Hiszpanie do lat 20 wygrywają

Gołąbka

24 czerwca 2013, 22:54

Fifa

14 komentarzy

Jese zdobył trzeciego gola w mistrzostwach Świata do lat 20 i zwycięstwo 1:0 nad Ghaną dało awans do najlepszej szesnastki turnieju.

Pojedynek z reprezentacją z kraju z kontynentu afrykańskiego był bardzo ciężki. Hiszpanom z trudem udawało się przedostać pod pole karne rywali. Jedyny i decydujący gol padł w trzynaste minucie spotkania, kiedy Jese wykorzystał dokładne podanie Denisa Suáreza. Siedem minut później Ghańczycy byli blisko wyrównania, ale golkiper Hiszpanów zdołał obronić strzał Clifforda Aboagye.

Druga część spotkania ku zaskoczeniu należała w głównej mierze do reprezentacji Ghany. Jedną z najlepszych okazji do zdobycia gola zmarnował Yiadom Boakye przestrzelając nad bramką po wypracowaniu sobie dogodnej pozycji strzeleckiej. Na 20 minut przed końcem bliski zdobycia gola głową był Frank Acheampong, a niedługo potem Daniela Sotresa do najwyższego wysiłku zmusił Joseph Duncan swoim wolejem ze skraju pola karnego.

Ostatecznie mecz zakończył się triumfem Hiszpanii, którzy zagwarantowali sobie już udział w kolejnej fazie rozgrywek, a rywale będą walczyć o awans z reprezentacją USA.  W składzie La Rojita 74 minuty rozegrał Gerard Deulofeu, który miał kilka okazji, ale nie zdołał zamienić ich na bramki.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (14)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze