Cristian Tello podpisał wczoraj swój pierwszy profesjonalny kontrakt z FC Barceloną. Młody skrzydłowy przyznał, że spełniło się jego wielkie marzenie z dzieciństwa.
- Czuję się dumny. Jestem bardzo zadowolony, bowiem od dziecka to było moje marzenie. Teraz chcę odwzajemnić zaufanie wobec ludzi, którzy mi zaufali - powiedział przed kamerami Barça TV.
- Od momentu mojego ligowego debiutu w zeszłym sezonie (z Villarrealem), pozostaję razem z nimi i jestem traktowany jak jeden z nich - skomentował swoją regularną obecność w pierwszej drużynie. Piłkarz podkreślił, że do końca tego sezonu będzie grał z dotychczasowym numerem 37.
Od 2002 do 2007 roku Tello grał w zespołach młodzieżowych Barçy. Później trafił do CF Damm, a następnie na dwa lata do Espanyolu. W 2010 roku wrócił do Barcelony, gdzie zaczął grać w drugiej drużynie, a w sezonie 2011/12 notował już występy w zespole Pepa Guardioli.
W pierwszym zespole zadebiutował 8 listopada 2011 roku w spotkaniu Pucharu Króla z Hospitalet. Zdobył wtedy dwie bramki. W Lidze na swój pierwszy mecz czekał do 28 stycznia 2012, gdy wybiegł na murawę El Madrigal w spotkaniu z Villarrealem. Pierwszego gola w Primera División strzelił tydzień później, 4 lutego w pojedynku z Realem Sociedad.
Komentarze (28)