Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Henry jak zwykle klasa i sama prawda. Szkoda, że tak krótko u nas grał. Dzisiaj już takich graczy praktycznie nie ma, tj. pokazujących magię zarówno na boisku, jak i poza ;)
2
Jeżeli rząd chciałby zacząć szkolić rezerwistów, to powinien podejść do tego logicznie.
Wyrywanie dorosłych ludzi z życia zawodowego, rodzinnego etc. nie ma sensu.
Jeżeli już, to powinni szkolić ludzi, którzy kończą liceum/technikum po maturze. Wiadomo, że życie każdej osoby to indywidualny i skomplikowany przypadek, ale tak w praktyce większość tej grupy społecznej po maturze szuka po prostu jakieś pracy, żeby sobie dorobić na studia (przerwa od czerwca do końca września). Mało kto ma obowiązki związane z dziećmi, utrzymaniem rodziców czy aktywnym życiem zawodowym. Oczywiście tym ludzim trzeba coś zaoferować, tj. przynajmniej minimalne wynagrodzenie bez ZUS i podatku adekwatne do realnej liczby godzin szkolenia (tak jakby zarabiali na zleceniu podczas pracy wakacyjnej, tj. brutto = netto). Do tego powinni dostać przywileje dot. przydzielania miejsc w akademikach lub jakieś miesięczny ryczałtowy dodatek za bycie w czynnej rezerwie, o ile będą potem corocznie brać udział w obowiązkowych ćwiczeniach. Do tego możliwość darmowego dokształcania się na/przy uczelniach wojskowych w ramach dodatkowych kursów, zajęć w trakcie roku akademickiego etc.
Myślę, że przy takim rozwiązaniu chętnych nie zabraknie.
7
W sumie to nie wiem skąd to się wzięło, ale FM24 i Pablo Maffeo są piękni ;)
https://zapodaj.net/images/cfad76a416336.png
2
@fart ta dodatkowa drużyna będzie w 2 rundzie el. w ścieżce ligowej, a więc bez żadnych szans, ale przynajmniej jest zagwarantowany baraż o LKE.
1
@Pressinho Czyli np. Rategui i Kean są lepsi od Lautaro?
1
@Joe_Pesci a jeszcze lepiej po Haalanda, Wirtza i Musiale, ale chodziło mi raczej o realne transfery.
1
Po tym sezonie Victor Osimhen będzie miał już tylko 1 rok kontraktu z Napoli, w którym go już raczej nie chcą. Ze zdrowiem też już wygląda, że wszystko jest ok.
Co byście powiedzieli na taką "9" jako następcę Lewandowskiego?
0
Skandal, zabrali Wojtkowi MVP kolejki.
2
Szkoda, Wojtek pewnie by sobie chętnie karnego obronił.
0
Szczerze, to jeżeli Wojtek utrzyma formę i będzie chciał też w przyszłym roku pograć, to wcale nie byłbym taki pewien, że MATS od tak wróci do 1 składu.
Może ew. jakiś podział Flick spróbuje jak Enrique w sezonie 14/15 z Bravo i MATSem.
1
czemu nie strzelał!!!!!??????
4
jeszcze czerwoną powinien dać Inigo xD
0
I gdzie są teraz ci spłakani o złe traktowanie Peni? xD
2
oby nie zdejmował Yamala jak Xavi.
0
@norbi77 2:1 na własnym stadionie to nic specjalnego. Lepsze to niż 4:4, ale nic nie rozstrzyga.
0
@Aragorn33 zabrakło mi coś w stylu "We have the moral High Ground" ;)
0
a może PiS stosuje metodę na "Kidawę i Trzaskowskiego", tj. wystawia nędznego kandydata, którego zadaniem jest całkowita kompromitacja swojej osoby, po czym za chwilę wystawią nowego i słabego kandydata, który przy tej nędzy jaka była poprzednio wygląda jak profesor?
