Venables: Barça jest teraz obsesją Madrytu

Fedo

23 lipca 2009, 13:55

6 komentarzy
Były trener FC Barcelona, Terry Venables, który jest członkiem komitetu organizacyjnego Wembley Cup, odwiedził dzisiaj rano drużynę Guardioli.
Anglik w sezonie 1984/85, swoim pierwszym w roli trenera Barçy, zdobył z nią tytuł mistrzowski La Liga. Grał on również i trenował Tottenham Hotspur, drużynę z którą Duma Katalonii zmierzy się w piątek wieczorem. Jako jeden z organizatorów londyńskiego turnieju (Barcelona gra w piątek i niedzielę) zdecydował się odwiedzić Guardiolę i jego drużynę podczas treningu.

Niesamowita gra

Wspominając o potrójnej koronie Barcelony, Venebles mówił, że "to było niesamowite. Barça grała świetnie we wszystkich rozgrywkach, a jej futbol był bliski ideału. Nikt nie potrafi grać lepiej od nich. Na świecie nie ma drużyny, która może tak grać. Tylko Barcelona to potrafi".

Trudne do powtórzenia

Venables twierdzi, że powtórzenie osiągnięcia z zeszłego sezonu "jest prawie niemożliwe, ale patrząc na jakość zawodników i motywację trenerów, która jest przekazywana graczom, myślę że są oni zdolni powtórzyć ten sukces".

Messi - numer jeden

Poproszony o porównanie Cristiano Ronaldo i Leo Messiego, Anglik odpowiedział: "Myślę, że Cristiano ma za sobą świetne lata, jednak na obecną chwilę to Messi jest najlepszy na świecie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jest on przyszłością, przyszłość jest nim i nikim innym. Nikt nie ma takich możliwości jak on".

Barcelona i Madryt

Venables, który trenował między innymi reprezentację Anglii czy Australii, został również zapytany o ocenę transferów dokonanych przez Barçę i Real: "Madryt pozyskał tylu graczy z powodu Barcelony, która z Guardiolą na czele, miała świetny zeszły sezon. Logicznie rzecz biorąc, Barça jest teraz obsesją Madrytu. Byłoby dziwnym gdyby tak nie było".

Najlepsze lata życia

Na koniec rozmowy Terry Venables przypomniał lata, w których był trenerem Barcelony, z którą zdobył mistrzostwo Hiszpanii i doszedł do finału Ligi Mistrzów. "To były najlepsze lata mojego życia", powiedział. "Była to najlepsza rzecz jaką w życiu zrobiłem, sprawiało mi to niesamowitą przyjemność. Było to wielką dumą i honorem móc trenować FC Barcelonę."

[źródło: FCBarcelona.cat]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (6)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze