Xavi: Obecność Ceska poprawia moją grę

Borek

22 września 2011, 22:49

7 komentarzy
Podczas konferencji prasowej Xavi Hernández przyznał, że jest bardzo zadowolony z obecności Ceska. Dyrygent Blaugrany dodał: "Myślę, że jego obecność na placu gry poprawia moją grę w piłkę nożną".

Można by rzec, że Cesc i Xavi są wręcz kompatybilni. Złośliwi sugerowali, że Pep Guardiola nie znajdzie miejsca w składzie dla dwóch podobnie grających piłkarzy jak Hiszpanie. Okazało się jednak inaczej. "Gdy jestem na boisku, cieszę się grą, ponieważ gra z Ceskiem to sama przyjemność. Uzupełniamy się wzajemnie i wspólna gra idzie nam bardzo dobrze, co udowodniliśmy już nie raz w tym sezonie. Jestem zdania, że Fábregas czyni moją grę lepszą" powiedział dzisiaj Xavi.

3-4-3

Zapytany o nowe ustawienie stosowane przez Mistera, Xavi powiedział, że "system ten jest dość dobry. Biorąc pod uwagę jakim jesteśmy zespołem, czyli że utrzymujemy się przy piłce przez większą część spotkania, to dobry pomysł, bo wtedy mamy dodatkowego gracza do pomocy w środku pola. Wbrew pozorom nie utrudnia to gry naszej obronie. Dzięki temu ustawieniu do tej pory dominowaliśmy w każdym spotkaniu tego sezonu".



Dwubiegunowa liga

Odnośnie rywalizacji na linii Barcelona-Madryt, Xavi przypomniał, że ani Barça ani Real nie wygrali wszystkich swoich meczów ligowych. "Nie sądzę, żeby rywalizacja o tytuł mistrzowski toczyła się tylko między dwoma zespołami. Inne kluby tak jak i my bardzo ciężko trenują, mają swoją jakość, strategie i talent. Mówienie, że o tytuł walczy Barcelona z Reale, to okrutna obraza dla wielu bardzo dobrych specjalistów w tej dziedzinie. Rozgrywki są wyrównane, dlatego nie zgadzam się z mianem dwubiegunowej ligi".

Remis na Mestalla

Zapytany o spotkanie na Mestalla, Xavi powiedział, że mógł paść każdy wynik i wszystko mogło się zdarzyć. "Co prawda mogliśmy wrócić z Walencji z trzema punktami, ale faktem jest również, że to nasi przeciwnicy mogli urwać komplet punktów. Moim zdaniem był to bardzo ładny, dynamiczny i dobry mecz, z ciągłymi zmianami taktyki i kilkoma bramkami". El Maestro przypomniał, że sędzia mógł podyktować karnego dla Barçy, ale stając w jego obronie powiedział: "Sędziowie mają bardzo trudne zadanie. Muszą podejmować decyzje w ciągu ułamka sekundy. Wiem, że robią co mogą, ale każdy ma prawo do błędu. Wiem także, że niejednokrotnie po meczu sędziowie żałują niektórych swoich decyzji, których cofnąć już niestety nie mogą".


[źródło: FCBarcelona.cat]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (7)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze