Półtora miesiąca przerwy Messiego
Leo Messi w środę rano przeszedł badania przeprowadzone przez sztab medyczny FC Barcelona. Potwierdziły się obawy medyków: Argentyńczyk doznał naderwania mięśnia dwugłowego uda lewej nogi.
Poinformowano o tym w oficjalnym komunikacie sztabu medycznego klubu, w którym czytamy, iż "czas przerwy wynosi szacunkowo około 6 tygodni". Taka sytuacja oznacza, że zawodnik wróci na boisko dopiero w drugiej połowie kwietnia, opuszczając tym samym oba ćwierćfinałowe spotkania Ligi Mistrzów (1 lub 2 i 8 lub 9 kwietnia).
Co więcej, wobec krytyki lekarze wykorzystali okazję do wyjaśnienia całej sytuacji mówiąc: "Chcielibyśmy, aby zauważono, że od początku sezonu piłkarz realizuje specjalny plan pracy odpowiadający jego charakterystyce. Wyniki danych zostały osiągnięte poprzez różne prace kontrole, co pozwoliło na to by zawodnik był zdolny zagrać w danym meczu. Jednak, jak to bywa z każdą kontuzją, jest czynnik przypadkowości, któremu trudno zapobiec. Ten typ specyficznej pracy z piłkarzem będzie kontynuowany przez resztę sezonu".
[źródło: FCBarcelona.cat]
Poinformowano o tym w oficjalnym komunikacie sztabu medycznego klubu, w którym czytamy, iż "czas przerwy wynosi szacunkowo około 6 tygodni". Taka sytuacja oznacza, że zawodnik wróci na boisko dopiero w drugiej połowie kwietnia, opuszczając tym samym oba ćwierćfinałowe spotkania Ligi Mistrzów (1 lub 2 i 8 lub 9 kwietnia).
Co więcej, wobec krytyki lekarze wykorzystali okazję do wyjaśnienia całej sytuacji mówiąc: "Chcielibyśmy, aby zauważono, że od początku sezonu piłkarz realizuje specjalny plan pracy odpowiadający jego charakterystyce. Wyniki danych zostały osiągnięte poprzez różne prace kontrole, co pozwoliło na to by zawodnik był zdolny zagrać w danym meczu. Jednak, jak to bywa z każdą kontuzją, jest czynnik przypadkowości, któremu trudno zapobiec. Ten typ specyficznej pracy z piłkarzem będzie kontynuowany przez resztę sezonu".
[źródło: FCBarcelona.cat]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (0)