Rijkaard: Nadszedł ten moment

Looky

24 lutego 2008, 22:36

Brak komentarzy
Mimo wysokiego zwycięstwa i dobrej dyspozycji swoich zawodników w meczu z Levante, na konferencji prasowej Frank Rijkaard podkreślił nie najlepszą postawę jego zespołu przy stanie 1:0. "Wydawało mi się, że drużyna nieco spuściła z tonu" - powiedział.

Zapytany o to jaki wpływ na skuteczność Barçy miał powrót czołowych napastników, odpowiedział że jego zespół zawsze stwarzał okazje bramkowe: "Musiał nadejść moment, w którym zaczniemy wykorzystywać te sytuacje i dziś tak właśnie się stało. Samuel zdobył trzy ważne bramki, a jako drużyna zagraliśmy bardzo dobrze" - kontynuował.

Rijkaard jest zdania, że gra Barcelony daje kibicom powody do optymizmu i do tego, aby wierzyć w zespół: "Jesteśmy na fali wznoszącej, naszym celem są zwycięstwa we wszystkich spotkaniach jakie pozostały nam do rozegrania". Holender zaznaczył, że zdecydował się zdjąć Milito nie ze względu na możliwość otrzymania przez niego kartki, lecz z uwagi na wagę meczu: "Czekałem aż rezultat będzie bezpieczny, a później odesłałem go na ławkę".

Mister komplementował Xaviego, który dziś strzelił swojego piątego gola w tym sezonie w La Liga. "To nadzwyczajny piłkarz, który wie jak znaleźć się na boisku we właściwym miejscu. To dla nas wspaniałe - Xavi myśli na placu gry, zapewnia nam bezpieczeństwo. Messi także rozegrał wielki mecz. Zdobył gola, zaliczył dwie asysty. Jego trafienie okazało się kluczowe".

"Kontynuujemy naszą pracę. Posiadamy zespół będący w znakomitej kondycji fizycznej. To klucz do sukcesu" - podsumował.

[źródło: Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze