0

@MrMischol a ty nie wiesz jakie są tragiczne konsekwencje wolnego rynku i jak to w jaki sposób przedstawia go Bosak i konfederacja jest niemożliwe do realizacji.

2

Cztery godziny z TLOU i jestem zachwycony. Do tej pory nie ma się do czego doczepić. Nie wiem co by musiało się stać w dalszej części gry, aby zniszczyć mi opinie. Jak na razie daje mi jeszcze większą satysfakcje niż jedynka.

3

Jak ja uwielbiam oglądać grę Parejo

0

@Encore Przecież ujęcia Varu z których podejmuje się decyzją pokazują w transmisji

2

Co za bez sensu linia XD

1

@lucas/catalan Lena Paul

1

@Filter1904 W pierwszej pusta karta, w drugiej Trzaskowski.

2

@Kamil92 Wolałbym obecnie wydać na komputer. PS5 kupie, ale pewnie dopiero 2-3 lata po premierze, bo na PS gram sporadycznie to raz, a dwa po takim czasie będzię więcej exclusivów do ogrania

1

@mekston W II turze większość wyborców Hołowni, Kamysza i Biedronia zagłosuje za Trzaskowskim.

1

@AlicjaFCB Nie trzeba być omnibusem politycznym, aby się ich domyślić w obecnym czasie.

7

@MESSIah16 7% daje max

0

@Olkovsky9 W zasadzie wszystko. Aspekty społeczne to raz, a dwa to obraz niesamowitej gospodarki, który tworzy, a która wcale nie jest taka super.

2

@barcelonaLM Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, całkowicie obnaży PiS i zmiażdży ich poparcie, a nie wiem czy chcą tak ryzykować bo za 3 lata parlamentarne

3

@Qlewer Stasiu, a kto

0

oj Andrzejek coś się spocił i już nietęga mina

0

Co Bosak powiedzial? Bo odszedlem na chwile :D

0

Włączy człowiek to studio na 2 minuty i już taki muł mu się przeleje przez uszy, że szkoda gadać.

1

@Naturopata Mmm kolejny oświecony. Przecież jak o czymś dyskutujemy to nie jesteśmy świadomi. No i nosimy kagańce. Ale smutny mamy ten żywot :D

0

@Statistics Brak pensji minimalnej podstawą silnej gospodarki? Powiedz to większości państw, które są w świetnej pozycji gospodarczej, a tą pensję mają, a jeśli nie to mają ją ustaloną w zależności od sektora gospodarki. W przypadku odpowiednio ustalonej jej wysokości i przy dobrze działającej gospodarce ma one wiele pozytywów, a jej negatywny wpływ jest marginalny. Jeśli nie umie się nią odpowiednia zarządzać to mogą występować takie skutki.
Ale nikt się tych problemów nie pozbędzie. Górnicy to za silny elektorat i za duża grupa społeczna, żeby coś w tym zmienić. Dlatego ten postulat można włożyć między kartki, bo żadnych zmian, które sprawią, że nasze zasoby staną się rentowne nie będzie.
Rozwinięte kraje nie decydują się na przyjmowanie tylko z powodu dopłat do emerytur, ani wcale nie obniża zarobków rdzennej ludności. Imigracja zarobkowa prowadzi do większego ożywienia gospodarczego. Nawet przez głupie zwiększanie popytu. Badania w krajach rozwiniętych pokazują, że dzięki migracją zarobkowym dochody mieszkańców wzrastają, a także pomagają w problemach demograficznych.

0

@Colon Oczywiście, że pytam, po prostu wciąż czekam na argumenty pokazujące jego słuszność i wyższość nad innymi rodzajami, bo wciąż mi ich brak choć staram się je uzyskać w wielu przestrzeniach. Ja tylko wyraziłem swoją opinię. Wolny rynek nie bazuje na stereotypach. Stereotypem jest właśnie ukazywanie go jak coś niesamowitego i zbawiennego, a tak nie jest i jest to już obalane od wielu lat. Mitem nie jest, ale czymś super realnym również. Wiadomo, że za dużo państwa w gospodarce to nic dobrego, ale jego brak lub minimalny udział też jest bardzo niedobry. Wskaż mi normalnych, poważanych ekonimistów, którzy powiedzą, że całkowicie wolny rynek to najlepsza opcja. Musiałboby być spełnione wiele założeń, które nie są możliwe do wykonania. To tak jak z modelem Modiglianiego Millera.

