Ze stolicy Katalonii napływają kolejne dobre wieści. Przedwczoraj informowaliśmy Was o powrocie Samuela Umtitiego do wykonywania ćwiczeń na murawie. Dzisiaj to Leo Messi rozpoczął kolejny etap swojej rehabilitacji, który zakłada pracę na boisku.
Podczas meczu z Atlético Leo Messi naderwał mięsień przywodziciela prawej nogi, przez co od tamtego momentu Argentyńczyk nie pojawiał się na murawie. Dzisiaj napastnik Barçy przyjechał do Ciutat Esportiva, mimo że Luis Enrique dał swoim podopiecznym dzień wolnego, aby jak najszybciej powrócić do pełni zdrowia przed ważnym spotkaniem z Manchesterem City (19 października).
Do tej pory Leo Messi ćwiczył w odosobnieniu z fizjoterapeutą Rogerem Gironesem. Dzisiaj nadszedł jednak czas na rozpoczęcie drugiego etapu rehabilitacji, w związku z czym Argentyńczyk odbywa już sesje treningowe z trenerem od przygotowania fizycznego Edu Ponsem.
Dzisiaj w Ciutat Esportiva miało miejsce spotkanie lekarzy i trenerów od przygotowania fizycznego, na którym omawiano przebieg rehabilitacji Messiego. Przewiduje się, że w najbliższych dniach Argentyńczyk będzie odbywał półgodzinne sesje biegowe. Na zakończenie zajęć Messi będzie wykonywał ćwiczenia rehabilitacyjne.
Zaraz po zdiagnozowaniu kontuzji mówiło się o trzech tygodniach przerwy argentyńskiego cracka. Teraz nikt nie ma zamiaru forsować tempa i nie myśli się o tym, aby przeskoczyć jakąkolwiek fazę rehabilitacji. Po wczorajszej porażce na Balaídos postępy w leczeniu Leo Messiego są najlepszą możliwą wiadomością dla barcelonismo.
Komentarze (18)