0

Świetny cykl. Do tych co piszą o Assulinie, G.Dos Santosie bądź Bojanie. Gai Asullin ma 22 lata, Bojan 23, Dos Santos 24 więc ciężko o nich mówić jako o niespełnionych talentach. Kto wie, może za rok nagle zaczną grać na miarę oczekiwań i wrócą do Barcelony choć póki co wydaje się to mało prawdopodobne. Cykl świetny zakładając, że nadal będą w nim opisywani gracze, którzy błyszczeli w rezerwach bądź drużynach młodzieżowych a w pierwszej ekipie mało pograli. Moimi faworytami wciąż pozostają - Jorge PERONA Garcia, który rewelacyjnie grał w młodzieżowych drużynach, nieźle w rezerwach, kapitalnie w młodzieżówce hiszpańskiej - http://en.wikipedia.org/wiki/Jorge_Perona oraz Fernando Nano Macedo który nawet dobrze wszedł do pierwszej drużyny a potem zaginął w tłumie piłkarzy. O Peronie sam bym chętnie napisał bo historia to ciekawa :)

0

Barca B mimo, że z różnych przyczyn osłabiona brakiem filarów w postaci Deulefou, Rafinhi czy Alberto będzie miała naprawdę fajny skład bo wzmocniona zostanie kilkoma graczami z bardzo mocnego rocznika, który w tym roku grał pod szyldem Jjuvenil A. Już nie mogę się doczekać jak będą prezentowali się Dongou, Grimaldo (po kontuzji :D ), Calvet, Ondoa ( oby go zgłosili), Ebwelle, Traore, Bagnack, Sandro, Babunski. Gdyby najlepsi z ubiegłego sezonu i Ci którzy nie mają perspektyw awansu do pierwszej drużyny nie odeszli to nasze młode perełki nigdy nie dostałyby tylu minut ile zapewne dostaną. Nie mogę się doczekać kiedy ten młody koreańczyk zacznie grywać w starszych kategoriach.

0

głupotę *

0

ojjj fakt, walnąłem głoptę :) chodziło mi o gracza - Jorge Perona Garcia oczywiście :)

0

Warto napisać o takim piłkarzu jak Javier Garcia Portillo, rocznik 1982, który grając w reprezentacji hiszpanii U-16 i 18 zdobywał tytuł króla strzelców mistrzostw europy w tych kategoriach a potem zaginął na wypożyczeniach z Barcelony, najpierw do Girony a potem jeszcze niżej. Dobrym przykładem jest też Fernando Nano Macedo, wychowanek Barcelony z rocznika 1982, który pograł nawet trochę w pierwszej drużynie ale przestał się rozwijać. Gio Dos Santos w sumie też tylko, że on potem w hiszpanii się odnalazł.

0

Jeśli Villa odejdzie to z przodu zostaną Neymar (Tello), Sanchez (Pedro) i Messi. Rafinha i Deulefou prawdopodobnie pójdą na wypożyczenie. Oznaczało by to, że nie będzie naturalnego zmiennika dla Messiego i bezsensu byłoby robić znowu eksperymenty na tej pozycji w przypadku odpukać kontuzji Messiego bądź łatwiejszych meczów w których argentyńczyk nie musiałby grać. Czy jednak warto kupować nowego napastnika na ławkę ?? Moim zdaniem bezsensu. Uważam, że powinno dać się szansę Bojanowi. Styl jego gry nigdy nie pasował do ligi włoskiej. Zna on styl gry Barcelony, uczył się go od dziecka. Skoro trzeba szukać zmiennika dla Messiego, więc człowieka, który zagra 10-15 meczów w lidze (w większości nie w pełnym wymiarze czasowym) plus puchar (więcej) i liga mistrzów ( końcówki) to po co wywalać 10-15 mln na kogoś takiego, tym bardziej, że może się nie zaaklimatyzować za szybko, skoro jest Bojan za darmo. Warto dać mu szansę. W Barcelonie może by się odnalazł a to wciąż młody gracz i warto zaryzykować. Na eksperymenty gdyby zawodził zawsze przyjdzie czas (mógłby tam grać Sanchez, Neymar lub w ostateczność...nie wierzę że mówię o nim jako o 9...Cesc).

