- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1483 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
71 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Eklerek
4
Vinicius powinien być na czele z Messim, okradli przyjemnego Brazolahttps://x.com/i/status/20699369... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1483 Culés
35
KE chce uprawnień dzięki którym będzie mogła narzucać prywatnej firmie to co ma produkować. A jak firma się nie dostosuje, to kara XD. Komuchy
14
@Kozinho. W rolnictwie podobny układ działa już od kilkunastu lat. Tyle, że "zamiast kary" grozi odebranie dopłat.
14
@maroon chorzy ludzie
13
@Kozinho. Czekam tutaj na zwolenników tego durnego pomysłu. Zawsze ktoś się znajdzie
0
@Kozinho. W jakim kontekście ma być to wprowadzone?
0
@Borneo masz o tym artykuł na bankierze
0
@Kozinho. Ok ciekawe co napisałeś. bo tak to nie wiadomo o co im chodzi czy chcą zakazywać produktów szkodliwych itp produktów które mają zbyt krótki cykl życia produktów jak tel bo za to się wzieli.Ciekaw jestem co wymyślili.
0
@Kozinho.
No tak, ja to rozumiem ake z drugiej strony jesteśmy uczestnikiem wojny w ukrainie i dostajemy po głowie energetyką.aw tej chwili w chinach dzieją się cuda i mocna zamykają się na świat. Może dojść do wojny o tajwan gdzie jest elektronika.Jeßli swuat by zniszczyli to byłby niesamowity problem.Ue stawia fabryki półprzewodników.W tej chwili distawy z Azji nie są wiarygodne tak hak i opec czy Rosja.Nie jesteśmy w sytuacji w której te dostawy są gwarantowane.abyć może zgodnie z tym co who mówi ze covid się skończy ale np.zamknięto port w chinach i był igromny problem z dostawamu.To nie jedt normalny czas.Przez brak półprzewodników koncerny samochodowe wstrzymywały produkcje.Związku z tym w tej sytuacji ue chcę się uniezależnić od nie wuarygodnych dostawców i być samo wystarczalna.
Przepis jest kontrowersyjny ake np. W czasie wojny putin przestawił gospodarkę na wojne.Tak jak i usa podczas wojny.Tym razem wojna jest z putinem a nas nie disięga wojna enetgetyka.Wojnq o tajwan może spowodować ogromne problemy.Jeśli ue nic nie zrobi możemy obudzić się z rękami w nocniku.Przepus konyrowersyjny bo nie ppdoba mi się sutuacja aby zmuszać firmy do czego kolwiek ale sytuacja jest trudna i nuebezpueczna militarnie i gospodarczo i nie jest to normalny czas i wszystkie ręce na pokład aby nie obudzić się z rękami w nocniku.Brak dostaw to bankructo firm.zstraty w pkb.To sytuacja w której co nie zrobisz będzie źle.Wprowadzisz zakaz pojawią się głosy krytyki jak twój nie zrobisz nic możesz obudzić się z rękami w nocniku ktos zbankrutuje beda mniejsze wpływy.Każde rozwiązanie ma wadę
https://www.bankier.pl/wiadomosc/KE-chce-uprawnien-by-zmuszac-firmy-do-produkcji-okreslonych-towarow-aby-zapobiec-kryzysowi-dostaw-8408385.html
0
@Borneo to jest ingerencja w prywatne firmy i naruszanie suwerenności państw członkowskich. Ja to rozumiem i dla mnie jest to normalne, że jeżeli bierzesz udział w konflikcie, to gospodarka przechodzi w tryb wojenny, ale dlaczego np. hiszpański producent ma na życzenie pani ginekolog przestawiać swoją produkcję, bo w Ukrainie jest wojna? Za bardzo chcą ingerować. Jesteś inteligentnym gościem i wiesz, że kontrakty są na miesiące, a czasem lata do przodu. Często trzeba dostosować całą prosukcję pod konkretne zamówienie, a tu kilku urzędników pokazuje Ci środkowy palec i masz robić to czego oni chcą. Trochę im się kompetencje pomyliły. Jestem za tym, że Europa powinna się usamodzielnić, ale do tego potrzeba zachęt. Niech dają kasę na otwarcie jakiejś konkretnej produkcji, do tego ulgi podatkowe, itp. Tak to tylko wyprowadza resztę tego co zostało do Azji.