1

@Statistics - nie każdy jest w stanie pracować czy ma możliwość, a wizji Konfederacji, takie osoby egzystowałyby na granicy przeżycia
- już nie wykonujemy prawie w ogole tego co chce Unia i czy dobrze na tym wychodzimy kwestia sporna, ale to bardziej aspekt poza gospodarczy, więc kwestia poglądów
- nasze zasoby naturalne nie są i musiałoby się zmienić wiele aby były rentowne i przynosiły zyski, a z upływem lat będą przynosić tylko coraz większe straty
- ma ogromny wpływ na rynek pracy, bezrobocie czy wysokość pensji, ale negatywny. Z ekonomicznego punktu widzenia imigranci zarobkowi są potrzebni, wręcz niezbędni do zwiększenia poziomu życia obywatela.
Reszta dotyczy innych aspektów, więc to kwestia poglądowa.
Konfederacja nie pozbędzie się ani 500+ ani przywilejów górniczych, czy 13, to jest pewne.
Pozbycie się pensji minimalnej byłoby kolejnym gospodarczym strzałem w kolano.

0

@maroon Po prostu Monopol dużych przedsiębiorstw tak mówiąc najprościej i w dużym skrócie.

0

@Colon Wolny rynek, który chce kreować Konfederacja to mit. Może nie w postaci wprowadzenia jej, ale bardziej w pozytywach w których ludzie je widzą. To co jest proponowane jest ściągnięciem nas w jeszcze większe bagno. Wolny rynek powinien być połączony pewnymi naczyniami w tym z Państwem, aby prawidłowo funkcjonował. Całkowicie wolny rynek to utopia i katastrofa. I choć od wielu lat próbuje się to podważyć, to żaden poważny kraj czy ekonomista się w to nie wpakuje.

0

@Statistics Co Ci się podoba w postulatach gospodarczych Konfederacji?

1

Fani wolnego rynku Konfederacji, jakie widzicie plusy takiego rozwiązania gospodarczego? Jakie widzicie minusy? Jak chcecie poradzić sobie w takiej sytuacji z bezrobociem? Jak na takim rynku mają poradzić sobie małe przedsiębiorstwa?

0

@barcelonaLM Większość państw jest już z tym pogodzona. Za duże już straty na kolejne kroki czy restrykcje. Rządy i szpitale są już lepiej przygotowane, z dnia na dzień wiemy coraz więcej, nie będzie źle.

13

@XaviHeart Jakie miliardy? Wykazujesz się ogromną niewiedzą. W wielu innych krajach pary homoseksualne mogą adotpować dzieci i nikt ich palcem nie wytyka.

12

@XaviHeart A nie myślałeś, że to tu właśnie leży problem? W tym wytykaniu? Najłątwiej jest powiedzieć, że będą wytykać i bluzgać, a może czas wychować dzieci tak, żeby zachowywały się w stosunku do takich osób w porządku? Ale wiadomo, najłatwiej zawsze zamieść pod dywan i powiedzieć, że będzie tak i siak.

0

@Colon Nie, nie miało to w żadnym wypadku wskazania infantylności danych poglądów. Po prostu jest to zjawisko, które obserwuje już od pewnego czasu i wykreowałem sobie taką opinie.

12

Nie chce wywoływać burzy ani deprecjonować czyiś poglądów, po prostu pytanie z czystej ciekawości i własnych doświadczeń. Nie uważacie również że z Konfederacji czy JKM się wyrasta? Jak się wchodzi w poważniejszą dorosłość?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?