Guardiola staje w obronie Messiego
Pep Guardiola po ostatnich wydarzeniach stanął dziś w obronie Messiego: "Leo jest taki jak zawsze. Niewielu jest ludzi z taką osobowością jak jego, bardzo niewielu. Jest takim samym piłkarzem i może mieć gorszy mecz zarówno grając dla Barcelony jak i reprezentacji. Bycie najlepszym piłkarzem na świecie to ogromna presja, ale zdaje się, że dobrze sobie z tym radzi".
Złota Piłka: nagroda dla drużyny
Trener Barçy bardzo ceni sobie fakt, że aż 6 jego piłkarzy otrzymało nominację do Złotej Piłki. "Jest to nagroda dla nas wszystkich. Wybrano tę szóstkę, bo to oni dokonali rzeczy niezwykłych i życzę im wszystkim szczęścia. Dlaczego nie ma żadnego obrońcy? Ci których wybrano wiedzą jak ważna jest obrona, nie przeszkadza mi taki wybór", powiedział Guardiola.
"Nie zawsze jesteśmy w świetnej formie"
Pep dokonał także analizy meczu z Valencią i podkreślił swoje uznanie dla trenera Nietoperzy, Unaia Emery'ego. Według trenera Dumy Katalonii, Valencia była świetnie przygotowana do meczu. Przyznał, że "było kilka szczegółów, które musimy dopracować, ale jest to normalne i postaramy się to rozwiązać". Dodał, iż ma ogromne zaufanie do swojej drużyny i nie ma problemów, którym razem nie mogliby sprostać.
Problemy Ibry
Guardiola liczy na to, że Ibra zagra w meczu z Rubinem: "Zlatan ma pewne problemy zdrowotne, ale wiele potrafi wytrzymać, zadziwia mnie. Chce grać pomimo bólu, zobaczymy ile zniesie. Kiedy powie dość, wtedy zejdzie".
Rubin, drużyna zorganizowana
Trener Barçy zdążył przyjrzeć się jutrzejszemu przeciwnikowi. Według niego rosyjska ekipa wyróżnia się świetną grą w obronie i pomocy. Posiadają świetnego Choriego Domingueza, który jest zawodnikiem dobrze wyszkolonym technicznie i zarazem bardzo groźnym. Dodaje, że drużyna z Kazania stosuje grę strategiczną by zaskoczyć przeciwnika, więc cały czas trzeba być skupionym na grze. "Jeśli nie będziemy atakować i grać szybkiej piłki, mogą nam sprawiać problemy. Musimy narzucić swój styl gry."
[źródło: Mundo Deportivo]
Złota Piłka: nagroda dla drużyny
Trener Barçy bardzo ceni sobie fakt, że aż 6 jego piłkarzy otrzymało nominację do Złotej Piłki. "Jest to nagroda dla nas wszystkich. Wybrano tę szóstkę, bo to oni dokonali rzeczy niezwykłych i życzę im wszystkim szczęścia. Dlaczego nie ma żadnego obrońcy? Ci których wybrano wiedzą jak ważna jest obrona, nie przeszkadza mi taki wybór", powiedział Guardiola.
"Nie zawsze jesteśmy w świetnej formie"
Pep dokonał także analizy meczu z Valencią i podkreślił swoje uznanie dla trenera Nietoperzy, Unaia Emery'ego. Według trenera Dumy Katalonii, Valencia była świetnie przygotowana do meczu. Przyznał, że "było kilka szczegółów, które musimy dopracować, ale jest to normalne i postaramy się to rozwiązać". Dodał, iż ma ogromne zaufanie do swojej drużyny i nie ma problemów, którym razem nie mogliby sprostać.
Problemy Ibry
Guardiola liczy na to, że Ibra zagra w meczu z Rubinem: "Zlatan ma pewne problemy zdrowotne, ale wiele potrafi wytrzymać, zadziwia mnie. Chce grać pomimo bólu, zobaczymy ile zniesie. Kiedy powie dość, wtedy zejdzie".
Rubin, drużyna zorganizowana
Trener Barçy zdążył przyjrzeć się jutrzejszemu przeciwnikowi. Według niego rosyjska ekipa wyróżnia się świetną grą w obronie i pomocy. Posiadają świetnego Choriego Domingueza, który jest zawodnikiem dobrze wyszkolonym technicznie i zarazem bardzo groźnym. Dodaje, że drużyna z Kazania stosuje grę strategiczną by zaskoczyć przeciwnika, więc cały czas trzeba być skupionym na grze. "Jeśli nie będziemy atakować i grać szybkiej piłki, mogą nam sprawiać problemy. Musimy narzucić swój styl gry."
[źródło: Mundo Deportivo]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (7)