0
@Kozinho. Wszystko jest kwestia konkretych sytuacji i zasobów w yej chwili może brakować gazu prądu węgla itp.Nie wuem czy wszyscy zdają siobie z tego sprawę tak samo jak braki w towarze którą mogą wpłynąć na istnienie innych firm.To nie jest normalna sytuacja.Jeśli nie będzie węgka gazu itp albo potrzebnych produktów i padną firmy napuszesz no tak ue jest beznadziejna i nic nie zrobiła.Gdyby nad głową latały samoloty i czołgi by wjeżdzały to czy wtedy naprawdę zrozumiałbyś że sytuacja jest poważna.Bo ibecnie z powodu infkacjo i cen prądu ludzue mają problemy z czynszem itp.ue nie ma w tej chwili wyboru i musi się z dywersyfikować.Natomiadt pyranie które i jakie firmy.Poza tym masz możliwość w ue korzystania z programów wspóifinanujących niekoniecznie musisz zamykać jakąś linie.Natomiast pytanie tycxy się co gdzie konktetnie jaka firma sytuacja.Są koncerny biedne a są i bogatę.Nie znamy konkretnych przypadków i możliwości .Może być sytuacja jak mówisz a może firmę na to stać.Nie wiadomo na jakiej zasadzie konkretna firma miała by coś wyprodukować na jakiej zasadzie odbywała by się kwalifikacja.Bo to jest klucz.Sytuacja generalnie nie jest normalna ale staram się rizumieć obie strony.Bo tak czy inaczej jeśli czegoś nie zrobią a będzie problem uderzy to w ludzi i firmy w ue.Jeśli dana firma zacznie produkować didatkowo coś innego to mogą stworzyć się nowe miejsca pracy i orxynieść to może dodatkowo pkb.A jest napływ imigrantów.Wcale nie musi finalnie wyjść to źle.Wszystko zakeży id konkretnegi przypadku.
0
@Borneo strasznie źle się to czytało.
Argumentu o czołgach i samolotach nie biorę na poważnie. Ręce opadają jak się to słyszy. A nawet jakby chcieć się straszyć, to jesteśmy bezpieczni dzięki NATO. Unia ma ciul do gadania.
UE jako twór nie spełnia swojej roli. Była to unia gospodarcza, kraje regionu miały mieć uproszczone procedury dot. handlu, partnerstwo, itp. A tym czasem zrobił się z tego jakiś potworek, który wpieprza się we wszystko i czuć tu delikatnie hipokryzją. Jeżeli UE ma być w takim kształcie w jakim jest teraz, to niech się rozleci i każdemu wyjdzie to na dobre. Chyba, że wracamy do korzeni, to ok.
Inflacja inflacją. Sam na niej dużo tracę, ale ustawą nie zniesiemy inflacji. Chyba, że przestajemy ją liczyć, to wtedy zniknie. Tak samo jak z wirusem celebrytą. Sparaliżował cały świat, spowolnił gospodarczo, a 24.02 magicznie przepadł ;).
Żaden twór nie ma prawa pchać się łapami do prywatnych firm. Nie można tego porównywać do kompetencji suwerennego państwa. Jeżeli w Brukseli widzą, że brakuje im jabłek, to trzeba zachęcić ludzi do zakładania sądów, a nie kazać przekształcać na nie winnice. Niech dają marchewkę, a nie kij.
0
@Kozinho. Dlaczego nie bierzesz ludzue podchodzą jakby sie nic nie działo i było normalnie tymczasem jest nienormalnie gdyż jest to efekt xzołgów i samotów.Różnica jest taka że tego nie widzisz.Tylko że ta wojna nas dotyczy objawa brakiem i cenami suriwców co irzekłada się na wszystko.Samorxądy będą wyłączać baseny itp aby zapłacić rachunki.Ciebue może to nie dotyczy ake ratownicy nie będą mieć oracy ireszta oersonelu także.......To jest klasyczny przykład gdzie punkt suedzenia wpływa na punkt wudzenia nie dityka to Ciebie.Przedsiębiostwo rozpatruje swoje poletka ale ti ue ma dane z całości i patrzy całościowo.Nie zawsze jest sytuacja gdzie ta wolność jest i wojna niestety wolność w zależności od sytuacji ją ogranicza.Oglądałem ostatnią sesje paroamentu Europejskiego i jedyne co mogę piwiedzieć to nkezbędna jest samowystarczalność we wszystkich obszarach gdzie się da bo reszta do bólu ti wykorzystuje.Spójrz na rachunki.Ue musi teraz musi urzyć wszystkie zasoby aby z tego wybrnąć a firmy które zarabiają w ue muszą w tej chwili pomóc aby unormować sytyacje.Bo uniezależnienie jest jedyną drogą.Nawet na opec nie mozesz liczyć.A musisz być też silny aby tą ukraine wspierać.Trzeba mieć śwuadomość w jakim punkcie jesteśmy a nie siedzueć i pieorzyć wolność tylko trzeba wxiąć się do roboty i opanować sytuacje aby następna zima nie była ciężka.W polace mamy sytuację ciężką bo mamy rząd co sabotuje wszystko i jażdy i ruch pogarsza finansiwy stan kraju.Piwinno być kpo temontowane sieci fotovoltaika wyatraki i pompa ciepła ważniejsze sa zaoendy ziobry i kaczyńskiego.W europie też jest ciężko.Ale trzeba wykonać robotę nie przez lata a w najkrótszym możliwym czasie.Wszyscy w europie muszą suę zjednoczyć i zapierdalać inaczej bedą to mega ciężkie lata.To jest sytuacja wszystkue ręce na pokład.
0
@Kozinho. To noe ue daje dupy a pis z ziobro blokujacy kpo brak jest elektrowni oze w zasadzie w energetyce we wszystkim jest katastrofa.To nie jest tak ze ue się w pieprza bo ue to równueż my jest też naszą wspólwlasnościa z innymi krajami.Ous nie ma większiści konstytucyjnej i złamał konstytucje szydlo wyroków nie oglosiła i nie ma dka swoich zmian poparcia w Polsce .Nie ma większiści konstytucyjnej.Pisiwskie stanowisko nie jest stanowiskiem polsji tylko pisu który złamal konstytucje.Orawo ue jest nad prawem każdego państwa choć oaństwa mają autonomie wprowadzają prawo ale musi być zfodne z konstytucją.Dlaczego tak jest bo jest przepływ ludzi , tiwarów i usług i nie możesz miec w kazdym kraju totalnie inne prawo.Także kazdy obywatel ue musi mieć gwarancje praworzadniści w kraju po to aby mógł liczyć ba uczciwy sąd.Także sądy muszą byc uczciwe gdyż ue daje pieniadze i to musi dzuałać sorawnie jeśli te pueniadze źle będą wykorzystane.komisja europejska jest od tego czy prawne propizycje państw sa zgodne prawem ue.Jeśli nie i jest konflikt rozsyrzyga to tsue.Komisja ma prawo wprowadzać nowe prawo np. Kiedy tworza sie niwe tynki lub kiedy jest szczególna sytuacja.To nie jest tak ze polsja podpisała umowe zamkniętą my weszliśmy do ue która się rozwija.A obecnie zadanie to uniezależnienie się od niepoważnych dostawców energetycznych albo tych co mogą byc zniszczeni jak tajwan.Tu nie ma czasu aby na coś czekać.Bedzie wojna nue ma distaw wszyscy mają problem.To nie jest fanaberia.