Konflikt dotyczący praw do transmisji narasta

Looky

27 sierpnia 2007, 21:53

Brak komentarzy
Wojna słów między dwiema firmami posiadającymi prawa do transmisji telewizyjnych meczów Primera Division, sprawiła że kibice poza granicami Hiszpanii nie obejrzeli ani sobotnich derby Madrytu, ani niedzielnego spotkania Racingu z Barceloną.

Kanał telewizyjny "La Sexta", do którego część praw posiada korporacja Mediapro, odpowiedzialny jest za pokazywanie meczów poza granicami kraju, lecz w ostatni weekend nie mógł wywiązać się swoich zadań. "Sogecable (firma, z którą spiera się Mediapro - dop. red.) uniemożliwiła w sobotę wstęp operatorom kamer La Sexta na Bernabéu. Nie chcieli oni także wysłuchać alternatywnych propozycji, które mogły umożliwić transmisję meczu poza granice Hiszpanii" - głoszą źródła Mediapro.

"Tego typu działania są bardzo krzywdzące dla klubów La Liga i Mediapro, wywołały one duży niepokój wśrodł władz Realu" - brzmiała dalsza część komunikatu.

Sogecable odpiera zarzuty i tłumaczy swoje działania zaległościami finansowymi kanału należącego do Mediapro, który z tytułu praw do transmisji meczów z ostatnich dwóch lat, ma być winny swojemu konkurentowi 58 mln euro.

[źródło: Goal]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze