- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1436 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
71 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Eklerek
4
Vinicius powinien być na czele z Messim, okradli przyjemnego Brazolahttps://x.com/i/status/20699369... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1436 Culés
10
Czas świąt to spotkania rodzinne - z naszymi rodzicami, rodzeństwem, wujkami i ciotkami czy dziadkami. Zatrzymam się przy tych ostatnich.
Uważam, że osoby, które mają możliwość cieszyć sie obecnoscia dziadków przez wiekszosc swojego dzieciństwa (ogólnikowo okreslam w tym poscie okres do przekroczenia progu pełnoletności) i czesc dorosłego życia są szczęściarzami. Szczęściarzami, ktorzy nie potrafią tego docenić. Oczywiscie nie piszę tu o wszystkich. Ale jeśli ten wpis, dotyczy Ciebie drogi czytelniku, to niech Cię to skłoni do refleksji. ;)
Są osoby, które chciałyby pamiętać swoich dziadków - móc sobie wyobrazic ich twarz zamykając oczy. Niestety nie mogą, bo odeszli oni z tego świata kiedy ich wnukowie mieli po 2-3 latka.
Są osoby, którym nie dane jest powiedzieć, że mieli dziadka czy babcię, bo ci odeszli przed ich narodzinami.
Niestety, też część osób jest traktowana przez swoje wnuki jak bankomat - odwiedzani raz w miesiącu, dzien po emeryturze przyniesionej przez listonosza. Taka relacja jest bardzo zła i potencjalne odwiedziny kończą się w momencie, kiedy babcia/dziadek wyjmie gotówke z portmonetki lub portfela.
Relacja na linii dziadkowie - wnuki jest inna, niż na linii rodzic - dziecko. W tej pierwszej czesto brakuje jakiegos krytycznego, wychowawczego podejscia. Bardziej niz z wychowaniem, mamy do czynienia z rozpieszczaniem. Pamietajmy jednak, ze jestesmy ważni dla swoich dziadków i nie powinnismy ograniczac kontaktu z nimi tylko do świąt (bo to ładnie wygląda, plus taka tradycja) i dzien po emeryturze. Starajmy sie być bardziej empatyczni w tej relacji, bo bliżej niż dalej nie jesteśmy my i nie powinnismy dopuszczać się nadmiernego egoizmu pokroju "A, dzisiaj sobie wole obejrzec serial na netflixie niż iść do niej/niego/nich w odwiedziny". Bo serial mozesz obejrzeć jutro, a na odwiedziny moze byc za pozno.
Pamietajcie o tym, by dbać o kontakt nie tylko w te, czy grudniowe święta. :)
Z takim prostym przekazem zostawia Was @Ojciec5tkidzieci i życzy wesołych świąt wielkiej nocy! :)
3
@Ojciec5tkidzieci Dużo racji w tym co piszesz. Mnie tylko babcia pamięta, zmarła trzy tygodnie po moich drugich urodzinach.
Reszta niestety zmarła wcześniej. Dużo ludzi nie docenia dziadków.
2
@Ojciec5tkidzieci pięknie przemyślane i napisane. Ja miałem szczęście pamiętać wszystkich dziadków. Dziadek, z którym byłem najbliżej bo zajmował się mną gdy reszta była w pracy odszedł najwcześniej, kiedy miałem 13 lat, więc pamiętam go bardzo dobrze. Zostały dzisiaj tylko wspomnienia i jedna babcia w dość dobrej kondycji fizycznej, którą ze względów lokacyjnych i COVIDowych niestety bardzo rzadko widuję. Ale natchniony Twoim postem zadzwonię dzisiaj do Niej :)