- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1427 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
71 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Eklerek
4
Vinicius powinien być na czele z Messim, okradli przyjemnego Brazolahttps://x.com/i/status/20699369... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1427 Culés
9
Yamal z lewej to pół biedy. Ale wpuszczanie Lewandowskiego po kontuzji, który z doświadczenia wszyscy wiedzą, że potrzebuje paru spotkań, aby jakoś się rozegrać i to przy niepewnym wyniku, to jest wręcz poważny błąd taktyczny. Xavi tą zmianą postanowił odebrać drużynie jakąkolwiek szansę na stworzenie ataku. Ani nie jest dynamiczny, ani nie jest mocny w starciach z obrońcami klasy światowej, a do tego ma problemy z przyjęciem piłki. Jego wejście na boisko pozbawiło drużynę tworzenia jakichkolwiek sytuacji, bo każda piłka w jego stronę, to praktycznie strata lub zwolniona akcja. Do tego dochodzi Romeu, który zamiast wprowadzić spokój i kontrolę... wprowadza chaos i panikę. Gundogan tylko raz prosto do niego podał i zaraz poszła akcja, w której ucierpieć mógł Christensen. Tutaj już będzie moja opinio-teoria, ale uważam, że drużyna by lepiej skorzystała, jakby Xavi jeszcze czekał z wpuszczeniem Raphini do momentu wejścia Joselu i Modricia. Wtedy był idealny moment, Real po 3 zmianach, my wciąż 4. Jak już kogoś było ściągać, to tylko Fermina za Raphinhe. To było pewne, że potrzebny nam będzie dynamiczny piłkarz, a Xavi wpuszcza Lewandowskiego i to za Ferrana, który odwalił bez piłki kupę roboty dla Fermina dzisiaj, a także był kluczowy przy golu. Dwie zmiany, a wprowadziły chaos, panikę, straty oraz utratę prędkości w atakach.
0
@Rewolucja123 Z Romeu się zgodzę. Na minus u Lewandowskiego wyróżniłbym dwa zagrania - jedną łatwą stratę na skrzydle i później nie poradzenie sobie z kapitalnym dograniem Gundogana, chociaż samo przyjęcie też było z kategorii tych trudniejszych.
0
@Rewolucja123 masz @MesQueUnClub96 i czytaj
1
@kanver_ Do tego było spóźnione podanie i parę piłek, których nie opanował co wprowadziło chaos w tworzeniu akcji.
0
@Rewolucja123 Zgadzam się. Ferran pomimo kartki robił nieocenioną robotę w obronie, a Lewy wszedł i stanął jak widły w gnoju. O Romeu już nawet nie wspomnę bo tysiąc razy pisałem że bez Frenkiego Hiszpan nie ma prawa grać...
1
@MateuszGotowka99 Nie tylko w obronie. W ataku tworzył masę miejsca, piłka do Felixa, on absorbował uwagę drugiego stopera, aby miał 1v1. Do tego miejsce przy sytuacji Balde dla Fermina, jeden ze strzałów Fermina, on mu zrobił miejsce wyjściem za linię. Tak samo jedna sytuacja, gdy Fermin wychodził. Cały czas robił partnerom przestrzeń, a jak sam widział, to wybiegał i dawał możliwość pojedynku, czy zagrania do niego. Ferran bez piłki odwala kupę roboty i ściąganie go nie ma w tym przypadku sensu, jeżeli to koledzy nie wykorzystują tego co on im tworzy. NIektórzy są cudowni z piłką przy nodze, ale inni robią czarną robotę dla takich. Tak też robił Ferran.