Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Radio Nowy Swiat startuje jutro o 6 rano.
Poranna Manna – od 6:00 do 10:00
Próbny lot – od 10:00 do 11:00
W środku dnia – od 11:00 do 14:00
Świat nowej muzyki – od 14:00 do 16:00
Popołudnie w Nowym Świecie – od 16:00 do 19:00
Audycja muzyczna – od 19:00 do 22:00
0
@Hushovt Podobno jest znawca pługow.
2
no dobra:
Liczyl na to ze wyluska te pilke i nie trafil. Bandyctwo nieumslne, ale bandyctwo.
1
Liczyl na to ze wyluska te pilke i nie trafil. Bandyctwo nieumslne, ale bandyctwo.
0
@MESSIah16 Nie wstyd Ci ;) ?
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTwM6dffbjAfXXbt0nFieqjGaQA1pKhq7pZlg&usqp=CAU
3
@Odesseiron usuwasz konto, bo inaczej ciagle bys zagladal?
1
@Odesseiron Serio odchodzisz czy tylko sie droczysz, by zobaczyc, kto Cie lubi?
3
8 lipca 1986 roku- Jerzy Kukuczka i Tadeusz Piotrowski wytyczyli na K2 nową drogę (Polish Line), atakowali stylem alpejskim i nie korzystali z butli z tlenem.
1
@mr_robot spory
0
@sebasek99 wlasnie o to mi chodzilo, ze rozmowy, nie przebiegaj na wielu plaszczyznach - i wiem, ze dokladnie z tego zdajesz sobie sprawe.
W tym sie chociaz zgadzamy.
A wracjajac do meritum, to nie widze problemu bys na temat ideologii mial inne zdanie niz ja.
Czy to ideologia czy tez tylko zalazki ideologii LGBT niech pozostanie kwestia sporna.
O cos jednak walczysz.
0
@sebasek99 W wielu dyskujach to robisz, przyklad szukania dziury w calym np. w zwyklym cyklu muzyczynym- potem to prostowales ale niesmak pozostal potem "co Wy widziecie w Puigu" . "lewaccy naukowcy" itd.
Ja znam te technike - bedziesz udawal, ze nie wiesz o co chodzi, a ja uwazam, ze znajac psychologie, wiesz, ze komunikajca odbywa sie na wielu poziomach.
Zreszta kiedys sie do tego przyznales, ze lubisz byc wredny i uszczypliwy.
A jesli chodzi o kulture dyskuji, to Twoja przesmiewczosc, szydzenie i iroznizowanie jest na porzadku dziennym np wczoraj "Bo na mój chłopski rozum, to ono wyrośnie se nienormalne przez to??? łatwe nie." - a propos adopcji par homo. Itd, itp.. Oczywiscie brzmi to modnie, ala pan Wojewodzki, ale czy wnosi cos do kultury dyskusji, o ktora walczysz?
ps. do tego dochodzi zjawisko projekcji oraz osobiste animozje.
5
Jesiotr w jeziorze Michigan.
https://pbs.twimg.com/media/Eca0T8DWkAE53dg?format=jpg&name=900x900
Za: Brandon BG Guiles
Jesiotr w jeziorze Michigan.
fot. Brandon BG Guiles
0
@msmsms w sumie kazda z tych technik jest na cos innego, mi obojetnie.
0
@Persyfl tez o tym troche pisalem, ale chyba nikt tego nie przeczytal (postulat wolnosciowy w kontekscie walki o adopcje), a druga sprawa, ze odcialem sie od dehumanizacji kogokolwiek.
0
@sebasek99 Mamy tutaj wiele procesow - np taki, w ktorym osoba neguje dla samej negacji, a jesli ktos stwierdzi, ze czesc jego pogladow moze miec sens, to neguje to dalej. Proces negacji innych pogladaow na potrzeby dyskujji by zachwoac koherence swoich przekonan i posrzteganie samego siebie, jako kogos wyjatkowo innego.
Ktos to kiedys okreslil na przydladzie wojujacych ateistow - gdyby pan Bog sie przed nimi ukazal to i tak by nie uwierzyli.
Jesli zarzucasz mi czy tzw moim kolegom, to z wybiorczo traktujemy temat, to musiszt tez sie pochylic nad soba oraz nad tym , ze nie jest to i dyskuja naukowa, wiec niepotrzebnie trakutjesz nas z gory.
Twoje pojecie ideologii jest po prostu inne niz moje.
Np. moim ograniczeniem jest slabe wyrazanie tego, jak to okreslila SZymborska - co pomysli glowa. Sa ludzie duzeo lepis - np. @kerouac , ktorego chetnie czytam. Byc moze problem polega wlasnie w komunikacji, przez pryzmat ktorej mnie oceniasz - bo faktycznie nie masz innej perspektywy.
