliliovic niech czasem grywa podobnie jak Munir, A.Traore, Samper, D.Suarez, Grimaldo, Bagnack i Dongou. Pomyśleć nad zawodnikiem na pozycję 9 i nad prawym obrońcą. Tym sposobem doszłoby 6 zawodników z innych klubów (z których Ter Stegena i Halilovica już praktycznie mamy, a Balanta nie byłby drogi) i trochę młodzieży/wychowanków. Sprzedać dokładnie tych, którzy są wymienieni w artykule. To sfinansowałoby zakup dwóch piłkarzy przynajmniej. Wrócą Rafinha i Deulefou...to byłby naprawdę fajny zespół.
0
Masip powinien być w przyszłym sezonie numerem dwa. zasłużył sobie na to świetnym sezonem w rezerwach. Numerem jeden w Barcelonie B powinien być z kolei Ondoa mający świetny sezon w Juvenil A. Pozbyć się Oiera. Jeśli Pinto i VV faktycznie odejdą to taka opcja byłaby chyba najrozsądniejsza.
0
Jeśli sankcje wobec Barcelony zostaną utrzymane, absolutnie nikogo nie wolno się pozbywać, co więcej trzeba powalczyć żeby zawodnicy, którzy deklarowali odejście (Puyol, Valdes czy nawet Pinto) zostali jeszcze na sezon. Jeśli natomiast będzie możliwość robienia transferów to warto rozważyć sprzedaż Tello. To dobry piłkarz, ale ciężko sobie wyobrazić w którą stronę mógłby się on rozwinąć. Bazuje on głównie na szybkości, gdyby nie to, byłby bardzo przeciętnym zawodnikiem. Czy jednak w drużynie, która jest zmuszona grać atak pozycyjny w każdym meczu, jest miejsce dla zawodnika idealnego na kontry ?? Doszliby Ter Stegen i Halilovic. Dać szansę Munirowi i Adamie Traore (choćby w meczach z ogórkami bo tak piekielnie zdolną młodzież trzeba po prostu ogrywać).Sprzedać takich zawodników jak Afellay, Dos Santos, Cuenca (właśnie oni zwolniliby miejsce dla młodzieży). Przemyśleć przydatność dla drużyny D.Alvesa, Adriano, Songa (Alves wiele dał drużynie ale od pewnego czasu znacznie obniżył loty. Adriano to świetny dubler ale lata lecą a on nigdy gwiazdą nie będzie więc warto ściągnąć za niego kogoś kto taką szansę ma lub dać szansę Grimaldo. Song miał być drugim Y.Toure...ale nie jest). Koniecznie kupić środkowego obrońcę lub nawet dwóch (jeden młody żeby się ogrywał- ewentualnie dać szansę Bagnackowi, drugi do wyjściowej 11). Mascherano na DMC w końcu niech wróci. To daje 3-4 nowych zawodników z których dwóch już teoretycznie jest zakontraktowanych a na dwóch pozostałych kasa byłaby ze sprzedaży zawodników więc i bilans raczej na plus.
21
Jasne, że dzieje się coś złego...od ponad roku- najpierw odszedł Abidal, który stał się symbolem walki i determinacji. Potem decyzję o odejściu ogłosił Valdes, następnie Puyol i Pinto. Xavi nie jest w stanie dawać drużynie tyle co choćby 2 sezony temu. Ten sezon to istna katastrofa pod wieloma względami - plaga kontuzji (w tym Messiego), afery (z podatkami, z transferem Neymara), inne sytuacje jak choćby osobista tragedia Iniesty. To wszystko ma wpływ na psychikę piłkarzy. Messi z wieloma z tych piłkarzy spędził większa część życia więc to nie tylko kontakty czysto zawodowe ale wręcz przyjaźń, która w jakimś stopniu zmienia się pod wpływem tych wszystkich rzeczy o których napisałem. A gdy Ci którzy zostają mają nadzieje na zbudowanie nowego zespołu wzmocnionego ludźmi "z zewnątrz" to kolejny cios - zakaz transferowy. Moim zdaniem to powód braku stabilizacji w formie nie tylko Messiego ale i pozostałych piłkarzy Barcelony. Co w związku z tym zrobić ? Poczekać na decyzję o tym co będzie z tym zakazem transferowym. Jeśli zostanie utrzymany to spróbować przekonać VV do pozostania. Jak się nie uda to niech broni Masip (nawet już teraz) a w rezerwie Ondoa. Wrócą Rafinha i Deulefou. Dać szansę Dongou, Bagnackowi, Munirowi i A.Traore, Samper, D.Suarez a może nawet Grimaldo (choć mało gra w rezerwach po kontuzji) bo może się okazać, że w przyszłym sezonie będzie trzeba liczyć na nich w niektórych spotkaniach. Myślę że młodzież warto wprowadzić nawet kosztem przewietrzenia szatni z piłkarzy, którzy mało grają i z którymi być może warto byłoby się pożegnać (Afellay, Tello, Dos Santos, Cuenca, Oier, a może nawet Song, Alves. To wszystko jest złe ale mamy diabelnie zdolną młodzież a w sytuacji gdy grają mniej utalentowani ale bardziej ograni zawodnicy ta młodzież w pewnym momencie staje w miejscu i przestaje się rozwijać.
0
Czy wszystko musi być jak w greckiej tragedii ?? Kurde patrząc na wszystko co dzieje się od początku sezonu, ciężko sobie wyobrazić, że tyle g...a może przytrafić się jednej drużynie przez tak krotki okres czasu - najpierw długa kontuzja Messiego, potem w jednym momencie praktycznie cała obrona łapie urazy (Pique, Bartra, Alba, Puyol), do tego mnóstwo krótszych kontuzji jak Neymar, Iniesta... No i wszystkie afery - Podatki Messiego, faktyczna kasa za Neymara, teraz kręcenie przy kontraktach juniorów, a co za tym idzie zakaz transferowy, zmiana prezesa w trakcie sezonu, no i na deser wiadomość o odejściach - Puyol, Valdes, Pinto....strach czytać nowe wiadomości... oby powalczyli jednak jeszcze o mistrza i żeby kolejny sezon był lepszy. Szukam pozytywów tego sezonu iiii... jest problem. Pojedyncze dobre mecze Messiego, Neymara, Pedro, Iniesty czy Alexisa. Najlepszy moim zdaniem VV łapie kontuzje. No może forma Pique była zadowalająca. Taką najfajniejszą niespodzianką jest fakt, że Bartra całkiem dobrze się rozwija i może być z niego tak długo oczekiwane wzmocnienie na środek obrony...bo na transfery nie ma co liczyć
8
Słowa Wengera to czysta hipokryzja - Fabregasa zabrał z Barcelony gdy ten miał 16 lat, ostatnie porwania z naszego klubu to Jon Toral i Hector Bellerin - ten pierwszy został zakontraktowany przez Wengera również w wieku 16 lat, ten drugi miał co prawda 18 więc teoretycznie mógł...jak ten stary hipokryta może teraz mówić, że Barcelona łamie reguły ??!! Skoro on naszych juniorów (nieletnich) kradnie jak na wyprzedaży w supermarkecie. Patrząc na młodzieżowe drużyny Arsenalu, co najmniej połowa to gracze z zagranicznymi paszportami !!! Są tam piłkarze zarówno z Europy ale i z Afryki. Co.... rodzice wszystkich przyjechali do Londynu za pracą i przypadkiem okazało się, że dzieciaki mają taki talent żeby grać w Arsenalu ?? Wenger jest żałosny !!!!
0
Argumenty brzmią bardzo sensownie- zwłaszcza ten o wychowaniu i kształceniu. Czegoś tu jednak brakuje...nigdzie nie znalazłem w tej wypowiedzi podstaw prawnych przemawiających za Barceloną...a to oznacza, że jednak coś jest nie tak. wiadomo, że dla dzieciaka np. z Kamerunu, lepsze jest przybycie do tak wielkiego klubu i podjecie nauki w La Masi niż zostanie w kraju gdzie czeka go nie wiadomo jaka przyszłość. Z regulaminu jednak (ta sytuacja pokazuje jak niedopracowanego) wynika, że pewnych rzeczy robić nie można. Mam nadzieje, że się z tego wybronią i ich argumentacja wystarczy. Ciekawi mnie jednak jak ten regulamin ma się do klubów, które podkradały nam zdolnych juniorów....Arsenal, Liverpool (np.Bellerin czy ten napastnik który poszedł bodajże do Tottenhamu) ??
