La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1436 Culés

8

Właśnie wróciłem z zakupów z popularnego dyskontu na literę L. Kyrie elejson! Co tam sie dzieje?! Ludzi tyle samo co przed świętami, wszystkie kasy otwarte, a i tak są kolejki. Pomijam już fakt masowego wykupywania mąk, kasz, makaraonów, w związku z koronawirusem. Mijałem dzisiaj jeszcze dwie Biedronki i duży lokalny market i tam również pełno ludzi, parkingi wręcz zapchane.
Jak to się przekłada na "ochronę" tych małych polskich przedsiebiorców, bo taka przecież idea przyświecała tej ustawie?

Za Dziennikiem Gazeta Prawną - "Według danych, jakimi dysponuje Biuro Analiz Sejmowych, tygodniowe obroty drobnych handlarzy spadły o 20-30 proc. W tym czasie udział dyskontów w rynku zwiększył się z 32,4 proc. do 33,2 proc., a sprzedaż na stacjach benzynowych wzrosła o 13 proc."
Aż 9,5 tysiąca małych firm handlu detalicznego zniknęło z rynku. Dotyczy to przede wszystkim tych najmniejszych przedsiębiorstw, działających jako osoby fizyczne.
"Grudzień był najgorszym miesiącem od lat. Przez poprzednich jedenaście miesięcy ubyło ich zaledwie 1,5 tys" – informuje Busines Insider.
Za Do Rzeczy - "W dwa lata od wprowadzenia zakazu handlu z rynku zniknęło ponad 20 tysięcy firm w branży, co stanowi 4 proc. wszystkich przedsiębiorstw."

"Węgry, które po roku od jego wprowadzenia wycofały się i porzuciły projekt, wracając do wcześniejszych zasad. Na tę decyzję wpłynął fakt, że w momencie wprowadzenia przepisów o zakazie w sklepach i domach handlowych pracowało 374 tys. osób, a rok później 359 tys., czyli 15 tys. mniej. Dodatkową przyczyną była likwidacja sklepów. Ich liczba zmalała w okresie obowiązywania ustawy o 5 tys."

A jakie są wasze opinie o zakazie handlu w niedzielę?

konto usunięte

2

@Stoiczkow Glupota. Niech sie w ogole nie biora za gospodarkę. Niech sie wezmą za urzedy zebym nie musial z zasranym pitem latać i brwc po to wolne z pracy. Tylu maja irzedasow niech oni dostana papiery i dla ludzi licza. Jak trzeba to po godzinach w domu.. A jesli nie to niech urzedy pootwieraja 3 dni w tygodniu w godzinach od 13 do 21. Chociaz tyle żeby normlany człowiek mogl sie tam normlanie wybrać. To samo z wydzialem komunikacji.

2

@Stoiczkow Zakaz handlu w niedzielę powinien zostać zniszczony.

1

@FDJ Rozumiem Twoją frustrację. Ja również dostaję szału jak mam spędzić dzień na załatwianiu spraw urzędowych.

konto usunięte

0

zakaz handlu bardzo dobre prawo,kiedyś tak było nikt nie płakał,ale teraz ludziom się w d poprzewracało i panikują bo 1 dzień nie będą mogli pochodzić po marketach ...

konto usunięte

0

@Stoiczkow Żabka zawsze czynne wiec nie ma problemu:)

0

@Jaca27 Wiesz nie o to chodzi czy komuś sie poprzewracało w d. Chodzi o założenia ustawy i to, że miała chronic tych "maluczkich" przedsiębiorców, a skutki są odwrotne do zakładanych. No i uważam, że państwo nie powinno decydować za obywatela kiedy ten ma mieć wolne.

1

@Jaca27 Skoro jest zakaz handlu to po co są czynne kina np?Może ludzie pracujący w kinach też chciałyby pobyć z rodziną w niedziele.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?