- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1525 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
99 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1525 Culés
0
@adi7adi8 @takisobiektos Pamiętają Koledzy od tenisa Roland Garros 2004?
1
@FcPortoFan1999 Aż tak to nie niestety :/ Może @wasacz @Colon :)
2
@FcPortoFan1999 Guga Kuerten eliminujacy Feda i zatrzesienie Argentynczykow w 1/4, 1/2 z finalem argentynskim pelnym zwrotow zdarzen i Coria swietny na ziemi ze swoja najwieksza szansa na szlema i to jak zmarnowana
1
@adi7adi8 Pytam,bo może Koledzy kojarzą ostatni turniej RG bez Rafy Nadala.Bo jak dobrze kojarzę,to w półfinale było trzech Argentyńczyków-Nalbandian,Coria i Gaudio oraz Brytyjczyk-Tim Henman.Finał RG 2004 z udziałem Corii i Gaudio,to był największy choke w historii tenisa ziemnego.Na tamtym turnieju,było podobno wiele ciekawych pojedynków :)
0
@mekston Czyli Ty pamiętasz mniej więcej jak to wyglądało.Na tamtym turnieju,był podobno dwudniowy pojedynek Francuski w 1 rundzie między Santoro i Clement.Ten mecz trwał... 6 godzin i 35 minut xD.
2
@FcPortoFan1999 o tak, klasyk :)
Potem to ladnie przebil Isner i Mahut na Wimbledonie ale to bylo crazy spotkanie. Zapomnialem ze to bylo w tamtej edycji, jednak ten final - dosc zaskakujacy zapadl mi w pamiec.
Tam bodajze Coria chyba zlapal jakis uraz w trakcie i potem ledwie serwowal o ile kojarze.
0
@mekston Ten finał jest dostępny YT cały czas.I jak widzę to Coria prowadził w pewnym momencie 6:0 i 5:1! Od stanu 4-4 40-0 zaczęły się schody.Coria miał dwie piłki mistrzowskie przy stanie 6-5 w piątym secie,i pytanie czy to kurcze go łapały,czy nerwy nie wytrzymały? Bo był zdecydowanym faworytem tego finału.
3
@FcPortoFan1999 Wiele niespodzianek bylo wtedy, zyciowy turniej Gastona Gaudio.
2
@JimMorrisonFCB On wtedy wygrał ten turniej jako 44 w rankingu ATP xD.Coria,mógł w przypadku wygranego turnieju być liderem rankingu ATP.I tego nigdy się nie dowiemy,ale to On mógł być w tamtych latach Królem mączki.
1
@FcPortoFan1999 w sumie najpierw byl Ferrero co byl top, potem wlasnie Coria przejmowal temat ale juz w 2005 pojawil sie mlody Rafa
1
@mekston Teraz,następuje taki powrót do czasów właśnie sprzed młodego Rafy na kortach ziemnych,i dziwnie się to ogląda :)
1
@FcPortoFan1999 14 RG i tylko raz pokonany po prostu bo był słabszy w 2015 r. w meczu z Djoko przegrana w 3 setach.
Poza tym to raz się wycofał w trakcie turnieju - 2016, dwa razy odpadając miał problemy fizyczne. W 2009 z Soderlingiem - potem wycofał się z Wimbledonu (kontuzja odniesiona w Madrycie w heroicznym boju z Novakiem Djokovicem w półfinale) i w 2021 RG - tam też potem długo nie grał z powodu urazu - na Wimbledonie 2021, IO i US Open 2021.
Niebywała dominacja - właściwie Nadal pokazał, że tenis na mączce to inna dyscyplina niż tenis na innych nawierzchniach i nie tylko chodzi o to, ze tyle wygrywał, ale jak wygrywał. On przez tyle lat to on prawie nie grał 5 setówek na RG (raz w 1/2 z Djoko, raz z Isnerem w 1 rundzie, i ostatni RG z Augerem)
1
@adi7adi8 wtedy miałem 16 lat moje zainteresowanie tenisem zaczęło sie około 2010 gdy Agnieszka wchodziła do turu wta xd
0
@mekston Moim zdaniem,nie ma możliwości powtórki takiego osiągnięcia jak wygranie 14 razy jednego turnieju wielkoszlemowego,po prostu nie ma.Oczywiście,mówiono jak Sampras kończył w 2002 roku karierę,że ogólna liczba 14 szlemów będzie trudna do pobicia,ale tutaj wydaję mi się że nie ma takiej możliwości aby to kiedykolwiek została poprawione.
1
@FcPortoFan1999 to jest jeden z tych rekordów nie do zrobienia. Efektywnie można wyobrazić sobie to tak, że wchodzi zawodnik i w wieku 20 lat wygrywa 1 RG, a potem kolejne 13 lat z rzędu to powtarza ;)