0
Jednej rzeczy nie rozumiem i tu nie jest ona konkretnie wyjaśniona. cyt." Ten sam artykuł zaznacza jednak, że przejście zawodnika między klubami z różnych krajów jest możliwe w trzech przypadkach i takie decyzje mogą być podjęte przez podkomitet Komitetu ds. Statusu Piłkarza (org. Players’ Status Comittee)". O jakie trzy przypadki chodzi ?? Bo o ile wiem wielu graczy nieletnich zmieniało barwy klubowe i nigdy nie było z tym problemu. Tego typu przypadków mógłbym wymienić w jednej chwili z 10. Nie liczę tu oczywiście piłkarzy, który grali aż do końca kontraktu juniorskiego i dopiero wtedy podpisali kontrakty z innymi klubami. Więc jak to jest ??
0
doczytałem, że chodzi o nieprawidłowości przy transferach w sumie 10 młodzików ( więc może chodzi o zakaz transferowy obejmujący młodzieżowców... ??). Poza tym FIFA nałożyła na Barcelonę grzywnę w wysokości 450 tys. franków szwajcarskich (ok. 510 tys. euro) i wyznaczyła 90-dniowy termin do uregulowania sytuacji "wszystkich zainteresowanych zawodników". Jeśli informacja się potwierdzi i nic się nie da zrobić, to co z Ter Stegenem ??!! Jak on nie dojdzie (Choć kontrakt możliwe, że podpisując wcześniej, uniknąłby tego zakazu) to zostaniemy z Pinto na bramce przez cały następny sezon i bez środkowego obrońcy za Puyola !!! wtf ??!!
0
tak nie w temacie ale wie ktoś co jest grane ??!! Przed chwilą na BBC słyszałem, że FC Barcelona została ukarana zakazem transferowym przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej. Kara jest pokłosiem naruszenia przez klub międzynarodowych zasad regulujących przeprowadzanie transferów nieletnich zawodników. Kara zakazu transferowego ma obowiązywać przez 2 najbliższe okienka transferowe.... kurde już po prima aprillis, więc to raczej nie żart.
0
Z tego co mówi o Pinto, VV i przyszłym sezonie nasuwa mi się taka myśl - skoro nie wiedzą co zrobić z Pinto być może uzależniają to od decyzji VV w związku z kontuzją i problemami z tego powodu wynikającymi. Przykładowo Przychodzi Ter Stegen, Valdes w związku z kontuzja jednak przedłuża umowę, to wówczas nie przedłużają kontraktu Pinto i proponują mu np.stanowisko trenera bramkarzy. VV odchodzi to Pinto zostaje na kolejny rok i gra na zmianę z Ter Stegenem na zasadach takich jak dotychczas z VV (podział na grę w la liga i pucharze). Swoją drogą zaistniała sytuacja, daje niepowtarzalną być może szansę Pinto na to żeby powalczyć o nowy kontrakt. Wszystko w jego rękach. Będzie skutecznie zastępował VV to ma szansę by zostać i na następny sezon.
0
Najgorsza możliwa rzecz jaka mogła mu się przytrafić...sezon z głowy, mistrzostwa świata z głowy, a do tego jeśli nie ma podpisanej żadnej umowy z innym klubem (bo możliwe, że z kimś się już dogadał a oficjalnie ze względu na trwający sezon się o tym nie mówi żeby w przypadku choćby trafienia na ten klub w LM nie było żadnych insynuacji) to nie wiem czy znajdzie się jakaś drużyna, która zakontraktuje go od razu po takiej kontuzji... Co może w tej sytuacji zrobić zarząd Barcelony ?? Zaproponować mu nową roczna umowę np. z klauzulą, że jeśli znajdzie się klub, który złoży mu propozycje kontraktu to będzie mógł odejść za darmo już po tym sezonie, a jak nie to rok pograłby w Barcelonie. Może w tej sytuacji VV by się zdecydował na pozostanie. Tylko co z Ter Stegenem...do du.y to wszystko.
