3

"Jeśli pieniądze są ważniejsze niż projekt sportowy i przywiązanie do barw, to po co całować herb?" czyli według autora albo piłkarz gra za psie pieniądze i kocha klub albo jest materialistą, bo ma podstawowe standardy. Ciekawi mnie czy każda osoba myśląca w ten sposób i pracująca, wedle własnego przekonania z chęcią obniżyła by swoje zarobki do minimalnej krajowej albo poniżej, żeby pokazać jak bardzo kochają swoją pracę i firmę, no bo przecież do tej pory było im tam dobrze i wypowiadali się w pozytywnym tonie, gdy mieli obiecaną podwyżkę (alegoria do całowania herbu w sytuacji obiecanej lepszej umowy).
Z informacji które wypływały wynikało, że klub sam obiecał zawodników i lepszy kontrakt jako rekompensatę za podpisanie poprzedniego (jest o tym również w tym artykule). Klub albo się z tego wywiązuje albo normalnym jest, że piłkarz czuje się oszukany. Nawet jeżeli zawodnik ma wyższe oczekiwania niż poprzednio to tak jak każdy inny pracownik przy kończącej się umowie negocjuje warunki kolejnej i jest to normalne. Albo klub i piłkarz dochodzą do porozumienia albo się ze sobą żegnają.
Zawsze mnie śmieszyło jak według niektórych internautów tutaj czy na X piłkarz ma obniżyć swoje zarobki, bo to dla dobra klubu i z jakiegoś powodu mają nie walczyć o lepsze zarobki. Nie śledzę innych klubów w takim stopniu jak Barcy, więc wrażenie może być mylne ale wydaje mi się, że tylko u nas robią z zarobków taki problem - "Bo jak on śmie czegoś wymagać od swojego pracodawcy, zamiast ukorzyć się i przyjąć zbyt niską płacę i uścisk ręki Laporty, bo przecież gra w wielkiej Barcy".
Jedyne do czego nie mam zastrzeżeń w artykule to do kwestii zachowania z Gundoganem, gdzie chłop faktycznie nie widział swojego błędu.

2

Nie no bez przesady, nie muszą nam sprzedawać kitów, że to przez stres związany z rejestracją. Każdy wiedział, że kupujemy szklankę. Przecież to właśnie był koronny argument przeciwko transferowi.

0

"...nie ma innego wyjścia, jak zaakceptować zmianę klubu." Otóż ma - siedzieć tu do 2027 r. i doić kasę do końca kontraktu, bo nikt nie da mu więcej niż połowę obecnego. Nie sprawdził się w Brighton, kontuzje łapie ilekroć pogra przez 4 mecze z rzędu i ma kontrakt na 14 mln rocznie. Do tego nie wygląda jakby starł się odbudować, a raczej jak kazus Edena Hazarda. Tak dla porównania ten jechany przez wszystkich i wypychany De Jong zarabia 5 mln więcej niż chłopak który większość sezonu nawet na ławce nie siedzi. Ale z jakiegoś powodu lepiej przez 4 miesiące pisać ciągle o tym nieszczęsnym holendrze. Dla jasności on też absolutnie nie zasługuje na 19 mln tylko z jakiegoś powodu ludzie całą uwagę przywiązali do wypchnięcie jego, a gruby niech siedzi i doi kasę, bo przecież się odbuduje już 6 raz w ciągu 2 lat.

1

Ręka jak młotek

0

Oni nigdy się nie nauczą żeby próbować w takich meczach z dystansu, wiecznie te wrzutki na nikogo

0

Do spodu, nie ma co zbierać

0

@Kuchar Jaki fuks stulecia przecież w tej sytuacji było widać, że chłop zmienił zupełnie tor podania

2

Martin z genialnym pomysłem podawać Szczęsnemu do rąk...nogą i 0,5metra od niego

2

Jak to "nie miała prawa przegrać" z Leganes też nie mieliśmy prawa przegrać, a jakoś mecze bliźniacze - niewykorzystane sytuacje. Czekam również na moment w którym nauczymy się strzelać z dystansu, ale tutaj cytując klasyka "to se kur*@ poczekam"

3

Olmo z Lewym z meczu na mecz rywalizują o to który bardziej wku**i kibiców i jeszcze nam brakowało idealnego wystawienia Casado. Pewnie i tak wszystko pójdzie na konto Peny, bo tylko w naszym klubie 9 nie musi wykorzystywać sytuacji, bo jak to tak o Polaku mówić XD
Szkoda szczególnie, że Pedri i Raphinia robili co mogli

2

o jeden krok za dużo

0

@Czarny_ck już tak graliśmy i Pedri wyglądał słabo wyżej, o De Jongu niżej nie mówiąc

0

Jaki bardzo odważny ruch? XD Lewy zwalił tyle sytuacji, że nawet ten rekin już by miał 2 gole

0

Olmo to ze stratą zęba stracił też umiejętności?

0

Nawet nas dotyka liga Negreiry

0

@FCB24 taki Davies z AliExpress

3

Nie no Olmo po kontuzji to żart w każdym meczu albo słaby albo max przeciętny

0

@Ramon_Villaverde nie zapominaj o "dośrodkował do nikogo"

0

@ali3gator tak :)

2

Biorąc pod uwagę nasz dołek i BvB w gazie to świetny wynik

0

Tak jak pisałem "Flick znowu perfekcyjne zmiany, gdy są potrzebne"

1

Flick znowu perfekcyjne zmiany, gdy są potrzebne

0

@ali3gator ok, ale nadal skoro lekki kontakt wcześniej nie wytrącił go z równowagi to tak troche za nic

0

@RomanGroza po powrocie z kontuzji miał jedynie lepsze pojedyncze mecze, on w takiej formie był jakoś miesiąc czy dwa przed kontuzją i wrócił w takiej samej formie

1

Chłop dał im faul, bo zawodnik potknął się o trawe XD

1

Lepszy Olmo bez zęba niż De Jong bez nogi

0

@joloskyy No ewidentnie mógł tam wyskoczyć, ale Inigo też zawalił

0

I tak juz nic nie robi to ma jedno zadanie - nie przeszkadzać, a i tak nawet tego nie potrafi - "Rekin"

0

Nieee zdejmijcie tego rekina

2

"Znowu to zrobił" XD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?