Guardiola: Pierwszy gol był decydujący

Looky

11 stycznia 2010, 12:46

2 komentarze
Po meczu z Tenerife Pep Guardiola przyznał, że rywal sprawił jego drużynie trochę problemów i dodał, iż gol Messiego z 36. minuty okazał się decydujący.

"Gospodarze stworzyli trzy szanse na początku meczu, my mieliśmy sporo problemów. Po pierwszej bramce gra stała się jednak inna. Kiedy zespół naciska z przodu, jak czyniło to Tenerife, zostawia wolną przestrzeń. Nam udało się to wykorzystać, znaleźliśmy się we właściwym miejscu", powiedział trener Barcelony.

Guardiola komplementował Victora Valdésa, który w pierwszych 30 minutach w pojedynkę zatrzymał szarżujących napastników Tenerife. "Do stanu 0:1, na boisku istniał tylko jeden zespół, oni. Valdés był fantastyczny. Na początku spotkania nie graliśmy na swoim poziomie", stwierdził.

Trener był również zadowolony z postawy Bojana, który zanotował trzy asysty. "To ile zrobił dla zespołu, niezależnie od tego czy zdobył bramkę, czy nie, doda mu pewności siebie. Wymagam od niego wielu rzeczy, wiele więcej. Jestem z niego bardzo zadowolony", mówił.

Padło także kilka ciepłych słów na temat gry przeciwnika: "Jestem pewien, że jeśli będą grać tak, jak czynili to z nami, u siebie będą bardzo trudni do pokonania. Potrzebują wsparcia swoich fanów. Ale mają wielkiego trenera, który wie, co należy robić".

[źródło: FCBarcelona.cat]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (2)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze