- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1046 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
45 odpowiedzi
Kgorecki2500
9
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
74 odpowiedzi
mekston
1
Po fazie grupowej największe szanse na MŚ przyznawane są (wg buków)1. Francja2. Argentyna3.... » Czytaj dalej
11 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1046 Culés
17
Witam i zapraszam do kolejnego odcinka "Historii kilku rzeźb"
9/50
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/11/Shoes_Danube_Promenade_IMGP1297.jpg/1200px-Shoes_Danube_Promenade_IMGP1297.jpg
Jeden z pomników przy których każdy się zatrzyma, każdy kto był w Budapeszcie na pewno widział jak wielkie wrażenie robi na ludziach to dzieło. "Buty nad brzegiem Dunaju" autorstwa Cana Togaya oraz Gyuli Pauera to pomnik stojący przed budynkiem parlamentu węgierskiego i przedstawia 60 par butów, skierowanych w stronę Dunaju. Za postawieniem tego jakże ważnego pomnika kryje się smutna historia. Jest to miejsce upamiętniające setki zabitych przez węgierską milicję w czasie II wojny światowej. Szacuje się że w czasie rządów Strzałokrzyżowców, które trwały trochę ponad pół roku zamordowano blisko 10 000 ludzi a kolejne kilkadziesiąt tysięcy posłano do obozów koncentracyjnych. Nikt nie został oszczędzony, dlatego mamy tutaj zarówno buty robocze mężczyzn, kobiece szpilki a nawet kilka par małych bucików dziecięcych. To miejsce wielkiej refleksji i zadumy nad bezsensownością wojny.
Wołam: @LS @MesQueUnClub_87 @VamosRakieta @JimMorrisonFCB @FrankliN7 @baster82 @Muszynianka @Colon @matirix20 @AleksanderFCB
Jeśli chcesz być wołany do kolejnych odcinków zostaw komentarz!
Wesołych Świąt dla wszystkich LaBambowców! :D
2
@Rastafarnianin fajne! Po prostu fajne. Mimo iz jestem kompletnym laikiem chętnie częściej będę rzucał okiem na takie wklejki
2
@Rastafarnianin ciakawy pomysł, poruszający przez swoją symbolikę