La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 789 Culés

1


Oby szczur bartomeu zgnił w więzieniu.

10

@KrwawiaceoczyVEB oczywiście. Bo to Bartomeu sprowadził Raphinhe, Ferrana i dziadka Lewandowskiego za ponad 150 mln eurasów.

3

@KrwawiaceoczyVEB było nie ściągać szrotu, a nie teraz zwalać na Bartomeu, ten wychwalany Alemany odpowiada za te transfery, oraz Xavi i Laporta.

1

@KrwawiaceoczyVEB jak kogos jeszcze dziwi dlaczego tak bardzo chcą powrotu Messiego to teraz widac, nie stac nas na zakup nikogo wartosciowego. Glupio wydane pieniadze na Ferrana, Raphinhe i Lewusa. Nie widac skoku jakosciowego i powrot Messiego to swego rodzaju blaganie o pomoc. Mam nadzie, ze Barca zlozy oferte Marcosowi Thuram, a nie skupi sie na Aubie

1

@KrwawiaceoczyVEB Oby, oby! Tylko że ja nic nie rozumiem z tej ,,chińszczyzny"!

1

@Mazi Nie ale dał chore pensje zawodnikom

konto usunięte

1

@KrwawiaceoczyVEB @Mazi @KlonaZepan @Lanosss Bartomeu zapoczątkował w zasadzie to, co teraz dzieje się na rynku transferowym. Kiedyś taki Roque kosztowałby pewnie z 10-20 mln. Laporta także wydał sporo na transfery, poszedł niemalże va banque, ale w efekcie mamy póki co SPH i zaraz mistrzostwo.

Nadal nie jest kolorowo, styl gry jest nadal daleki od tego, co wszyscy chcemy oglądać. Są natomiast wyniki, które w dużej mierze zawdzięczamy zawodnikom, których sprowadzono: Lewandowski, Raphinha, Kounde, Christensen. Kosztowali niemało, ale jak w dzisiejszych realiach kupić kogoś, kto z marszu wejdzie do pierwszego składu za mniej niż 50 mln? No ciężko. Oczywiście można się spierać, czy Lewandowski to dobry transfer - ja twierdzę, że tak. Liczby ma naprawdę niezłe, marketingowo wyglądamy znacznie lepiej, a dla mnie oglądanie Polaka w ukochanym klubie jest bezcenne.

Aubę wzięliśmy za free i na nim zarobiliśmy. Kessie przyszedł za free i może na nim zarobimy. Christensen również za free i gdyby się uprzeć to pewnie za 50-60 mln by się udało go sprzedać - tylko po co? Za darmo będzie Inigo i może Gundogan. Jak dla mnie to świetne ruchy, ale nie wszystkie będą w 100% trafione - to jasne. Udało się wypchnąć z klubu Griezmanna, Coutinho, Umtitiego, Desta czy Lengleta. To też złe ruchy?

Ferran kosztował dużo i niestety jest mizernie. Liczę, że uda się chociaż połowę tej kwoty odzyskać. Raphinha kosztował sporo, ale daje liczby. Wizualnie jest jak jest - zobaczymy, może zostanie choćby w roli solidnego zmiennika. Kounde to zakup na lata, więc kwota adekwatna.

Podsumowując, nie rozumiem, jak można tak krytykować ruchy transferowe, które zostały poczynione i zestawiać Laportę z Barto. W mojej opinii wykonano kawał świetnej roboty. Nie wszyscy spełniają w 100% oczekiwania, ale przeskok jakościowy moim zdaniem jest olbrzymi. Mamy drużynę na lata, która nadal ma braki - duże, bo nie mamy skrzydłowych z prawdziwego zdarzenia i brakuje nam kogoś pokroju Bernardo Silvy czy Messiego. Ale liczę, że uda się na tym polu wzmocnić przed kolejnym sezonem. Wtedy okaże się, czy Xavi jest w stanie wycisnąć z tego więcej, czy nie. Jeśli nie, trzeba będzie się z nim pożegnać.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?