Perła cantery Espanyolu przechodzi do Barçy

Gołąbka

26 czerwca 2013, 16:40

Sport

60 komentarzy

Do wczoraj Espanyol walczył o zatrzymanie u siebie bardzo utalentowanego gracza. Bezskutecznie. Od nowego sezonu młody Adrià będzie nosił bordowo – granatową koszulkę.

Jest tylko 12 – letnim dzieckiem. Adrià Bernabé to bohater ostatniej potyczki Barcelony i Espanyolu na polu drużyn młodzieżowych. Perła cantery rywala zza miedzy będzie w przyszłym sezonie występować w ekipie Dumy Katalonii, mimo wysiłku osób odpowiedzialnych za szkółkę, chcących zatrzymać młodego gracza w ośrodku Espanyolu w Sant Adrià.

Szkoleniowcy Espanyolu od dawna wiedzieli o wielkim talencie Adrià, jednak większość kibiców Blanquiazules usłyszała o nim podczas prestiżowego Torneo Nacional Blue BBVA, rozgrywanego na początku miesiąca w Grenadzie. Kapitan zespołu, który został wyeliminowany w ćwierćfinale przez Barcelonę, wyróżniał się na boisku i został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Sytuacja powtórzyła się w ubiegłym tygodniu podczas Danone Nations Cup na Cornellà-El Prat, gdzie w finale Levante pokonało Espanyol.

Szkoleniowcy Espanyolu od pewnego czasu wróżą mu wielką przyszłość. Bernabé to lewonożny rozgrywający, noszący na koszulce numer ’10’.

Poczynania młodego piłkarza śledzi Barcelona, która w ubiegłym sezonie bezskutecznie próbowała go ściągnąć. W przypadku osób młodszych niż 15 lat, Espanyol nie ma legalnej możliwości uniknięcia przenosin chłopca, choć do wczoraj imał się różnych rozwiązań, by zatrzymać go u siebie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (60)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze