Według informacji, które pojawiły się w programie „La Graderia" w Rádio Barcelona, oferta dla Xaviego z Półwyspu Arabskiego została przedstawiona przez rząd Kataru, a konkretniej mówiąc, przez samego emira Tamima bin Hamada al-Thaniego.
Katarski władca pragnie, aby Hernández przyczynił się do znacznego rozwoju futbolu w jego państwie w związku z mundialem, który w 2022 roku odbędzie się w Katarze. Przedstawiona oferta zawiera również punkt, wedle którego Katalończyk miałby pełnić funkcję trenera młodzieży w sławnej szkółce Academia Aspire.
Sześć milionów euro za jeden sezon
Rádio Barcelona podaje, że Xavi za jeden sezon gry w Katarze zarobi sześć milionów euro. Zawodnik Barçy może przenieść się do zespołu Al Sadd, z którym według BeIN Sports (katarski sportowy nadawca telewizyjny) ma już zawartą umowę, lub do drużyny Al Arabi. Jak zapewnia Mundo Deportivo, sam zawodnik jest już zdecydowany na opuszczenie Barcelony.
Rozmowy z Luisem Enrique
Należy pamiętać, że Xavi przeprowadził kilka rozmów z Luisem Enrique, w których szkoleniowiec Barçy zapewnił, iż liczy na usługi gracza w przyszłym sezonie. Według Rádio Barcelona doszło w tym tygodniu do spotkania Bartomeu i Zubizarrety z agentem piłkarza, Ivanem Corretją. Prezydent oraz dyrektor sportowy Barcelony mieli jasno zadeklarować swoją aprobatę dla słów trenera, chociaż, jak zaznacza Mundo Deportivo, obaj panowie zapewnili, że w momencie, gdy piłkarz zechce opuścić Camp Nou, zostanie mu to ułatwione.
Xavi ogłosił już swoją decyzję przyjaciołom podczas kolacji
Podczas kolacji, która miała miejsce po ostatnim meczu ligowym przeciwko Atlético, Generał miał zakomunikować swoim przyjaciołom, że chce opuścić Katalonię i przenieść się do Kataru.
Pomysłem Xaviego jest ogłoszenie swojego odejścia w momencie, gdy będzie miał już stuprocentową pewność, do której drużyny trafi. Zawodnik pragnie uczynić to w zgodzie z klubem, w przyjacielskiej atmosferze.
Komentarze (67)