0

@Colon Bądź pan bardziej trzeźwy niż pijany, panie! - A trudno na trzeźwo jest żyć pomiędzy ludźmi, łaskawa pani. Lepi nie rodzić się wcale.

"Musieli praojce jabłka trząchać z drzewa, jak im było zakazane?

Weźmy tak na rozum i na logikę. Supermocarstwa odprężyć się nie mogą, a pół świata z głodu wyje. Jak to obcym przetłumaczyć?

Pan uważa, że cała ludzkość nasrane ma w głowie?
- A to jest, kochanienki, za słabo powiedziane. Ludzie cierpią na wszechstronny niedorozwój umysłowy.

[1] Ja nie mogę tego słuchać. Panu się samemu coś poplątało. Człowiek jest najdoskonalszą istotą na Ziemi. Bo ma rozum, panie.
[2] Rozum? A co zrobił mądry człowiek mądrego pod słońcem?
[3] Wiele zrobił, pan bedzie sprawiedliwy.
[2] Sprawiedliwy? A był jeden sprawiedliwy, to go wzięli i ukrzyżowali, koronę cierniową zamiast złotej na głowę mu założyli. Co zrobił mądry człowiek? Co on zrobił? Świat cały dostał w dzierżawę, glob ziemski na własny użytek i co on zrobił? Ziemię rodzącą wyjałowił, powietrze czyste spaskudził, wodę kryniczną ucznił niezdatną do picia, miasta wielkie pobudował, w których się od własnego smrodu dusi i trzęsie się ze strachu, że mu tam na niebie kiedyś jakiś atom zaświeci. Po co tę bombę wykombinował? Mądry? Bardzo mądry człowiek
.[4] No, panie... Pan znowu tak nie mówi. Człowiek nie jest już taki ostatni, też błysnąć potrafi. Energię jądrową, za przeproszeniem, wyzwolił nie tylko do zabijania. W kosmos się uniósł. Nogę na Księżycu postawił.[1] Penicylinę wynalazł, sztuczne serce, nerkę...
[4] Dzieciaka w probówce wyprodukował. A sztuczny mózg, co pamięć ma, a bateryjkę grzeje, szybciejszy jak nasza sklepowa, to mało?
[1] Pan jest zacofany, panie. Człowiek wynalazł multum cudnych rzeczy. A telewizor kolor? No coś pięknego!
[2] Człowiek z człowieka mydło wyprodukował i tym mydłem oblicze swoje obmył. Jest się czym pochwalić przed gośćmi z kosmosu? Hiroshima, Oświęcim, Nagasaki... Przepraszam.

- Tera "przepraszam". Takie byle co będzie nas obrażać. Pan se do krów tak gada.- Racja, z krowami jest lepiej rozmawiać, bardziej pojętne.- Pan cofnie te słowa.- Słowo się trudno cofa.

0

Gdyby sie komus nie chcialo ogladac tej sceny z Big Bang, to jest skrocony script.

0

Kordowicz Jerzy, - Sygnał Studia el-muzyki
Skrzek Józef, - East to West
Komendarek Władysław, - Ukojenie
Skrzek Józef, - South to North
Komendarek Władysław, - Lot na ciemną materię
Tangerine Dream, - Love on a real train

https://www.polskieradio.pl/9/5403/Artykul/2389461,Studio-el-muzyki-22-pazdziernika-godz-2205

0

@JimMorrisonFCB a pamietasz z jakimi samochodami sie ganial?

2

No i kto ma racje, jesli chodzi o rozkminke o nature czlowieka? Moze pan Kazimierz, a moze sklepowa, a moze naukowiec?
Tak czy siak scena na miare Zlotej Palmy w Cannes.


42

https://pbs.twimg.com/media/EHq8PT5UwAMDKL5?format=jpg&name=medium
Zamek Chojnik podczas dzisiejszego oblężenia przez mgłę. Autor: Daniel Koszela Photography.

1

@Zbyszko z Bogdańca Carne Tremula

0

Kto z Was potrafi grac w Pelota (bask. Pilota, lub Jai-alai)?