Podsumowujac - polecasz wiec traktowac LGBT tylko jako zbior skrotwo Lesbian, Gay... itd, jako temat zastepszy?
0
@semafor mogę z pierwotnego wpisu usunąć Korwina (jesli uważasz , że on był glownym tematem) i zostawić sam przekaz.
Odpowiedzialem stosownie na Twoj pierwszy wpis, który był jaki w wymowie?
0
@semafor Teraz bardziej sensownie piszesz.
0
@sebasek99 @Persyfl to bylo pytanie - nie foch. Nie rozumiem po co nadinterpretacja z fochem - ok medium pisane pozostawia taka furtke.
To znaczy dokladnie rozumiem po co ona byla, bo o tym tez pisal min. @kerouac
Kerouc pisal wlasnie o tym mechanizmie. A jesli pojdziemy dalej - to nie tylko jego wpisa dotkanal tematu (powierzchownosc), ale tez cala dyskuja.
Ponawiam pytanie - i nie mam focha, bo go nie mialem
Czy bedzie Wam lzej na sercu, kiedy powiem, ze nie ma ideologii LGBT?
Nie mam problemu z tym, byscie uwzali, ze nie ma ideologii LGBT - rozmawiamy tu o "problemie", czy rozmaiwiamy o tym , kto lepiej dyskutuje? Na jakiej plaszczyznie jestesmy?
0
@semafor ja sie nie dasam skad ta interpretacja?
0
@semafor bardzo smieszne, ale tak w Polsce ma miejsce wojna religina. Liliputow i Blefusku.
2
@chosenone Czy ktos tu napisal, ze on bylby aniolem? To jest Twoja interpretacja.
Ty juz go skazales przed rozprawa. To taki tok myslenia jak - "pierwszy milion trzeba ukrasc"
Czy Ty tak chcesz usprawiedliwic innych, mam nadzieje, ze nie?
0
@Persyfl @sebasek99 Jesli napisze, ze idologia LGBT nie istnieje, bedzie Wam lzej na sercu?
0
@chosenone Dobrze, ze za komuny, byli jednak ludzie, ktorzy nie mysleli tak konformistycznie.
13
Ktos pisal o megalomanii Konfederacji.
Nawet jesli paru jej czlonkow to megalomanie, to co w takim razie powiedziec o partiach rzadzacych tym naszym folwarkiem?
„Korwinizm zohydza Polakom państwo, wspólnotowość i solidaryzm.”
To co zohydza Polakom państwo, to:
- nepotyzm,
- etatyzm,
- partyjniactwo,
- biurokracja,
- ogromny fiskalizm,
- korupcja,
- pycha i bezczelność „wybrańców narodu”.
To są grzechy PiS, PO, SLD i PSL. Nie Korwina.
0
@masq Orientujesz sie czy PiS mocno i intesywnie protestowal, gdy byla podmianka pani Kidawy na pana Trzaskowskiego?
1
@sebasek99 W takim razie nasza dyskusja jest bardzo akademicka. "Kardynalny blad" w Twoim przekonaniu trzeba dodac. T
Ideologia LGBT jest na reke jej przeciwnikom, a jej zwolennicy nie chca sie z nia utozsamiac, bo czesto maja tu miejsce negatywne skojarzenia. Jednak ta ideologia istnieje i nie ma w tym nic zlego.
Kapitalizm nie jest oderwany od rzeczwistosc, nie istnieje w prozni, jest scisle zwiazany z ludzkim dzialaniem, kapitaliscie nie potrzebuja tego okreslenia, ale juz pzreciwnicy mowia np. o idologi neoliberalnej.
@kerouac przedstawil bardzo ciekawe psychologiczne podejscie do tego tematu.
0
@don'T.R.I.P.e klasyk
0
@sonek wiem, wiem, ale zawsze to mi sie niestety z Krakowem kojarzy.
0
@sebasek99 Tylko czy ja pisalem o kompletnej zmianie ustroju? Zaznaczylem od razu, ze termin ideologia nie musi miec nacechowania pejoratywnego. Nie mylmy go np. z indoktrynacja.
Kapitalista moze przeciez byc przeciwnikiem ideologi kapitalistyzcnej, a niekapitalista moze byc jej zwolennikem.
Tak samo jak ruch LGBT nie musi byc synonimem ideologii LGBT.
Nawet w ujeciu wolnosciowym postulat powiedzmy adopcji dzieci nie kloci z zabraniem / ograniczeniem wolnosci innym, wiec jest do zaakceptowania.
Mamy tutaj po prostu rozne zdanie. Nie zgadzam sie natomiast na postulat, ze LGBT to nie ludzie.
A czym w takim razie jest dla Ciebie LGBT?
3
@Shad Ewa Sonnet.