2

@`Sin Jako Bosak2020, co sądzisz o jego autorytarnych postulatach, ograniczaniu wolności, dyskryminacji mniejszości, katolickim prawie? Czy patrzysz tylko na gospodarkę? Czym Cię do siebie przyciągnął?

1

@Mns21 Oddać pustą kartę

1

@pride1899 Jasne rozumiem, masz prawo do własnego zdania, ale dla mnie osobiście nie obsłużenie kogoś z powodów etnicznych, mimo, że zachowuje się odpowiednio jest nie do przyjęcia. A nie uważasz, że najodpowiedniejsze byłoby po prostu normalne prawo nie powiązane z żadną religią? Przecież zadeń katolik nie musi z tego powodu rezygnować ze swoich tradycji czy wartości. Z tymi dyrektywami to tak nie do końca, ale to jest dłuższy i grubszy temat. Nie widzę i nikogo nie będę Ci sugerował, bo każdy decyduje sam. Zawsze można oddać również pustą kartę i ja tak najprawdopodbniej w 1 turze zrobię z racji braku urodzaju na naszej scenie politycznej .

2

@pride1899 Dlaczego się zgadzasz? Chciałbyś pojechać za granicę na wakacje i nie skorzystać z restauracji czy zrobić zakupów bo odmówią obsłużenie Twojej osoby? Dlaczego osoby wyznające inne religie czy będące ateistami mają żyć w prawie chrześcijańskim? To że mają inną wiarę lub że jej nie mają, nie znaczy że są złymi ludźmi i nie wolno ich zmuszać do życia na zasadach chrześcijańskich. Przypuszczam, że jesteś katolikiem, a Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Prawo krajowe ma pierwszeństwo nad międzynarodowym, po prostu Bosak nie chce dopuszczać międzynarodowego z powodu swoich autorytarnych zapędów, które to uniemożliwia.

1

@koksik2700 a skąd możesz mieć pewność że ich nie spełni? To że tamte partię tego nie robią nie znaczy, że on się ich nie będzie trzymał. Wiem, że w naszym państwie ciężko to uświadczyć, ale politycy spełniają swoje programy. Nie uważam, że trzeba się zgadzać w stu procentach, ale nie głosować np. tylko ze względu na to, że nam się podoba jego program gospodarczy, co z tego, że rynek będzie fajnie funkcjonował, jak inne aspekty polityczne doprowadzą do utopii. Nie patrzmy zero jedynkowo.

2

@kerouac Nie porównuj proszę książki Ziemkiewicza na Allegro, do konstytucyjnego pozwolenia odmowy z powodu rasy czy koloru skóry, zupełnie inna skala. Co z tego, że nie zakłada, ale prawo będzie na takie pozwalać, nie szukaj ucieczki do tego, że on nie przewiduje. Nie neguje postulatów gospodarczy Bosaka, bardziej odnoszę się tu do jego innych tematów.

Państwo i prawo
musi w swym funkcjonowaniu bazować na
naturalnym porządku społecznym, wynikającym
z różnej i komplementarnej natury mężczyzn

i kobiet, a odrzucić błędny i szkodliwy społecznie
paradygmat „gender”. - przemyśl sobie ten postulat kilka razy, nie tylko w formie odmienności seksualnej.

Przysięgli oraz sędziowie pokoju. Wytłumaczyłem wyżej dlaczego.

