Alexis Sanchez vs Peru
24 marca 2013, 23:16
- Przejdź do artykułuAlexis wraca do Barcelony pełen wiary we własne możliwości
Alexis Sánchez z pewnością wróci w poniedziałek do Barcelony z zwiększą wiarą we własne możliwości. Chilijczyk był wyróżniającą się postacią w meczu swojej reprezentacji narodowej z Peru. Nie ulega wątpliwości, iż obecna '9' Barcelony będzie chciała zaprezentować się z jak najlepszej strony w końcówce obecnego sezonu po to, aby znaleźć się w planach sztabu szkoleniowego na nadchodzący sezon 2013/2014.
Czytaj więcej-
-
Konto usunięteAlexis indywidualnie jest najlepszy z Barcy tyle że gra na pozycji Messiego który jest lepszy niestety
-
-
Konto usunięteTzard - taa ale Alexis nie potrafi strzelac goli, bo sorry ale 3 gole w sezonie to za malo jak na skrzydlowego. Po kij nam taki w przedniej formacji? Coraz czesciej sie mowi o odciazeniu Messiego golami. Dopiero teraz trenerzy przejrzeli na oczy i wpuscili Ville, ale ten sie wk**il moze odejsc po sezonie bo ma dosc traktowania jak rezerowowy (i ma racje!) a Barca potrzebuje alternatywy na skrzydlo, ktora rozerwie obrone, bo jak na razie Tello jest za mlody. Potrzebuje ze 3 lata zanim sie go powaznie potraktuje. Neymar jest szybki, potrafi kiwac i na razie sie popisuje, ale ma strzal i nie boi sie 1-1. Zobaczymy jak to bedzie.
Obie strony sa zwiazane pre-kontraktem. Jedyny ? to kiedy. Teraz czy w 2014.
-
- nuke 25 marca 2013, 11:01 · Dyskusja
0
Czasami aż zbyt długo bawią się pod polem karnym przeciwnika ...
Mając takich zwrotnych piłkarzy jak Messi ,Pedro ,Iniesta,Sanchez strzałów z dystansu musi być więcej. W meczu z Milanem mi się podobał celny mierzony strzał Xaviego na długi róg , Abbiati z ledwością go obronił .
Bardzo cenię sobie Adriano bo chłopak nie boi się zaryzykować strzału i prawidłowo . Nie raz nas zaskoczył efektowną bramką ;)
-
- Tzard 25 marca 2013, 10:54 · Dyskusja
0
Dodam jeszcze:
W meczu Barca powinna dążyć do.
- Każdy z z napadu plus Iniesta - 3x strzał z daleka ( bramkarz niech ma szanse coś puścić. Udowadnia to wiele, meczy Barcy, ale nawet mecz naszych patałachów. Jak nie strzelisz to nie puści na 100%)
- Co najmniej 4 rzuty wolne ( to samo - niech bramkarz i obrona w stresie + ewentualne żółte za faule)
- Co najmniej 5 rożnych na połowę (opracować wreszcie jakieś schematy, niski wzrost nie usprawiedliwia tego, że Barca ma beznadziejne rożne. W Realu strzela Ramos, Varane, - obrońcy, to w Barcelonie jest, Pique, Puyol, Busi, Song)
- kilka akcji w polu karnym, by dać szanse na gola lub błąd obrony( karne to regulaminowy sposób zdobycia gola :P - to nie hańba jak jest zasłużony)
- co najmniej 3 kontry po każdej stronie w połowie
- gra na gracza z kartką, skoro dostał 1 to niech się napoci nie faulując, a grając fer.
Te założenia w połączeniu z Tic-Taką załamały by świat piłkarski. Leo i spółka śnili by się po nocach obrońcom jeszcze częściej :P
-
- KingLeonidas 25 marca 2013, 10:53 · Dyskusja
0
Tzard
Gra z kontry w Barcelonie - grzech śmiertelny.
-
- Duju69 25 marca 2013, 10:53 · Dyskusja
0
Kind - z prawami do wizerunków piłkarzy to my kulejemy. Nie wiem czy wiesz ale w Barcelonie każdy piłkarz otrzymuje bodajże 90% czy nawet więcej % praw do wizerunku, taka nasza polityka. W Realu jest na odwrót.
(Nie jestem pewny w 100%)
Aczkolwiek Kun to byłaby super sprawa.
-
- Tzard 25 marca 2013, 10:51 · Dyskusja
0
Nie chcę Neymara w Barcelonie, nawet jak będzie dobrze grał. Nie widzę go w zespole i może sprawić kłopoty jeśli będzie za duży "klub brazylijski".
Alexis jest ok. Już kilka razy o tym pisałem wiec nie będę się powtarzał. Neymar czy ktokolwiek inny to kot w worku, który musi się nauczyć sylu Barcy a to jest zawsze niewiadoma. Alexis wie co i jak, problemem jest to, że taktyka Barcy przewiduje powstrzymywanie kontr :( gdy grają na szybkości, Tello, Alba, Alexis, Leo, Villa sobie świetnie radzą ale ewidentnie taktyka ich ogranicza.
