- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1422 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
70 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Deviler
1
Lubicie napoje bez cukru?
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1422 Culés
3
Al Shabab już z golem
Co się dzieje z Hilalami? Kryzys?
@escarabajo @Adran360
2
@mekston Możliwe, że maszyna Jore Jesusa się zacięła. W podobnym stopniu zacięła się realizacja transmisji przez Polsat. Pomylili herby Hilalów z AlAhli XD
https://zapodaj.net/images/eec1f1b3c70f2.png
edit ; Na angielskim jest to samo a na arabskim dobrze. Zawiódł pewnie jakiś pośrednik co przesyła transmisje za granicę.
1
@mekston przestraszyli się Porzezińska francuskiej maszyny z 1 miejsca:)
1
@Adran360 Jeśli można, to chciałbym ciebie zapytać ale tak szczerze: Naprawde ciebie kręci i zawsze kręciła liga Arabii Saudyjskiej? Jeśli rzeczywiście tak jest, to z jakiego powodu? Zdziwiłbym się bardzo, gdyby chodziło tylko i wyłącznie o poziom tej ligi...
0
@FCBparasiempre Przez oglądanie latami tylko top5 + europejskie puchary, turnieje repr stwierdziłem X lat temu, że warto poznać piłkę spoza mainstreamu. Na początku zerkałem na Holandię , Portugalię czy drugi garnitur Europy jak Grecja,Turcja,Szkocja,Belgia itp . Później MLS na Eurosporcie , Brazylia na Sportklubie (już nieaktualne prawa tv ) i tak już jakoś poszło, że jak grają gdzieś w piłkę to mnie interesuje :D Teraz dzięki streamom internetowym możemy oglądać praktycznie wszystko i przy odpowiednim nastawieniu co do poziomu rozgrywek można się dobrze bawić.
Stricte co do Arabii to nie oglądałem RSL przed wielkimi transferami i miałem tylko styczność z tamtymi ekipami w LMAzji. Aktualnie ta liga jest warta uwagi przez potężne dofinansowania rządu do przynajmniej lat30 wynikające z przygotowań kraju pod MŚ 2034r i projektu zwiększonej dywersyfikacji gospodarczej, społecznej i kulturalnej kraju Saudi Vision 2030 . W przyszłości możemy spodziewać się wielkich transferów jak Salah,DeBruyne, Vinicus itp i coraz większego poziomu. Chociaż Europejskiej topki raczej nie dogonią to śmiało mogę ci polecić abyś czasami zerknął na mecze czołówki ligi AlHilal(Neymar,Malcom),AlIttihad(Benzema,AouarBergwijn,Kante),AlNassr(Cristiano,Mane,Perisic),AlAhli(Mahrez,Kessie),AlQadsiah FC(Aubameyang) w rozgrywkach krajowych albo kontynentalnych.
Te pierwsze na kanałach Polsatu a drugie legalnie na kanale yt AFC
https://www.youtube.com/@TheAFCHub
1
@Adran360 Przyznam szczerze iż nawet bardzo ciekawie to opisałeś, jednak pomimo tych ,,gasnacych gwiazd" nie kreci mnie ta liga. Obejrzałem z czystej ciekawości ze dwa, może trzy mecze i to nie całe i szczerze: wcale mi się to nie podoba...
Wnioskuje że oglądasz tą lige głównie dla ,,wyblakłych gwiazd"?
1
@FCBparasiempre Można tak powiedzieć . Saudyjczycy nie "produkują" na razie masowo talentów jak np AlDawsari(ten od pięknej bramki na MŚ 2022 z Argentyną). Ciekawe czy zmieni się to w przyszłości? Intersujące jest też to czy uda im się stworzyć topową ligę bez krachu jaki miał miejsce w Chinach przy upadku Guanghzou przez problemy finansowe firmy Evegrande i cięciu wydatków na futbol przez tamtejszy rząd. Był moment, że klub Guanghzou Evergrande dominował w Chinach i na kontynencie. W 2015r mierzyli się z nami na KMŚ. Interesujące jest to czy Arabowe plany mocarstwowe co do piłki nożnej ziszczą się w lepszym stopniu niż w państwie środka.