- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1579 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
71 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Eklerek
4
Vinicius powinien być na czele z Messim, okradli przyjemnego Brazolahttps://x.com/i/status/20699369... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1579 Culés
9
"Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba załapany po raz drugi! Tym razem było dużo trudniej, ponieważ z odległości 1,5 mln km jest tylko bardzo słabiutkim, wolno poruszającym się punkcikiem. To małe światełko jest światłem słonecznym odbitym od osłony przeciwsłonecznej o rozmiarach kortu tenisowego, za którą schładza się nasze nowe oko na Wszechświat. JWST jest na swojej docelowej orbicie wokół punktu L2, dalej od nas już nie będzie, więc przez nadchodzące 20 lat swojej pracy będzie w naszym zasięgu. Zawsze będzie można go podejrzeć." - AstroLife
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/272897048_1373947423047301_8070000235876247574_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=60biQt9ItRIAX8nIdu0&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AT9850jLD8oeycGlmvgfB9UpmfOlRXytTL5EPWt1yiJwnw&oe=61FEED62
@ChessInfo
2
@macio_944 niesamowite, se skurczybyk lata 1,5 mln km stąd a wokół niego ogromna pustka... czasem rozmiar wszechświata mnie przytłacza.
0
@macio_944 A kiedy jakieś pierwsze efekty ?
3
@Jakchcesz A jeszcze bardziej przytłacza teoria, że tych wszechświatów mogą być również miliardy, tak jak miliardy mamy galaktyk, planet, gwiazd... niesamowite są to wartości, totalnie wymykające się umysłowi, bardzo abstrakcyjne.
@tbas Aktualnie do ok. maja będzie dostrajanie wszelkich urządzeń optycznych Webba, jak i korygowanie dokładnego miejsca w punkcie L2. Po tym wszystkich teleskop będzie całkowicie przygotowany do pracy, więc pierwsze zdjęcia prawdopodobnie w okolicach lata.