3

Pytanie do wyborców Konfederacji. Jak zapatrujecie się na wzorowanie przez Bosaka, na działaniach Orbana i jego reżimowych zapędów? Na przyznanie premierowi pełnej władzy wykonawczej i pozbycia się wotum nieufności? Również na to, że w systemie, za którym postuluje Bosak, w rządzie głos będą miały tak na prawdę tylko dwie partie, a pomniejsze nie będą miały nic do gadania? Zmian w sądownictwie, które spowodują jeszcze większy rozgardiasz w tym systemie i jego niezależności? Sądy, które nie brałyby pod uwagę prawa międzynarodowego? Co sądzicie o postulacie, który mówi, że w sklepie, barze, itp., przedsiębiorca zgodnie z konstytucją mógłby odmówić obsługiwania klienta z racji koloru skóry czy rasy? Tworzenie prawa na zasadach chrześcijaństwa? O wiele gorsza pozycja kobiet na rynku pracy? Czy poza "fantastycznymi" postulatami gospodarczymi zwracacie też uwagę na resztę jego programu, który wymieniłem? Odpowiada Wam to? Nie uważacie że są to postulaty, które dążą do ograniczenia naszej wolności i autorytaryzmu?

6

@koksik2700 Bo nie każdy ma dzieci, nie każdy ma możliwość posiadania dzieci, nie każdy chce żyć za pieniądze socjalne, nie każdy chce żyć w niskiej klasie, nie każdy chce siedzieć na tyłku i nic nie robić, a kto mądry wie, że jak się człowiek rozwija to i zarabia więcej i mu się lepiej żyje. Dziękuje.

1

@Alanooo Podejść podejdzie, ale więcej niż 5 kilometrów to bym się bał jechać. Jedna opona Ci się będzie wolniej toczyć.

1

@Mesi12 Oczywiście, że za. Czekam na zjazd przeciwników, którzy powiedzą, że to nienormalne, nienaturalne albo że to choroba psychiczna, a później powiedzą, że do homoseksualistów nic nie mają, ale ich nie lubią, no i nie są przecież homofobami.

0

@MesQueUnClub96 Raczej nie powinno, ale trzeba śledzić pod wieczór, gdyby coś się zmieniło.

1

Dziś po południu i wieczorem znów w centralnej i wschodniej Polsce prawdopodobnie będą się tworzyć superkomórki burzowe. Mocny deszcz, silny wiatr, może grad, więc ostrożnie i monitorujcie sytuacje na bieżąco.

5

@Jaca27 To już podchodzi pod mocne teorie spiskowe. Nie będzie żadnego ponownego zamykania gospodarki, jest to niemożliwe z wielu względów. Żadnych zgrupowań i krwistych protestów nie będzie, ani wojska na ulichach. Możesz spać spokojnie.

1

Czyli zamknięcia gospodarki i nas w domach nie będzie, ale obostrzenia mogą wrócić. Tylko czego mają dotyczyć? Znowu maseczki, limity w sklepach, restauracjach? Czy ja źle interpretuje te słowa?

1

@tedeusz Na mały ekran nie masz co liczyć. Telefonów w takim zakresie cenowym poniżej 6,2-6,3 cala nie znajdziesz. Na Twoim miejscu brałbym albo 9T Pro albo MI Note 10. Ten drugi będzie troszkę większy, ale ma znacznie lepszą baterię i aparat. Po zdjęciach wiadomo nie oczekuj cudów, ale wychodzą w dobrej, zadowalającej jakości.

0

@tedeusz Najlepiej jakbyś mi określił ile jesteś w stanie wydać na telefon i do czego go będziesz użytkował to będę w stanie coś polecić.

0

@tedeusz Nie znajdziesz takich. 6,30 to już takie minimum obecnie wśród Xiaomi. Może jedynie 7A, ale wydajnościowo będzie o wiele słabszy. Jeśli chodzi o jakiś tańszy to 8T albo Note 7.

3

@tedeusz Do 1000 zł ciężko jest kupić wydajniejszy i lepszy telefon niż Xiaomi. Ewentualnie w tym zakresie jeszcze Motorola, ale też większy ekran posiada. Jeśli preferujesz do 6 cali, to te 6,30, nie zrobi Ci jakiejś wielkiej różnicy. Na pewno odradzałbym często polecane Huawei, bo ma swoje problemy. Co do nakładki, to MIUI jest w porządku, w żaden sposób nie ogranicza płynności działania i jest dosyć przejrzysta i łatwa w użytkowaniu.

