La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1436 Culés

konto usunięte

5

Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale w Polsce zarażone osoby to w większości personel medyczny, pacjenci z tychże szpitali, osoby z budżetówki oraz osoby z domów starców. Mam wrażenie że testy robione sa głównie osobą które związane są ze szpitalami, z domami opieki, policjantom, strażakom czy też osobą w wojsku. Nie wiem jak Państwo chce zmniejszyć rygory gdy tak naprawdę nie wiemy ile osób w społeczeństwie jest chore na to cholerstwo. No chyba że my wszyscy jesteśmy zdrowi a tylko w szpitalach są ogniska zakażeń :)

0

@Janiama „Mam wrażenie że testy robione sa głównie osobą które związane są ze szpitalami”
To zupełnie logiczne, ze lekarze czyli osoby będące na pierwszej lini walki z wirusem oraz osoby mające bezpośredni kontakt z zarażonymi, badani są w pierwszej kolejności aby przerywać łańcuch zarażeń.

1

@Janiama Różne są opinie co do tej epidemii. Niektórzy piszą, że w Polsce wirus już pojawił się w lutym i nawet mogliśmy to odchorować. Na pewno służba państwowa ma priorytet do testów. Zmniejszą rygory i to szybciutko, ponieważ zaraz nie będzie miał kto i u kogo pracować. I tak musimy to odchorować i tak, bo szczepionki szybko nie będzie, a samo szczepienie zajmie dobre 8 miesięcy. ;)

5

@Janiama komu czemu? Osobom

konto usunięte

0

@ToWinaSedziego Co nie świadczy jak pokazują Niemcy czy też Czesi że nie można robić innym obywatelom w celu oddzielenia chorych od zdrowych. Zwłaszcza tych chorych którzy nie mają objawów.

konto usunięte

0

@inViNcibl3 Tak, tak masz racje. Zwróciłem na to uwagę i coś mi nie grało w tym słowie

konto usunięte

0

@tobiasson92 Jakiś tam procent nie ma objawów wcale. Jednak sądzę, że przy dużej liczbie zakażonych, to raczej byśmy zauważyli.
Moim zdaniem wirus dotarł do nas później niż na zachód i południe Europy. Jakieś tam kroki podjęto dosyć wcześnie i uświadomiono ludzi.
Zobaczymy co pokażą dane badawcze na temat przeciwciał. Wtedy się okaże jak wiele osób się zakaziło, ale też jaką śmiertelność ma wirus.

konto usunięte

0

@Janiama Testy robione są też osobom w kwarantannie. Z tym, że to mozolny proces, bo na ten moment jest ich nadal ponad 160 tys.
Mnie bardziej ciekawi, że około 25% potwierdzonych przypadków to osoby z kwarantanny właśnie. Za to jakieś 27% "niewiadome pochodzenie zakażenia" może martwić.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?