Pozwolenie na cofanie się zespołom to błąd, za który płacimy miedzy innymi ograniczaniem możliwości i przydatności Alexisa.
Problem jest taki, że Barca grająca w obronie choć przez moment czuje się niepewnie, bo są niscy i boją się stałych fragmentów i wrzutek, więc za wszelką cenę, przytrzumują piłkę i budują każdą akcję. Gdyby chociaż co 5 odzskanie piłki kończyło sie atakiem w stylu 92 min z Millanem inaczej by to wszystko wyglądało.
Messi pokazał, że on i 1 przeciwnik przed nim to jak sam na sam z bramkarzem więc nie rozumiem, czemu mając taki atut nie korzystają z niego choćby 4 razy na mecz. Bramkarze i obrona musi mieć możliwość popełnienia błędów. Jak się cofną w 11 na swoją połowę, to ograniczają prawdopodobieństwa.
Tej jednej rzeczy im brakuje. Nie umiejętności, ale pozwolenia taktycznego. Skoro drewniaki z PL mogą zrobić kontrę, to Messi, Xavi, Iniesta, Tello, Villa, Alexis, Pedrio, Pique, Song, Macherano, Busi, Alba, Adriano, Alves na 100% mogą , nawet Puyol udowodnił, że umie poprowadzić piłkę i wpleść w akcje 2 rulety :P.
-
- KingLeonidas 25 marca 2013, 10:47 · Dyskusja
0
Duju69
Brazylijczycy nie kochają Argentyńczyków, ale często się widzi, że potrafią się dogadać na boisku. Neymar, o ile przyjdzie będzie musiał się podporządkować głównie Mesiemu. Nowy zespół, nowa filozofia, a także wymagający kolega z zespołu. Wydarzyć się może wszystko. Tylko, że Neymar to taka "bomba marketingowa". Połowa Brazylii oszaleje po transferze. Koszulki, akcesoria, sponosrzy, reklamy, filmiki, itd można wymieniać w nieskończoność. Nawet jak się nie sprawdzi piłkarsko to i tak na nim zarobimy wizerunkowo.
Teraz wypada żałować, że Guardiola był przeciwnikiem Kuna. Gdyby przyszedł zamiast Alexisa to byłoby zdecydowanie lepiej.
-
- Iniesta747474 25 marca 2013, 10:21 · Dyskusja
0
Brazylijski napastnik Santosu, Neymar, podpisał kontrakt z FC Barceloną w listopadzie 2011 roku. W umowie została zawarta klauzula karna w przypadku, kiedy piłkarz chciałby zerwać porozumienie.
FC Barcelona już zakontraktowała Neymara. Nie chodzi tutaj tylko o to, że negocjacje są na dobrej drodze lub pojawia się faworyzacja i sympatyzowanie z piłkarzem. Jak informuje Sport, w listopadzie 2011 roku została podpisania prywatna umowa pomiędzy katalońskim klubem a gwiazdą Santosu, co jest wstępem do normalnego kontraktu.
Podpisanie takiego typu dokumentu jest jednoznacznym dowodem na to, że brazylijski napastnik wiąże swoją przyszłość z FC Barceloną. Neymar podkreślał wiele razy, że chce grać w Europie, a my już wiemy, jaki klub będzie jego miejscem docelowym.
-
- KingLeonidas 25 marca 2013, 09:45 · Dyskusja
0
Byłęm zwolennikiem jego transferu. Trochę sie zawiodłem. Szkoda Alexisa, bo to dobry zawodnik, ale chyba w Barcelonie nigdy nie będzie grał tak jak się od niego oczekuje. Jakieś pojedyncze epizody tego nie zmienią. Messi woli podać komuś innemu, albo pójść sam z piłką. A jak Sanchez ma piłkę to od razu "Messi activated" zapala się w głowie. Tak być nie powinno.
-
- Matt_i1992 25 marca 2013, 09:10 · Dyskusja
0
W reprezentacji gra swietnie - niemalze zawsze. W Udinese był genialny - zawsze. Tam bierze/bral odpowiedzialnosc na swoje barki, bo znal swoje mozliwosci, wiedzial, ze jest "przewodnikiem", ktory poprowadzic moze zespol do zwyciestwa. W Barcelonie jest kilku zawodnikow, ktorzy go przewyzszaja umiejetnosciami i mysle, ze sie spala psychicznie.. Ze sie boi, ze beda na niego dziwnie patrzec, jak zaryzykuje, ale tak nie jest.. Alez bym chcial, zeby sie pozbyl takiego strachu i zaczal grac optymalnie. Wierze w niego :)
-
- pawel2662 25 marca 2013, 08:38 · Dyskusja
0
dawno nie widziałem tak dobrze grającego Alexisa ! Myśle ze spokojnie utrzyma taką formę i w tej końcówce sezonu może byc kluczowym zawodnikiem , szczegolnie w LM gdzie rywale sa wymagający i trzeba miec wiecej wariantów taktycznych a ALexis daje ich duzo Barcelonie :) :) No i myśle ze do konca sezonu strzeli jeszcze duzo goli ! :) Alexis.. NIGDY W CIEBIE NIE ZWĄTPIŁEM !

Sortowanie