0

@NGTRX To też i w tym temacie dobrze byloby coś zmienić, ale z racji, że taka zmiana pokoleniowa trwałaby spory okres czasu, najlepiej na początek było zmienić coś w obecnym systemie, który wymagałby od nauczycieli danej formy zajęć czy nauczania.

2

@sebasek99 1. Ja nie jestem za wyrzuceniem systemu ocen, ale jego reformą, żeby nie chodziło w ich zdobywaniu, jak to jest najczęściej jest o wykucie danego materiału. Kreatywność można rozwijać, szczególnie w wieku szkolnym i jeśli osoby zamykane są do uczenia się na pamięć, to ta kreatywność rozwija się zdecydowanie gorzej. Co do tego, że niektórzy będą mieć cały czas położoną lachę się zgodze, ale takich przypadków nie jesteśmy w stanie ominąć w żaden sposób.
2. Oczywiście, że tak, ale można go poprawić tak, żeby był wydajniejszy pod tym względem, bo obecny na pewno nie jest optymalny.
3. Od tego jest multum innych przedmiotów. Muzyka, plastyka, historia, zajęcia artystyczne. Zresztą większość obowiązkowych lektur nie skupia się na przekazaniu nam historii literatury, a historii Polski. Nie mówię o całkowitej zmianie kanonu lektur, ale wymianie kilku utworów na inne, bardziej nowoczesne, przyjemniejsze do lektury. Bo dla mnie i wielu znajomych, którzy byli na prawdę dobrymi uczniami, obecny kanon był bardzo ciężko przyswajalny, lektura tych książek nie sprawiała żadnej przyjemności.

18

Czy również uważacie, że obecny system szkolny nauczania, podobnie jak system ocen, są to systemy, które powinny diametralnie się zmienić? Według mnie szkoła zabija kreatywność i stawia na cyferki, które rzekomo mają odzwierciedlać Twoją wiedzę i umiejętności, a jest zupełnie inaczej. W dodatku program nauczania. Zakres lektur, które w żaden sposób nie są atrakcyjne dla nastolatka i tak na prawdę odrzucają go od literatury innych książek. Często przedmioty, które powinny przekazywać podstawową wiedzę ogólną, a system każe zagłębiać się w nie bardzo mocno, przez co ogranicza czas na zdobywanie ciekawej wiedzy z rzeczy z innego bardziej interesującego nas zakresu. Czy też kompletny brak przygotowania do życia, rynku pracy, tylko sama teoria i kłucie tego żeby mieć dobre oceny.

0

@tristan87 Wole nie informować o takich rzeczach na publicznym forum :D

0

@JimMorrisonFCB Okolice Rzeszowa.

1

Dziś niestety powtórka z rozrywki. Nie mogę znaleźć informacji o opadach na m2, ale przypuszczam, że wczorajsze 55mm w ciągu godziny pobite. Prawie całe miasto w pewnym momencie było basenem. Grad dziś o wiele większy, od 2-6cm. Ciężkie dwa dni, oby już sie uspokoiło.

0

@michal26 Podkarpacie

1

@Bykunn Ja mieszkam w takim rejonie, że w porównaniu do reszty Polski większych problemów nie ma, ale no taka ilość w godzinę to już za mocno. Ani ziemia ani studzienki nie są w stanie w takim tempie tego przyjąć.

2

Strasznie dziś było momentami. Grad 2cm i w godzine spadło 55mm na m2. Podtopień sporo.

2

@MarFan Mateuszek to zwykły sprzedawczyk

0

Niektóre wystąpienia opozycji na mównicy dziś super. Sensowne, uargumentowane, punktują ich mocno. Takiej opozycji trzeba częściej. Mateusz nietęga mina.

27

Gonimy gospodarczo Hiszpanie, w której prawie 50% obywateli utrzymuję państwo, a od dwóch lat gospodarczo leci niesamowicie w dół. Szaleństwo, gratuluję, wspaniały sukces.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?