9

Wczorajsze poranne mgły nad Jelenią Górą. Autor: Cezary Jackowski fotografia.
https://pbs.twimg.com/media/EHq2PU3UwAADraz?format=jpg&name=medium

0

@ściah Ja go kiedys niezbyt lubilem, im jest starszy, tym wiekszy sentyment jednak jest. No i oczywiscie uznanie za wspaniala techike i sile. Bo wiadomo, w tenisie bez techniki sily nie ma.

3

Ale to musialo bolec Rafe Nadala, bezczelny Gulbis.


0

@Szreko tez lubie .

0

@Odesseiron juz temu Markowi zaproponowalem, zeby Tobie na lyskacza przelal.

Wywiad z Markiem Zemstą, który na bieżąco zrzeka się pieniędzy z programu 500+ i przelewa je potrzebującym osobom i organizacjom. Więcej o jego akcji: http://oddaje500plus.pl/ oraz grupa, na której zapadają decyzje komu przekazać 500 złotych Marka: https://www.facebook.com/groups/47816...


19

@Mathew86 No co, tylko stwierdza fakt ;)

0

@Pitera27 Julia Pitera a takie strony. no no

1

-Studium terroru na pełnym morzu. Małżeństwo w kryzysie kontra psychopata. Przepustka do Hollywood dla Nicole Kidman i reżysera Phillipa Noyce'a: Martwa cisza / Dead Calm (1989) - CZ 22:50 Metro TV - to prawie jak Noz w Wodzie :)

-Keanu Reeves na tropie Patricka Swayze i surferów napadających na banki. Sporo emocji z domieszką psychologii i socjologii. Obejrzeć, ale i zastanowić się: Na fali / Point Break (1991) - CZ 22:00 Nowa TV

-Germańska saga w ujęciu Fritza Langa. Pełne rozmachu arcydzieło niemego kina oparte na średniowiecznym eposie sławiącym życie starogermańskich plemion: Nibelungi: Śmierć Zygfryda / Die Nibelungen: Siegfrieds Tod (1924) - CZ 20:35 TVP Kultura

1

@SeeleyBooth kanapki ze smalcem, czosnkiem i kiszonymi.
kapusniak oraz ramen.

2

@Ratamahatta Mozna, ale jest to dosc infantylne.

1

Milena Piasecka, związana z Poznaniem, zginęła w czasie wyprawy trekkingowej w Himalaje. Chciała pokonać Wielki Szlak Himalajski, który liczy około 1700 kilometrów i prowadzi pod najwyższymi szczytami świata. Niestety, podróż zakończyła się tragicznie. Ciało Polski odnaleziono 18 października w Nepalu. Jak wynika z naszych informacji przed tragedią odłączyła się od towarzyszy wyprawy.

https://gloswielkopolski.pl/polka-zginela-w-himalajach-milena-piasecka-chciala-przejsc-wielki-szlak-himalajski-przed-tragedia-odlaczyla-sie-od-towarzyszy/ar/c1-14526697

0

@Janiama Cud normalnie

1

The Medusa merger is located about 130 million light-years away in the constellation of Ursa Major (the Great Bear).
https://pbs.twimg.com/media/EHp9XS2XYAIHZoL?format=jpg&name=medium

0

@kerouac Wpisuje, ale nie pokazuje mi tego Medrano. Jest tylko Frank Drebin.

9

Byly prezydent walczy o wazne dla wartosci.
https://pbs.twimg.com/media/EHqBouHWwAAePSX?format=jpg&name=medium

33

3

"Jurek" za chwile na TVP Kultura.
Opowieść o słynnym himalaiście Jerzym Kukuczce. Rozmowy z rodziną i przyjaciółmi, archiwalia, zdjęcia, nagrania, fragmenty wywiadów składają się także na portret środowiska himalaistów lat 80.

2

3

0

@MesQueUnClub_87 Co za goscie! Chyba jest tu calkiem spora rzesza (sorry za slowa) fanow. np. @Hushovt ?

0

Bardzo wyczekiwany film.
Na drugim planie min. Method Man,Val Kilmer, Rosario Dawson, Matt Damon, Ben Affleck,



Kto sie wybiera lub byl?
ps. W filmie pojawi się 3 Batmanów

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?