- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1544 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
71 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Eklerek
4
Vinicius powinien być na czele z Messim, okradli przyjemnego Brazolahttps://x.com/i/status/20699369... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1544 Culés
8
Zawsze mnie smuci świadomość Polaków o powstaniach wygranych przez rodaków. Komentator musi tłumaczyć czemu Lech ma takie koszulki i z jakiej to okazji. Mam wrażenie, że ten zryw niepodległościowy istnieje w świadomości tylko Wielkopolan, a był on kluczowy w przyłączeniu wielkiej połaci terenu do Polski nowo powstałej po 123 latach podległości zaborcom. Oni sobie to bohatersko wyrwali będąc często dużo słabiej uzbrojonymi i bez szczegolnego planu działania. W czasie II WŚ pamiętliwi Niemcy urządzali im publiczne egzekucje... Niestety w Polsce od wieków jest kult cierpienia, "Polska Chrystusem Narodów" i nad porażkami, jak PW pochylamy się bardziej niż nad zwycięstwami.
0
@BorzyKrzys W naszym kochanym narodzie nie świętuje się zwycięstw tylko przegrane.Powstania Śląskie czy Powstanie Wielkopolskie nikogo poza Ślązakami i Wielkopolanami nie interesują.My natomiast celebrujemy,Powstania-styczniowe,listopadowe i najbardziej tragiczne Warszawskie.
0
@BorzyKrzys Kiedyś oglądałem specjalnie "Wiadomości" jeszcze w czasach sprzed pisowskiej szczujni.
Info o rocznicy Powstania Wielkopolskiego było 7 informacją dnia.
I to powstanie jest regularnie niedoceniane i pomijane.
Tymczasem klęska Powstania Warszawskiego jest niesłychanie wręcz celebrowana.
1
@Comentateiro My najładniej na świecie potrafimy przegrywać.
1
@FcPortoFan1999 jeszcze było sejneńskie, jestem strasznie słaby w historii, bo nigdy mnie nie interesowała do tego uważam, że to mega nudy, aleee na starość lubię sobie obejrzeć "historia bez cenzury" jak jest fajny format przekazywania wiedzy to można się czegoś nauczyć a szkole to prawdziwa udręka.
0
@karci0 Pan Wojciech Drewniak i jego ekipa HBC potrafi jak mało kto zachęcić do historii.