Napastnik Barcelony po raz pierwszy wywalczył nagrodę dla najlepszego Brazylijczyka grającego w Europie.
Neymar zamyka 2014 rok z nową nagrodą na koncie – trofeum Samba Gold. Zawodnik Barcelony pokonał w głosowaniu pozostałych 29 kandydatów i został wybrany najlepszym brazylijskim piłkarzem w Europie w ubiegłym roku. Neymar, który został laureatem Samba Gold po raz pierwszy w karierze, odbierze nagrodę w lutym.
Na liście kandydatów walczących o nagrodę był również Dani Alves. Obrońca Barcelony uplasował się na 21. miejscu.
Zwycięzca został wybrany w głosowaniu. W skład jury weszli dziennikarze oraz osoby ze świata futbolu, między innymi Cafú, Raí czy Taffarel. Swoje głosy oddawać mogli także internauci.
Przypomnijmy, że zwycięzcą ostatnich trzech edycji był Thiago Silva. Dani Alves w 2011 roku znalazł się na drugim miejscu.
Nagroda przyznawana jest od 2008 roku. Obecnie miała miejsce siódma edycja.
Komentarze (17)