Valverde odchodzi z Olympiakosu

Gilu

20 kwietnia 2012, 19:11

Olympiacos.org

2 komentarze

Ernesto Valverde ogłosił, że nie przedłuży swojego kontraktu z Olympiakosem Pireus. Informacja została podana podczas czwartkowej konferencji prasowej z udziałem hiszpańskiego trenera.

Podczas rozmowy z przedstawicielami mediów Valverde powiedział, że już podczas podpisywania nowej umowy w zeszłym roku Estremadurczyk poinformował prezydenta greckiego klubu, Evangelosa Marinakisa, że sezon 2011/12 będzie jego ostatnim w tym zespole. Jednokrotny reprezentant Hiszpanii zaprzeczył jednocześnie, że przenosi się w chwili obecnej do innego klubu. Poprowadzi on Olympiakos jeszcze dwukrotnie: w niedzielę, podczas meczu ostatniej kolejki greckiej Superligi przeciwko Atromitosowi oraz w przyszłym tygodniu w finale pucharu kraju, w którym zespół z Pireusu zmierzy się z tym samym rywalem na Stadionie Olimpijskim w Atenach. Olympiakos zdobył już w tym sezonie mistrzostwo Grecji.

Ernesto Valverde jest byłym graczem FC Barcelony. Do klubu przybył w 1988 roku z Españolu (obecnie Espanyol) i barwy Blaugrany przywdziewał do 1990 roku. W tym czasie zdobył z Katalończykami Puchar Zdobywców Pucharów (1989) oraz Puchar Króla (1990). Jego udział w wygrywaniu tych trofeów nie był jednak zbyt duży. W ciągu dwóch lat gry dla Barçy wystąpił zaledwie w 24 spotkaniach, w których zdobył 8 goli.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (2)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze