Barça przez miesiąc bez Alvesa

komandor

18 sierpnia 2008, 10:00

18 komentarzy
Dani Alves - największy hit letniego okna transferowego w Barcelonie i jeden z najdroższych piłkarzy w historii Klubu - zniknął z planów Guardioli na miesiąc czasu. I to nie dlatego, że trener tak zdecydował. Ostatnio odniesiona kontuzja i ciążąca na zawodniku kara pauzowania ligowego meczu (zdobyta jeszcze w Sevilli) uniemożliwią Brazylijczykowi występy w bordowo-granatowej koszulce do połowy września.

Wszystko zaczęło się w ostatnią środę, kiedy piłkarz nabawił się kontuzji barku w meczu z Wisłą Kraków. Lekarze szybko zdiagnozowali uraz i określili czas potrzebny do powrotu do zdrowia na piętnaście dni. Tym samym wykluczyło to możliwość gry utalentowanego obrońcy w spotkaniach z Boca Juniors i rewanżowym z Polakami. Brazylijczyk nie będzie tez w stanie zagrać w pierwszym meczu ligowym jaki czeka Barcelonę. Wszystko przez skumulowanie żółtych kartek jeszcze w Sevilli. Do składu Dumy Katalonii Alves powróci miesiąc po pojedynku z Wisłą (4:0), na drugą kolejkę spotkań Primera Division.

Po meczu z Numancią zawodnik najprawdopodobniej uda się na zgrupowanie reprezentacji, w barwach której przyjdzie mu się zmierzyć z Chile i Boliwią 6. lub 7. oraz 10. września.

[źródło: Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (18)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze