- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1436 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
71 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Eklerek
4
Vinicius powinien być na czele z Messim, okradli przyjemnego Brazolahttps://x.com/i/status/20699369... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1436 Culés
13
Odczuwam taką wewnętrzną potrzebę pospamowania Was Afryką dziką, dawno przez Zbyszka Wodeckiego odkrytą. Bo przecież grała Azja - check, grała Ameryka Południowa - check, a o Afryce nic.
Tak więc specjalnie dla Was, nieodpłatnie, wybrane mecze z kwalifikacji (dwie niedawne kolejki, tak się składa że to mecze pomiędzy tymi samymi ekipami - u siebie i rewanż na wyjeździe) PNA:
Maroko w dwumeczu na luzie leje Republikanośrodkowoafrykańczyków 9:0. Eliesse Ben Seghir (Monaco), Abde Ezzalzouli i niedoszła gwiazda Azzedine Ounahi z dubletami, Youssef En Nesyri, Achraf Hakimi z golami. Do tego zagrali Amine Adli (Bayer), Sofyan Amrabat, Ayoub El Kaabi (Olympiakos).
Senegal - Malawi 5:0. Najpierw u siebie 4:0, a potem obrzydliwe 1:0 wymęczone i strzelone w 96 minucie przez Mane. W pierwszym meczu również strzelił Mane, do tego Majkel Dżekson z Chelsea, Boulaye Dia (Lazio) czy Pape Gueye (Villareal). W obu meczach zagrała czołówka. Poza strzelcami byli też Pape Sarr (Tottenham), Kalidou Koulibaly, Ismaila Sarr (Crystal Palace).
Ghana - Sudan 0:0 u siebie i 0:2 na wyjeździe. Wstyd. Jordan Ayew, Mohammed Kudus (West Ham), Ernest Nuamah (Lyon), Antoine Semenyo (Bournemouth) czy Inaki Williams i oni nie potrafią gola strzelił Sudańczykaninom. Żart chyba.
Następne "orły" i nie chodzi o ich przydomek, a o paździerz jaki zagrali. Ci akurat tylko jeden mecze rozegrali - Nigeria - Libia 1:0. Ademola Lookman, Victor Boniface, Alex Iwobi, Moses Simon, Taiwo Awoniyii i Samuel Chukwueze, a te miernoty tylko jednego gola strzelają...
Algieria - Togo 6:1. 5:1 u siebie i 1:0 na wyjeździe. Said Benrahma (Lyon) z dubletem, Houssem Aouar, Amine Gouiri (Rennes), Mohamed Amoura (Wolfsburg), Ramy Bensebaini (BVB) z golami, a zagrali też Mahrez, Baghdad Bounedjah.
Wybrzeże Kości Słoniowej - Sierra Leone 4:1 u siebie i 0:1 ̶n̶a̶ ̶w̶y̶j̶e̶b̶c̶e̶ znaczy na wyjeździe. Franck Kessie z dubletem (i nietrafionym karnym), Nicolas Pepe z golem, a Fofana z asystą.
Egipt - Mauretania 3:0. 2:0 u siebie i 1:0 na wyjeździe. U siebie na galowo - Salah i Trezeguet z golami, a w składzie też Omar Marmoush - supersnajper Eintrachtu.
Gwinea - Etiopia 7:1. 4:1 i 3:0. Tutaj śmiało można napisać Serhou Guirassy - Etiopia. Gwinejski napastnik BVB załadował 5 goli w dwumeczu Etiopikańczykom.
Po 4 (Nigeria 3) kolejkach z kompletem punktów i pewnie awansu jest Maroko, Egipt, Algieria, Angola, DR Kongo, do tego nie z kompletem, ale też już z awansem Kamerun, Senegal, Burkina Faso.
Jeszcze mały akapicik o Ghanie. Ghana mając, tak jak wyżej napisałem, w składzie takich ludzi jak: Jordan Ayew, Mohammed Kudus (West Ham), Ernest Nuamah (Lyon), Antoine Semenyo (Bournemouth) czy Inaki Williams po 4 kolejkach ma 2 (!!!!) punkty. W grupie takie tuzy jak Niger, Sudan i Angola. Dwie porażki, dwa remisy i 1 - słownie JEDEN strzelony gol.
Strzelcy (wybrani):
1. Guirassy 5 goli
2. Gouiri, Mane, Trezegeut 3
3. Aboubakar, Auba, Aouar, Ezzalzouli, Brahim Diaz, Kessie, Lookman, Ziyech, Salah po 2 gole.
1
@escarabajo FC Republikanośrodkowoafrykańczycy - mój ulubiony zespół
1
@Jakchcesz wiem, zapomniałem oznaczyć. Wybacz:)