1

Po takiej porażce, właściwie olbrzymiej klęsce... bardzo trudno jest naskorbać chociaż dwa zdania, ale uważam, że jak człowiek się podzieli emocjami to łatwiej zasnąć będzie.

Ten mecz pokazuje nam jak wielkie ambicje, które udało się w nas rozbudzić - zwłaszcza dzięki genialnej postawie w tym sezonie Leo Messiego - potrafią uskrzydlić nas jako kibiców. Wierzyliśmy w tryplet. Myślami byliśmy w Madrycie. Demony z Rzymu były obecne, ale przecież to wielki Messi i nasza ukochana Barcelona... no w tym roku miało być po prostu pięknie. To miał być nasz wielki wieczór w Anglii.

Rzeczywistość jest jednak taka, że dostaliśmy lanie, które zapisze się w historii klubu z Camp Nou. Liverpool walczył i szedł po swoje w tym rewanżu. Nasi chłopcy? Zawiedli na całej linii. To wstyd i wielka kompromitacja. Jesteśmy wściekli, bo przecież obiecywali oddać życie za ten klub. Tymczasem oddali ten mecz bez walki i ambicji. Nawet te końcowe ataki były jakieś takie mizerne i słabe.

Mamy prawo być wściekli. Messi złożył obietnice i rozbudził olbrzymie nadzieje. Musimy jednak pamiętać o tym, że sport ma taką specyficzną cechę... każdy może być wielki. W pierwszym meczu Messi w drugiej kolektyw Kloppa. Cóż przegraliśmy zasłużenie.

Osobiście nigdy nie przestanę w nich wierzyć, nawet po takim zawodzie. Kolejne obietnice składane przez naszych piłkarzy zawsze już będę traktował z dystansem. Człowiek całe życie się uczy. Tym razem dzięki wydarzeniom z Rzymu i Liverpoolu wyciągnięmy lekcje pokory.

Mam nadzieję, że Puchar Króla padnie łupem naszych piłkarzy, a w następnym sezonie Busquets z Rakiticiem nie będą stanowili o sile naszej linii pomocy.

Koledzy i koleżanki... tworzymy wspaniałą grupę kibiców i mam nadzieję, iż te kompromitacje nie zmienią tego stanu rzeczy. Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie wspaniale!
Visca el Barca! Pamiętajcie... To coś więcej, niż klub.

2

Będzie heavy metal! Składy spodziewane :) Zróbmy to dla trypletu i żeby utrzeć nosa dziennikarzom!

9

Może to otworzyć wolną przestrzeń dla J. Alby :) Ależ to będzie widowisko dziś wieczorem!

0

Może i tradycja, zapewne masz rację. Chciałem po prostu wystosować krótki apel, takie przeciwstawienie się temu swoistemu złorzeczeniu. Nie podoba mi się i nie przystoi kibicom.

17

Przykre jest to, że część kibiców FC Barcelony na wieść o potencjalnej kontuzji Dembele postuluje definitywny transfer z klubu tego zawodnika. Czasem mam wrażenie, że część użytkowników tylko czeka, aż coś niefajnego przytrafi się temu chłopakowi, żeby mogli napisać "a nie mówiłem. Kupiliśmy szklankę za 100mln". Dopóki ten piłkarz gra w naszych barwach, to proszę abyście go wspierali i czekali, aż w końcu znów zacznie grać tak jak na początku roku! Zdrowia Dembele!

0

Ja od lat się zastanawiam jakim cudem nasze ligowe podwórko przyciąga jeszcze kibiców - nie mówię o ultrasach - skoro poziom sportowy mizerniutki i siwo od rac.

5

Kibice mogą psioczyć i chcieć zwolnienia Valverde. Rzeczywistość jest jednak taka, że dzięki temu trenerowi w końcu nie jesteśmy już "Pięknie przegrywającym zespołem". Valverde jest wybitnym taktykiem i dzięki jego pragmatyzmowi wracamy na piłkarski szczyt :) Messi... cóż... wybitny sportowiec. Widać było jak walczy i motywuje kolegów - Pan Kapitan :) cieszmy się tym póki możemy :) Visca el Barca! To był wspaniały mecz!

7

Sekund, minuty i godziny upływają a ja co raz bardziej nakręcam się na wielkie emocje! Życzę wszystkim udanego dnia wolnego, a wieczorem wszyscy razem wspieramy naszych piłkarzy! Visca el Barca! Chcemy trypletu!!!!

6

Wiedzieli. Problem w tym, iż poświęcili mnóstwo lat na naukę zawodu (bardzo często z ich kompetencjami mogliby zasilić szeregi dobrze prosperującej korporacji) i jedyne co zaoferowano im po tylu latach, to właśnie te śmieszne zarobki. Dlatego walczą, gdyż zależy im na pracy w wymarzonym - i niezwykle potrzebnym - zawodzie. Ale nie! Niech idą do korporacji ;) Edukacja jest inwestycją w przyszłość. Zarobki powinny być zdecydowanie wyższe. Nauczyciele są i pozostaną elitą tego kraju!

