La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1450 Culés

12

Piłkarze, którzy grali na dwóch Mistrzostwach Świata w różnych reprezentacjach narodowych:

Piłka nożna i polityka czasami idą ręka w rękę. W historii, z różnych powodów, zdarzało się, że piłkarze grali na Mistrzostwach Świata w różnych reprezentacjach. Przyjrzymy się kilku najbardziej uderzającym przykładom.

LUIS MONTI I ATILIO DEMARÍA

Pierwszymi piłkarzami, którzy reprezentowali różne reprezentacje narodowe na Mistrzostwach Świata, byli Luis Monti i Atilio DeMaría. Obaj wystąpili w koszulce Argentyny podczas pierwszych w historii Mistrzostw Świata w Urugwaju w 1930 roku. Cztery lata później zdobyli mistrzostwo, grając dla Włoch w turnieju w 1934 roku.

JOSÉ EMILIO SANTAMARÍA

Podobny przypadek do poprzednich. Santamaría został powołany przez Urugwaj na Mistrzostwa Świata w 1954 roku. Ponownie, osiem lat później, grał z Hiszpanią na Mistrzostwach Świata w Chile w 1962 roku.

FERENC PUSKAS

Jeden z najlepszych piłkarzy w historii Węgier. Reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Świata w 1954 roku a osiem lat później, w Chile w 1962 roku grał w reprezentacji Hiszpanii jako weteran.

JOSÉ ALTAFINI

Przypadek Altafiniego jest dość niezwykły. Piłkarz zdobył mistrzostwo z Brazylią na Mistrzostwach Świata w 1958 roku, na których zadebiutował niejaki Pelé. Cztery lata później, w Chile w 1962 roku założył koszulkę Azzurri włoskiej reprezentacji.

PROSINECKI, JARNI I ŠUKER

Wojna na Bałkanach sprawiła, że wielu piłkarzy grało w barwach Jugosławii na Mistrzostwach Świata we Włoszech w 1990 roku, a później w reprezentacji Chorwacji w 1998 roku. Dotyczy to Roberta Jarniego, Davora Šukera(który został powołany, ale nie zadebiutował w 1990 roku) i Roberta Prosineckiego. Przypadek Prosineckiego jest dość znaczący, ponieważ jest on jedynym piłkarzem, który strzelał gole dla różnych reprezentacji narodowych w historii Mistrzostw Świata. Dokonał tego w barwach Jugosławii w 1990 roku i Chorwacji w 1998 roku. Na koniec zostawiliśmy wyjątkowy przypadek w historii piłki nożnej. Dejan Stanković zagrał na trzech mistrzostwach świata w różnych reprezentacjach, co jest wyczynem nieporównywalnym z żadnym innym. Urodzony w Belgradzie, został powołany do Jugosławii w 1998 roku, do Serbii i Czarnogóry w 2006 roku a w końcu do Serbii w 2010 roku.

@Szalik
@shaun
@Ogorinho1974
@MoralnyKarzel
@misterio
@Marusek
@Lionel_Messi10
@Kapitan hawk
@Bernard777
@Adran360

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?