La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1086 Culés

konto usunięte

11

Myślę, że obecna sytuacja w USA, to pigułka anarchizmu w wersji mikro. Obserwujemy bardzo ciekawy eksperyment społeczny, w którym walka z rasizmem pogłębia rasizm. Oczywiście w tym momencie w walkach uczestniczy zwyczajna bandyterka, chuligani, dla których liczy się tylko to, że świat płonie.

I tak będzie zawsze. Bo rasizm często mylony jest z czystą nienawiścią. Podejrzewam, choć mogę się mylić, że ten policjant, który okazał się być mordercą, cierpiał na jakieś zaburzenia psychiczne. Być może natręctwa, zespoły urazowe. Przesadził i zepsuł dwa życia - swoje (więzienie, rozwód, skaza na psychice) i Floyda (śmierć).

Staram się być obiektywny i doskonale rozumiem historyczny kontekst rasizmu w USA. Trzeba powiedzieć sobie jasno - postępowanie białych wszystko zapoczątkowało. To biali wprawili w ruch machinę zniewolenia i nienawiści. Ale obecnie rasizm jest taki sam po każdej stronie.

Trzeba sobie też postawić pytanie - kto dzisiaj najwięcej szkodzi w walce z rasizmem? Biały morderca, czy hordy niosące bunt, anarchię i nienawiść?

1

@kerouac Najbardziej rasistowskie jest zakładanie że biały policjant zabił bo był rasistą xd cały paradoks

4

@kerouac Mam wrażenie, że pewna część osób wspierająca protesty wspiera je, bo to pewna forma sprawiedliwości dziejowej. Takie same argumenty mieli komuniści do wszczęcia rewolucji wobec burżuazji. Iż czas na zakończenie ucisku proletariatu i zrewanżowanie się za te setki lat upokarzania.
Jak wiadomo, to bardzo, ale to bardzo słabe usprawiedliwienie. Nikt przecież nie chce teraz atakować Niemców za wywołanie dwóch wojen światowych i wymierzenie sprawiedliwości, ponieważ potomkowie nie powinni ponosić winy za przewinienia przodków. I tak samo powinno być w kwestii rasizmu nie tylko w USA, ale i na całym świecie

4

@kerouac jak czesto wywazona i ciekawa wypowiedz.

ps. Do the Right Thing widziales?

@barcelonaLM Innym "ciekawym zjawiskiem" jest brak albo znikome potepienie dla ludobojstwa czarnych ludzi w Nigeria. Ci zamordowani Afrykanie to chrzescijanie, moze dla tego jest ich mniej zal, a moze w Afryce to nie nasze sprawy?

1

@Colon pijany jestem chyba, edycja

Innym "ciekawym" zjawiskiem jest brak albo znikome potepienie dla ludobojstwa czarnych ludzi w Nigerii. Ci zamordowani Afrykanie to chrzescijanie, moze dlatego jest ich mniej zal, a moze w Afryce to nie nasze sprawy?

konto usunięte

0

@Colon Dzięki, nie widziałem colonie :(

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?