Wywiad z Davidem Villą
29 listopada 2012, 17:02
- Przejdź do artykułuVilla: Gol na Wembley jest najważniejszy ze wszystkich, jakie strzeliłem
Napastnik Barçy wyjawia, że jest "bardzo szczęśliwy z powodu rozegrania pełnych 90 minut przeciwko Alavés" i zerka wstecz na 301 goli, jakie zdobył w swojej karierze. "Kiedy patrzysz na statystyki, to sprawia, że myślisz o tym, że wykonałeś dobrą pracę i czujesz się z tego dumny".David Villa był jedną z gwiazd środowej wygranej z Alavés, a jego dwa gole ustaliły licznik na 301 bramkach w karierze. 40 z nich Guaje strzelił już w koszulce Barçy. W programie Barça TV El Marcador, wyjawił: "Kiedy patrzysz na statystyki, to sprawia, że myślisz o tym, że wykonałeś dobrą pracę i czujesz się z tego dumny. Zdobyłem kilka dobrych goli oraz kilka bardzo ważnych. Najlepszy był ten strzelony w barwach Valencii przeciwko Deportivo - z połowy boiska. Co więcej, wygraliśmy wtedy 1:0. Najważniejszą bramką była ta strzelona w finale Ligi Mistrzów na Wembley. Zawsze lubiłem strzelać z dystansu, ponieważ to jest moją siłą".Szczęśliwy z rozegrania 90 minutVilla był również zadowolony z rozegrania pełnych 90 minut w środowym meczu: "Nie rozegrałem pełnego meczu od długiego czasu i jestem bardzo szczęśliwy z gry w całym meczu. Odbyłem rehabilitację i czuję się świetnie. Od poniedziałku trenowałem bez żadnych problemów z kostką"."Alavés było bardzo dobre, rozgrywało piłkę z obrony. Rozpoczęliśmy z korzystnym dla nas wynikiem, ale i tak było dość trudno w pierwszej połowie. Trzeba mieć największy szacunek do przeciwnika, który traktuje sprawy bardzo poważnie, mimo że to my mieliśmy dobry wynik z pierwszego spotkania". Barça, wzór do naśladowaniaVilla powiedział, że czuł się doceniony przez fanów i podkreślił wyjątkowość Barçy: "Przy tak wielkich pieniądzach w dzisiejszym futbolu, to powód do dumy, że w takim zespole jak Barça znajduje się jedenastu wychowanków. Dostanie się tutaj jest bardzo trudne. To wzór do naśladowania dla każdej drużyny na świecie".
Czytaj więcej-
- PacManiac342 3 grudnia 2012, 12:36 · Dyskusja
0
No ba Villa górą !!!
-
- ronaldinho10andpuyol5 30 listopada 2012, 22:33 · Dyskusja
0
najważniejszy i najpiękniejszy
-
- Maciek Barca10 30 listopada 2012, 15:28 · Dyskusja
0
Do konca zycia bede mial ta bramke i cala akcje przed oczami ! Nie zapomne jak ojciec mi mowil ze Messi nie kiwnie obroncy na stojaco. Piekne chwile..
-
- Sagittarius7 30 listopada 2012, 10:58 · Dyskusja
0
Świetny piłkarz, mądry człowiek, mam nadzieję, że nie potwierdzą się plotki o jego odejściu i jego najważniejsza bramka dla Barcy dopiero przed nim....
-
- tryblek 30 listopada 2012, 09:22 · Dyskusja
0
Dla Mnie również Villa to najlepszy piłkarz w Barcelonie... i myślę, że najważniejszą bramkę strzelił po kontuzji którą dedykował swojej rodzinie... i myślę, że po tak poważnej kontuzji większość piłkarzy by się nie podniosło, albo już nie wrócili by do optymalnej formy.
David Villa jest wzorem dla wszystkich piłkarzy, którzy mieli poważną kontuzję, że ciężką pracą i zaangażowaniem można wrócić do pełnej dyspozycji.
Pozdrawiam Visca el Barca!!! Visca el Villa!!! :)
-
- blaugrana1989 30 listopada 2012, 08:51 · Dyskusja
0
Uważam, że też gol z Portugalią w 1/8 finału na MŚ w RPA był równie ważny, co ten na Wembley.
-
- EL Polaco 30 listopada 2012, 08:02 · Dyskusja
0
Pamiętam jak przy tym golu w ferworze emocji mało co nie potłukłem niechcący wazonu :D David miał wiele ważnych bramek w Barcelonie, bardzo ważna była choćby ta z Superpucharu z Realem jednakże ja będę pamiętał tego zawodnika już do końca życia za dwie bramki w manicie na Camp Nou i ze względu na właśnie tego gola na Wembley.
-
-
Konto usunięterademenes
Z Eto to już przegiełeś, najlepszy napastnik barcy w ostatnich 20 latach, nawet lepszy niż rivaldo, takiego napadziora jakim był eto to już raczej niestety mieć nie będziemy.
-
-
Konto usuniętePamiętam ta bramka w finale LM coś pięknego :)
-
- john_sacramoni 29 listopada 2012, 21:53 · Dyskusja
0
1/4 MŚ z Paragwajem , awans La Roja wisiał na włosku i wtedy Villa oddał strzał ktory odbił sie od obu słupków i wpadł do bramy :)
-
- 7VillaPuyol5 29 listopada 2012, 21:43 · Dyskusja
0
to drugi gol VILLI z wolnego to samo miejsce taki sam strzał : P VILA to mój ulubiony zawdonik zaraz po nim PUYOL >
-
-
Konto usunięteChciałbym zobaczyć chociaż jeden mecz w kórym villa zagra na środku a messi na prawym skrzydle tak jak kiedyś, możliwe że messi utrzymał by tą średnią bramek, miałby jeszcze więcej asyst no i villa wykorzystał by swój potencjał na maksa, spokojnie strzelił by ponad 20 goli w samej lidze.

Sortowanie