0

Wszystko fajnie, ale 27 lat ma Kościelny, D. Luiz 26, Daniel Agger 29, Mathieu 30... Poza Luizem są to ludzie, którzy nie gwarantowaliby gry na naprawdę wysokim poziomie przez kilka sezonów. Wiem, że dobry obrońca to zwykle gość ograny na odpowiednim poziomie ale może warto byłoby poszukać kogoś młodego, kto już teraz gwarantuje odpowiedni poziom a w klubie mógłby grać przez wiele lat.... Varane pokazuje że można mimo młodego wieku grać świetnie. Może Mangala...chłopak ma 22 lata i naprawdę daje rade. Przez sezon by się przystosowywał do stylu gry Barcelony a potem mógłby być tym od kogo ustala się ustalanie, zestawienia formacji defensywnej.

0

A.Traore, Ebwelle i Ondoia są młodsi więc jeszcze z rok pograją w Juvenil A, sporadycznie dostając szanse w Barcelonie B. Ktoś przecież musi ciągnąć grę Juvenil A :)

0

Czy mnie pamięć nie myli i pierwsze mecz pre sezonu odbędzie się w Polsce ?? Jak tak to ja to po prostu muszę zobaczyć na własne oczy :) Może i będzie to klapa transferowa a może strzał w dziesiątkę...ale na pierwszych meczach jakby nie patrzeć obrońcy będą musieli mieć go na oku a to odciąży Messiego :)

0

Obstawiam Hummelsa lub Goetze... tylko czy niemiecki piłkarz przyjmie się w Barcelonie bo hiszpania to dla nich inna piłka niż ta grana w bundeslidze jednak...

0

Do Laim - To dopiero jego drugi sezon w szkółce FC Barcelony, a już pokazuje, że skauci Blaugrany podjęli dobrą decyzję ściągając go do stolicy Katalonii. Nazywa się Lee Seung Woo jest Koreańczykiem i występuje na pozycji napastnika w młodzieżowych sekcjach Barçy. Jest to drugi sezon w Barcelonie młodego piłkarza, dołączył on do słynnej La Masii wraz z rodakiem Jangiem, który gra obecnie w Cadete B.
Koreańskiego „killera” charakteryzuje spryt, zwinność i dbałość w dążeniu do celu. Jest bardzo szybkim zawodnikiem zdolnym do strzelania obiema nogami. W zeszłym sezonie Lee Seung Woo został najlepszym strzelcem Infantil A z 36 bramkami na koncie.
Urodzony 6 stycznia 1998 roku w Gyeonggi-do (Korea Południowa) został odkryty przez skautów FC Barcelony podczas drugiej edycji Copa Catalunya-Korea. Lee błyszczał wśród swojej drużyny, która pokonała Barcelonę 3:2. Od tego czasu kataloński klub robił wszystko, aby młodzieniec trafił do La Masii.
W ostatnim swoim występie kilka dni temu był gwiazdą Memoriału Gaetano Scirei, gdzie został najlepszym piłkarzem strzelając w finale dwa gole AC Milanowi. a tu próbka jego umiejętności ;)

0

bardzo szybki, zwrotny, nieźle panuje nad piłką ale chłopaczek ma 11 lat i w jego wieku ciężko cokolwiek przewidzieć. Kiedyś już był taki brazylijczyk lansowany przez internet (dzięki filmikom z YT nawet MU się nim interesował)- Jean Carlos Chera który z prowincjonalnego klubiku trafił do szkółki Santosu. W wieku 15 lat dostał zawodowy kontrakt do podpisania i nie zgodził się na to, wyjechał do włoch, do genoi gdzie sobie nie poradził więc poszedł do Flamengo gdzie podziękowano mu po sezonie za współpracę bo nawet nie został zgłoszony do rozgrywek. Niby ma 17 lat... ale miał być wielki. Prawdziwy talent czasem pokazuje się w wieku 16-17 lat bo wcześniej to po prostu zabawa piłką połączona z nauką podstaw taktyki.

