1

@lucas/catalan Obie spoczko, ale myślę, że Kendra

1

@MichalZZZ Każde sprężone powietrze w mniejszym czy większym stopniu się trochę skrapla, ale nie na tyle żeby coś uszkodzić. Po prostu po użyciu odstaw sprzęt na jakiś czas, żeby przyschło trochę.

1

@osa91 Może i troche są, ale według mnie dodają kolorytu grze. Nie przeszkadzały mi, byłby dla mnie dodatkiem do gry, który żaden w sposób nie rzutuje na moją ocene.

1

@Jakchcesz Szczerze nie wiem. Wydaje mi się, że nie :D Wiesz recenzentem gier nie jestem, ani nie uważam się za wybitnego specjalistę, więc zazwyczaj takich ocenek sobie w głowie nie robię, ale chyba w aż tak perfekcyjną jeszcze nie grałem

3

The Last of US 2 skończone. Może w swojej skali 10/10 nie dam, ale solidne 9/10 na pewno. Tak jak miałem wobec niej wysokie oczekiwania tak je spełniła. Jedna z lepszych gier jakie w życiu miałem okazję pograć. Na prawdę polecam. Ta krytykowana przez ludzi fabuła dla mnie jest świetna i jestem bardzo zadowolony.

0

@skakun95 A ja nie mogę patrzeć na wrzucanie wszystkich do jednego worka. To, że ktoś twierdzi, że jest inaczej nie robi z niego od razu platformiarza czy innego partyjniaka. Inflacja jest wysoka i będzie rosła. Wskaźniki są liczone w określony sposób, przez co może nie wyglądać na ogromnie dużą, ale ceny podstawowych dóbr, nie tylko żywności rosną. Nie trzeba mieć doktoratu z ekonomii, żeby wiedzieć, że drukowanie pieniędzy czy rozdawnictwo socjalne, z roku na rok będzie pogłębiać problem. Nie bez powodu wskaźniki z roku na rok są coraz większe, a prognozy są o wiele gorsze i mówią o prawdopodobnie o największym i najszybszym wzroście w Europie. Tak samo śmieszy mnie, usprawiedliwianie cen żywności pogodą. Bo aż tak tragicznego roku pod względem uprawnym nie mamy (wiem bo żyje na terenie rolniczym i sam mam uprawę), więc aż tak dużych podbić cenowych nie powinno być. Zresztą poza żywnością w innych gałęziach gospodarki ceny też rosną.

0

@kamill// Tylko, że w większości państw była deflacja. Nieliczne kraje miały inflacje większą od nas. A prognozy na najbliższy czas są bardzo słabe. Lepsze tempo wzrostu inflacji mają w zasadzie tylko państwa afrykańskie czy z Ameryki Południowej.

1


Polecam :D

0

@Avada Kedavra Też jestem z podkarpacia i akurat my mamy ten luksus, że nasze tereny są zazwyczaj w miarę wilgotne, ale jako, że posiadam trochę ziemi,na której sobie coś tam rośnie, nadal widzę, że rewelacji nie ma.

0

@Colon brak. Znaczy znalazłby się jakieś osoby, ale raczej kompletnie nie mainstreamowe. Uważam że poziom polityki w naszym kraju jest fatalny i ze świeca szukać kogoś z na prawdę ciekawymi pomysłami, a przy tym normalnymi poglądami.

1

@Colon nie ma dla mnie w obecnej puli kandydatów kogoś, na kogo chciałbym oddać mój głos

9

@Chwytliwy deszczu jest dużo, ale jest po prostu bardzo silny przez co bardzo mała jej część wchłania się do gleby. A większość zbiorników czy bagien, które mogłyby pomóc w jej wchłanianiu postanowiono usunąć.

8

Graficzka dla osób co mówią, że suszy przecież nie ma bo już tyle pada.
http://agrometeo.pogodynka.pl/uploads/products/satelita/SM3_20200622.gif

7

@capoN to wiadomo nie od dziś. Jego wyborcy to głównie narodowcy i młodzież. Każdy kto choć trochę interesuje się polityka wie, że to zwykły socjalista, który nawet nigdy zbytnio się z tym nie krył. W dodatku to wszystko obszyte populistycznymi hasłami, które z rzeczywistością maja nie wiele wspólnego.

0

@ShinobiQWE Co nie zmienia faktu, że susza wciąż jest, może i mniejsza, a poza tym wciąż może być.

11

https://streamable.com/rdhon6
"Rafał nie kłam" XD
Przecież to jest parodia co się wyczynia. Tacy ludzie rządzą naszym krajem.

1

Jakie pomysły w obecnie panującym systemie mają osoby przeciwne podwyższenia wieku emerytalnego, aby przyszli emeryci mieli w miarę a co żyć i miał kto finansować ich emerytury? Od razu zaznaczam, że ZUSu nie da się od tak zlikwidować.

