La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1572 Culés

9

"PO CO ROSJANOM CZARNOBYLSKA ELEKTROWNIA JĄDROWA?
Jak wiemy, wczoraj o godzinie 17:00 rosyjscy terroryści przebrani za siły pokojowe zajęli Czarnobylską Elektrownię Jądrową. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że aktualnie kontrolę nad obiektem sprawują ich siły powietrzno-desantowe. Oddziały ukraińskiej Gwardii Narodowej zostały rozbrojone a pracownicy wzięci początkowo w niewolę.
Na szczęście, mamy potwierdzenie z dziś, że rosyjski okupant pozwolił na prowadzenie prac w Czarnobylskiej EJ w normalnym trybie. Pracownicy zjedli dziś śniadanie w stołówce robotniczej.
Jednak powstaje pytanie - po co Rosjanom nieczynna elektrownia? Ponieważ to wciąż obiekt strategiczny dla bezpieczeństwa kraju i nie chodzi tu tylko o zabezpieczanie wypalonego paliwa jądrowego czy odpadów radioaktywnych. Część obiektu pracuje bowiem niezmiennie od czasów katastrofy a mowa m.in. o nastawni, którą możecie zobaczyć na załączonym zdjęciu zrobionym niedawno przez nas.
Czarnobylska Elektrownia Jądrowa pełni obecnie funkcję GPZ-u, czyli głównego punktu zasilania. W dużym skrócie, rozgałęzia się tam i dzieli linie najwyższych napięć (750-400 kv) na linie wysokich napięć (110 kv) i linie średnich napięć (na wschodzie to 10 kv). Inaczej mówiąc - zdobycie takiego celu oznacza pełną kontrolę nad dopływem energii elektrycznej do dużego kawałka Ukrainy.
Rosjanie są obecnie w o tyle "komfortowej" dla siebie sytuacji, że nie muszą niczego niszczyć. Wystarczy, że po prostu wyłączą dopływ prądu. Uderzą w ten sposób oczywiście w cywili, co może wywołać katastrofę humanitarną, ale przede wszystkim uderzą w ukraińskie bazy wojskowe i struktury administracyjne, które w ten sposób nie będą mogły funkcjonować zbyt długo." via Napromieniowani.pl


A więc to tak się sprawy w tej elektrowni mają.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?