0

Ciekawi mnie co Mourinho by zrobił gdyby jego drużyna wygrywała 3-4 bramkami a jeden z jego liderów odczuwał by np. ból w nodze. zostawiłby go na boisku czy zdjął żeby nie ryzykować groźniejszej kontuzji...a po badaniach które pokazałyby, że to jednak nic takiego czy w meczu rozgrywanym 2 dni później czy nie wystawiłby takiego zawodnika....ciekawe... :)

0

czy mi się wydaje czy mourinho dziś mówił że nadszedł czas aby mniej mówić o Barcelonie ?? no cóż, winny się zawsze będzie tłumaczył... :)

0

Nadszedł czas aby mniej mówić o Barcelonie...ale od pewnego czasu ciągle o niej gada więc zaprzecza sam sobie. Dziwny człowiek. Kiedyś robił po prostu sporo szumu wokół siebie, teraz zwyczajnie jego psychika nie pozwala mu pogodzić się z tym, że Barca ich regularnie leje w różnego rodzaju rozgrywkach. Real ma mistrza ok, ale ostatnie lata to ciąg zwycięstw Barcy. Teraz ma sporą przewagę nad Realem i to boli Mou... :)

0

no to wzorem starszych kolegów...dziecka w najbliższym czasie raczej nie stworzy ;) zdrowia...albo po prostu jaj na chodzie ;)

0

To może Messi dostanie złotą piłkę na ziemi a Ronaldo dla najlepszego ( jedynego ) piłkarza na Marsie...nie rozumiem takiego faworyzowania swojego piłkarza. Obaj są świetni ale decyzja należy do tych którzy na ten wybór mają wpływ. Kogo wybiorą ?? Na pewno nie będą czytali tych wypocin Mourinho. Wypowiedzi z obozu Barcelony na ten temat są skromniejsze lub jak kto woli zdecydowanie bardziej stonowane i tym oraz postawą na boisku zyskują sympatię.

0

z nim Barca będzie niepokonana, tu nawet nie chodzi o poziom gry, ale on wniesie coś czego nie ma w żadnej drużynie...coś co ma tylko on, potężną wolę walki. to ostatni, brakujący element tego zespołu. Gratulacje Abi i powodzenia. Jesteś wielki !!!

0

To już wiem czemu w tamtym sezonie słabiej grali...byli po prostu zajęci czym innym ;) Ciekawy rocznik 2013 się szykuje do gry, kto wie, może przebiją tych z rocznika 1987 :D

0

Śledzę poczynania Barcy B, ale nazwisko Tsafack nic mi nie mówi. Kto to jest ?? Dongou, Grimaldo, Deulofeu i Araujo...ciekawi mnie bardzo występ tych piłkarzy jeśli dostaną szansę :)

0

to ciekawe czemu Mourinho gadał że Ronaldo jest najlepszy gdy Barca wygrywała LM i PD xD ... przecież kto nic nie wygrywa (czyt.Real wówczas a co za tym idzie ronaldo) ten nie zasługuje na złotą piłkę ;)

0

pro_Villa_78 - skoro Messi Alexis i Neymar to nie duet tylko trio ;) Fajnie by było gdyby przeszedł. Jeszcze niedawno jakoś nie widziałem Neymara w Barcelonie, ale po wypowiedziach dla prasy i po postawie na boisku ( np. na olimpiadzie) widać, że nie jest już rozkrapryszoną gwiazdką. Dojrzał... W ofensywie Messi, Neymar, Villa, Alexis, Cuenca, Pedro dawałoby potężną możliwość rotacji. O Tello nie wspominam bo o ile wiem formalnie wciąż jest on piłkarzem Barcy B.

