La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1427 Culés

3

Remis jutro po dobrym meczu, to byłoby coś. Takie światełko, ale już dość wyraziste i dające szansę odczucia, że sprawy nieźle się mają.
Ja pewne pozytywy dostrzegam, nowe schematy rozegrań budzą dozę optymizmu, postawa wybranych piłkarzy również. To pozwala mieć jakieś nadzieje, że Xavi potrzebuje do swoich celów piłkarzy o określonym profilu i z nimi stopniowo nada zespołowi oczekiwany kształt.
Z drugiej strony te braki koncentracji w defensywie są potworne, gole tracone w przewadze liczebnej, po błędach w polu karnym to horror dla oczu. Nie wiem, czy to skutek uboczny docierania pomysłów taktycznych, czy może zbyt krótki czas na ugruntowanie zachowań w danych sytuacjach.
Szkoda też, że potężne zagrożenia ze strony rywali wynikają z niechlujności w wyprowadzaniu piłki. Często w czasie meczu nasi zawodnicy wybierają karkołomne zagrania, zamiast bardziej oczywistych, nie grożących kontrą. To tym dziwniejsze, że Barca ma techników i z definicji, dla nich pressing rywala nie powinien stanowić nieprzebytej przeszkody.
Będę czekał na poprawianie różnych aspektów gry, a miło byłoby zobaczyć przełom z silnym rywalem. Choć jeśli ktoś powie, że za wcześnie na takie oczekiwania, to też będzie miał rację. Taki remisik czy wymarzona wygrana jutro ładnie podniosłaby morale w teamie

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?