0

@MikusBarca Bez jedynki nawet dwójki nie zaczynaj

1

@olikwierk10 Mi się bardzo fajnie gra. Ze swojej strony polecam.

0

@lucas/catalan Eliza, obie nie mój typ, ale z dwojga złego wolę ją

0

@inViNcibl3 Ale ja nie potrzebuje podnosić swojej pozycji społecznej, szczególnie na forum na którym jestem anonimowy. Masz prawo tak mówić, Twoje zdanie, mam nadzieję, że kiedyś bardziej zainteresujesz się tematem i sam zrozumiesz, na czym to polega. Miłego wieczorku.

0

@CuttingHead Podniesienie kwoty wolnej od podatku to jest tak na prawdę kupa w złotym papierku. Ludzie się cieszą, a tak na prawdę wiele to nie daje. Tak samo likwidacja podatków. Przeczytaj na jakiej zasadzie te podatki bylyby zniesione, bo to nie jest takie hop siup, że zabiorą nam podatki i żyje nam się lepiej. Tak jak mówię to zwykłe populistyczne hasła, ale oczywiście nikt nie poczyta jak tak na prawdę ma to wyglądać i jakie są tego skutki. Raczej do Was nie trafie, wiec jak będziecie mieli kiedyś mieć ochotę poczytać coś na ten temat to śmiało. Na pewno więcej zrozumiecie.

2

@PanPatrykk Najwyraźniej jeszcze mało wiesz o życiu. Popracuj w różnych firmach, nawiąż kontakty, znajomości, to zobaczysz jak na prawdę wygląda. Bo z tego co widzę, to największy problem ze zrozumieniem tej sytuacji, mają osoby, które pracy to nawet jeszcze nie tknęły albo staż zawodowy mają bardzo mały. Nikt nie będzie Ci mówił, że pani Basia z księgowości to taki przykład, bo to się mija z celem. Za parę lat doświadczysz tego zjawiska.

0

@inViNcibl3 Oczywiście uciekam. Bo wytłumaczenie wszystkich kwestii to jest dobry kilkugodzinny wykład, a ja mam czas prawić takie rzeczy, ale najlepiej nie mieć o tym pojęcia i powiedzieć, że uciekam od tematu. Niektóre kwestie masz wytłumaczone w moich starych komentarzach, inne możesz śmiało się dowiedzieć czytając trochę o działaniu ekonomii i gospodarki. Nie trzeba mieć doktoratu, żeby to zrozumieć.

0

@CuttingHead To jest wyjaśnione najprostszymi po prostu słowami. To jest niesamowicie rozległy temat i nie da się tego tak po prostu krótko opowiedzieć Jak zajrzysz na moje stare komentarze, to znajdziesz tam parę kwestii, ale to wciąż tylko ułamek. Jak ktoś chcę i masz czas niech zagłębi się w literaturę ekonomiczną i sam się przekona. Ja po prostu mówię to słowami, które ma zrozumieć Kowalski, bo nie każdy ekonomią się interesuje i nie każdy ma chęć zdobywania wiedzy z jej zakresu.

0

@ProMILs Ja napisze kolejny raz. Każdy ma prawo wyboru, ale póki mogę to wyjaśniam wolne rynki Konfederacji. Na prawdę zachęcam do poszerzenia wiedzy z zakresu ekonomii czy budżetu państwa, żeby samemu się przekonać jak gospoadarka propagowana przez Bosaka jest zła i nierealna. Po pierwsze wprowadzenie takiego rynku jest bardzo trudne. Po drugie wcale nie żyłoby się nam w takich luksusach i tak super jak to opisują. Wręcz przeciwnie, wiele osób miałoby jeszcze gorzej niż obecnie. Szczególnie, że sam Bosak z 500+ wycofywać się nie chce. Nie mówię już o finansowaniu czy budżecie, które nie miałyby po prostu żadnych źródeł. To zwykłe populistyczne hasła.

0

Też tak Wam się dziwnie gra/ogląda po śmierci Joela? Nadal jest gra dla mnie super, ale czuje taką wewnetrzną pustkę i smutek, że już prawdopodobnie go nie zobaczymy. Ciężko mi się skupić do czego dążyć w grze. Śmierć żadnej postaci jeszcze chyba nigdy nie sprawiła mi takiej przykrości.

0

SPOJLER z The Last of US w komentarzu, pytanie do osób, które już zagrały kilka godzin lub obejrzały kilka godzin gameplayu. Jak ktoś nie miał okazji, to nie otwierać i sobie nie spojlować.

3

Dzisiaj w 12 gramy, nowy nabytek Reugilon

0

Już oddychają rękawami i grają na stojąco

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?