0

Ciekawe dlaczego w tym momencie nie możemy zaryzykować i wpuścić Aleni za Busquetsa?

0

Ciekawa interpretacja zdobywcy gola... Piłka przecież zmierzała w światło bramki. Szkoda, że nie uznano jej na konto Leo, bo to był piękny strzał z takiej odległości.

0

Kto by pomyślał, że Real Madryt dopiero pod koniec pierwszej połowy zacznie grać z Realem Valladolid jak równy z równym... Coś niesamowitego jak oni nisko upadli.

5

Drogi kolego,
Daruj sobie wszelkiego rodzaju poradniki o tym "jak zyskać pewność siebie" albo "zbudować silną podmiotowość". Takie książki to zwykły stek bzdur i skupisko sloganów.
Zainteresuj się filozofią (szczególnie tą egzystencjalną) i zacznij ją zgłębiać. Wtedy zrozumiesz w jaki sposób możesz docenić każdy aspekt swojego życia, właśnie przez pryzmat tego kim się urodziłeś.
Życzę Ci więcej wiary we własne ja :) pozdrawiam

1

Neymar mówił o "poszukiwaniu nowych wyzwań", a jedyne jakie znalazł, to walka z depresją :)

5

Niestety Sergio Ramos się wykartkował... W następnej edycji Ligi Mistrzów będzie jak znalazł :)

4

Carvajal z tak wyczulonym słuchem musiał przeżywać koszmar słysząc te wszystkie pękające serca i trzaskające cztery litery na Santiago Bernabeu :)

1

Otóż to przyjacielu! Otóż to! Cieszmy się dziś, a od jutra koncentrujmy na naszym zespole :)

7

Jak się strzela takie gole, to przechodzi się dalej! Ajax dziś pisze historię! Chociaż... Dopisuje kolejną kartę do bardzo bogatej tradycji! Piękny mecz tych młodych chłopaków!

13

Oglądam tego De Jonga i tak sobie myślę, że kupiliśmy TERMINATORA! To jest niesamowity zawodnik... Patrzy się na niego jak na dzieła największych klasyków! Oj nasza przyszłość dobrze się zapowiada :)

4

Byłoby pięknie, gdyby Real Madryt został pozbawiony wszystkich trzech trofeów na swoim własnym stadionie. Takie upokorzenie byłoby wielkim ciosem dla naszych największych rywali :)

13

Ja w tym miejscu chciałem pogratulować i podziękować naszej wspaniałej redakcji! Wykonujecie świetną pracę :) Strona naszego odwiecznego rywala (nie mówiąc o legendarnym już wyglądzie) stoi na poziomie amatorskim. Zwróćcie uwagę ile razy w artykule otwierającym w pierwszym zdaniu powtarza się wyraz "znowu/znów"... To dziennikarski paszkwil i parodia prasy.

59

Komisja dyscyplinarna powinna zająć się tym fatalnym kolesiem. Dno totalne, zero klasy.

1

Czego nienawidzę w futbolu? Sergio Ramosa.

8

Panie i Panowie! Pac-man ma dziś zgagę i ostrą niestrawność :)

0

Dostrzegam niekonsekwencję w działaniu KO, gdyż Szachy są uznawane za dyscyplinę sportową. Skoro więc kryterium rywalizacji jest wystarczające do nazwania czegoś sportem, to dyscypliny e-sportowe również powinny mieć taki przywilej. Sądzę, że za kilkadziesiąt lat zmieni się grono decyzyjne w MKOL i esport będzie dyscypliną sportową, a gdy zacznie zarabiać olbrzymie pieniądze, to zagości również na igrzyskach, gdyż naciski reklamodawców będą zbyt silne.

1

Skuteczność w ofensywie powróci i jestem o to spokojny. Poprzednie edycje Ligi Mistrzów były dla nas bolesne, gdyż w obronie odstawaliśmy od większości topowych drużyn.
Tym razem formacja najbliżej bramkarza wygląda w tych rozgrywkach na nasz atut i to mnie niewątpliwie cieszy. Valverde musi jednak jak najszybciej obudzić Suareza.

0

A dziś zastanawiałem się dlaczego Luis Suarez nie może tak długo przełamać się w meczu wyjazdowym LM... To mam odpowiedź.

1

Malcom ma okazję zagrać z pierwszym garniturem od początku spotkania. Myślę, że ten wieczór może nam dużo powiedzieć o jego potencjale. Zobaczymy co potrafi :) trzymam kciuki i obyśmy po meczu spotkali się w świetnych nastrojach cules!

0

Drogi kolego, nie bierz tego do siebie... Ale na prawdę Cię bawi to co napisałeś? Co się dzieje z poczuciem humoru dzisiejszej młodzieży?

0

Obserwując kilka ostatnich spotkań, śmiem twierdzić zgoła odwrotnie. Pressing jest w tej chwili jednym z ich głównych atutów. Wydaje mi się jednak, że brakuje potencjału przy wykończeniu akcji, których tworzą multum.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?