0
Czerwień dla Ramosa należała się jak najbardziej. Neymar był na czystej pozycji więc każdy faul w tej sytuacji to czerwona kartka. Swoją droga Brazylijczyk wykazał się sprytem zabiegając drogę Ramosowi, przez co ten praktycznie nie miał szansy zachować się inaczej :) Początkowo myślałem, że nie było faulu na Inieście ale powtórki rozwiały te wątpliwości. Kontakt Fabregasa z Pepe-słuszna decyzja bo obaj zawinili w tym przypadku (Fabregas niepotrzebnie zahaczył go łokciem a że to Pepe to wiadomo co było dalej). w 19 minucie moim zdaniem nie było faulu na Neymarze. Karnego dla Realu być nie powinno tylko rzut wolny.
0
Puyol w tym sezonie grał mało. Doceniam jego wkład pozaboiskowy w drużynę i ambicje gdy już na boisku się znajdował, ale fakty są takie, że większość meczów była grana bez niego co oznacza, że nie jest nam pilnie potrzebny żaden środkowy obrońca za którego trzeba płacić 30 czy 50 mln. Lepiej kupić jakiegoś młodziaka (Balanta ? ) za 5-8 mln, który naprawdę dobrze rokuje i dać mu rok na ogrywanie się na tym poziomie rozgrywek. Co to da ? Zaoszczędzi to z 20 mln i da Barcelonie obrońcę na lata a nie takiego który pogra maksymalnie 5 sezonów pod warunkiem, że nagle nie będzie miał załamania formy lub szeregu kontuzji (wiele przykładów w Barcelonie takich transferów było). Jeśli natomiast taki obrońca się nie sprawdzi to stracimy na nim niewiele. Ten sezon można dokończyć bo są Pique, Bartra, Mascherano no i oczywiście Puyol. Dokupić w przerwie np. Balante co da mu pół sezonu na ogarnięcie jak się gra w Europie i nawet gdyby nie okazał się on wystarczająco gotowy na grę w 11 to byłoby i tak trzech obecnych już w Barcelonie ŚO, którzy i tak teraz grają regularnie.Na początku, ilość minut Balanty byłaby zapewne porównywalna z tymi jakie teraz spędza na boisku Puyol...
0
Jeśli Kamerun pojedzie to szansę chyba mają również Bagnack i Dongou, którzy byli ostatnio powoływani...
0
druga od lewej w środkowym rzędzie :D Fajna by była też druga od lewej z tych siedzących ale musi zrzucić kilka kg :)
0
dv7wisnia - to jest tak, że nie ma reguły co do tego jak określony teren wpływa w okresie przygotowawczym na wytrenowanie gracza. Zależy to raczej od samego organizmu piłkarzy. Przykładem są Boliwijczycy którzy na swoim terenie są niezwykle trudni do pokonania bo są przyzwyczajeni do gry na takich wysokościach, rywali za to zwyczajnie zatyka. Piłkarz z Afryki lepiej zniesie treningi na własnym kontynencie niż piłkarz z Europy wschodniej. Reasumując- bardziej od miejsca, wpływ na dostosowanie treningu pod konkretnych piłkarzy i do temperatur. Faktem jest jednak, że najbardziej efektywny trening jest na zmęczeniu. Rozgrzewka to przygotowanie, trening siłowy, biegowy, wytrzymałościowy efekty daje dopiero wtedy gdy już czujemy wysiłek w nogach i w głowie. Treningi w Azji czy w Afryce, a więc w wysokich temperaturach (oczywiście pod kontrolą lekarza i po uzupełnianiu płynów ;) ), są bardzo efektywne, jednak tournee jakie robią drużyny z TOP-u europejskiego mało mają wspólnego z ostrym trenowaniem bo mają na celu raczej promocje drużyny i PN na kontynentach na których zyski z marketingu potem będą duże.