0

Grimaldo gra bardzo dojrzale jak na swój wiek. Sprawia wrażenie rutyniarza a nie dzieciaka. W dodatku świetnie gra w ofensywie. Trochę pracy na siłowni przed nim bo w zasadzie fakt, że jest słabo zbudowany stanowi jego największy mankament (w końcu ma 16 lat... ). W tym roku będzie grywał w Barcie B. Pod koniec rozgrywek być może nawet wygryzie Planasa, a za rok w presezonie może Tito da mu szansę pograć ;)

0

Mam wrażenie że po każdym meczu większość osób pisze, że Deulofeu zagrał przeciętnie. Oglądałem większość meczów i może jego występy nie były olśniewające ale chyba w każdym meczu zaliczał asystę a w spotkaniu z Francją do asysty dołożył i dwie bramki. Z tego wynika, że może nie grał olśniewająca ale za to bardzo efektywnie. Oczekiwania wobec tego piłkarza są ogromne bo to jedna z większych perełek w La Masii, ale wiedzą o tym również rywale, którzy zwracają na niego większą uwagę wiedząc o jego umiejętnościach. Nie powinno się go przytłaczać wielką presją bo to bardzo młody zawodnik, który wciąż się uczy, a złe nawyki które posiada z nikną z czasem gdy przyjdzie mu walczyć z piłkarzami z primera division i lidze mistrzów ;)

0

VovA - nie Giovani a Jontahan...chociaż osobiście nie miałbym nic przeciwko żeby Gio Dps Santos nadal grał w Barcelonie :) Co do Javiego Martineza to jestem przeciwny...dobry pilkarz ale nie gra w podstawowym składzie kadry czyli to oznacza że w oczach trenera póki co jest piłkarzem słabszym zarówno od Xabi Alonso jak i Busquetsa...lub jeśli byłby brany pod uwagę jak środkowy obrońca to od Ramosa i Pique że o Puyolu już nie wspomnę. Po co zatem Barcelonie piłkarz od którego aktualnie Barcelona ma lepszych i taki od którego wyżej ceni się piłkarzy Realu ( mam na myśli tych o których tu wspomniałem). Jeśli chce się być najlepszy to trzeba pokonać najlepszych a jemu się to jeszcze nie udaje. Jego atutem jest młody wiek,ale cena przeraża. Co do Romeu...miał kilka fajnych meczów ale czy jest lepszy od Dos Santosa i Roberto... porównywalna klasa moim zdaniem.

0

Carmona czy Rossel odeszli ale za to włączony do kadry B został choćby Dongou oraz Grimaldo :D

0

ktoś pytał o tego gruzina - Chanturię. Został sprzedany.
Tu jest napisane co się stało dokładnie...
http://www.2x45.com.pl/aktualnosci/5306/przyszle-gwiazdy-giorgi-chanturia-jesli-dzalamidze-jest-dobry-to-on-jest-fantastyczny-video/

0

Armando, Riverola, Mino... kto jeszcze odszedł?? wie ktoś ??

0

Pinto ma już swoje lata więc być może to jego ostatni mecz w barwach Barcy...finał... więc to na pewno on powinien zagrać. Zasłużył sobie na to i to jest jego mecz. Valdes jest lepszy jednak Pep jest konsekwentny i na pewno zagra Pinto :) w kadrze Casillas jest numerem jeden, Valdes pewnie numer 2 ale musi o to walczyć bo De Gea też daje rade.

0

ojjj ma chłopak kompleks i z nadzieją słucha czy ktoś może nie powie że to on jest lepszy od Messiego, a gdy tylko usłyszał to od jakiejś jednej osoby to od razu trąbi o tym w gazetach że widocznie musi być lepszy...żałosne :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?