Ta kandydatura Nawrockiego nie ma żadnego sensu, już nawet taka "kanalia" (co prawda inteligentna, ale jednak "kanalia") jak Czarnek by zrobił dużo lepszy wynik i jeżeli nie chcą podstawić innego kandydata za chwilę, to wygląda mi na to, że jakieś siły w PiS doradzają Kaczyńskiemu tak, żeby ten PiS rozbić i żeby młodsze pokolenie miało wolną drogą do utworzenia nowego ugrupowania na bazie tego młodszego pokolenia, już bez ciężaru skompromitowanego sztandaru partyjnego (Kaczyński, Macierewicz, Błaszczak, Szydło, Morawiecki, Sasin, Witek etc.).
Swoją drogą Tusk bardzo tym młodym w PiS pomaga w realizacji takiej koncepcji, bo jak będą w końcu realizować projekt nowego ugrupowania, to wezmą tylko ludzi z czystą kartą, nieskompromitowanych i bez "trupów w szafie", bo PO wywlekając teraz wszystko publicznie ułatwia im selekcję negatywną.
28
Komentarz usunięty
6
@Cochise Gdyby decyzja była dzisiaj - to by Bosak startował. Po prostu w kalkulacjach mu wychodziło pewnie (latem zeszłego roku), że ciężko będzie o coś więcej niż 3 miejsce, a że ma naprawdę ambicje prezydenckie w odróżnieniu od Mentzena, to nie chciał mieć łatki "wiecznego kandydata" a'la JKM i postanowił pewnie, że spróbuje później jak całe ugrupowanie jeszcze urośnie za 5 lat.
W skrócie - nikt się nie spodziewał, że PiS wystawi swoją Kidawę xD
0
Komu się jeszcze to skojarzyło po aferze z garniturem? ;) (generalnie motyw, nawet nie konkretna scena, bo było ich wiele)
0
Co byście powiedzieli na nowego papieża z Australii narodowości Ukraińskiej? :)
https://ewtn.pl/aktualnosci/najmlodszy-kardynal-na-swiecie-ma-44-lata-to-ukrainiec-z-australii/
0
@thorin proponuję naukę czytania ze zrozumieniem. Nikt nic nie będzie robił z cłami na auta, bo UE importuje z USA śmieszne liczby nowych aut, tj. jakieś 250k sztuk rocznie.
2
@michal26 olać USA. Co więcej, zewidencjonować wszystko co USA sprzedaje do Europy poza surowcami, zorganizować szczyt UE - Chiny, zapowiedzieć, że UE rozważa zniesienie ceł na chińskie odpowiedniki produktów, które USA sprzedaje do UE, jednocześnie podnieść cła na produkty z USA.
Powołać a'la komisarza ds uzbrojeń UE, wysłać go po kontrakty do Turcji, Izraela, Chin, Korei. Uciąć socjal, pieniądze przeznaczyć na zakup broni na Ukrainę (czołgi, samoloty, artyleria etc) oraz uruchomić linię pożyczkową dla Ukrainy na zakup lżejszego uzbrojenia (karabiny, hełmy etc. wszystko co mniejsze co potencjalnie mogłoby pójść na czarny rynek).
Utrzymać jeszcze Ukrainę w wojnie przez rok, a potem negocjować rozejm jako Europa bez USA.
Zwołać konferencję z celem powołania NATO-bis bez USA.
Przeznaczyć większe środki na produkcję przez Francję większej ilości broni atomowej, stworzyć nuclear sharing w ramach NATO-bis.
I dopiero wtedy zacząć balansować Chiny i USA z nowym prezydentem.
1
@michal26 oczywiście, że jest w stanie. Teoretycznie. Problemem są wyłacznie przywódcy, którzy są słabi, bojaźliwi i koniunkturalni.
Tutaj jak zawsze świetna analiza sytuacji i możliwości Europy:
0
@MOLESTA "9" ma wszystko do rzeczy. Nie wychowujemy "9", a staramy się kupować tylko zawodników o określonym statusie międzynarodowym. Laporta ma swoje ego, które zaspokoi tylko kimś pokroju Neymara, Salaha, Haalanda czy Kane'a. Dostępny z tej czwórki jest de facto tylko jeden.
0
@MOLESTA jaka "9" to była?
0
@BulaKG nie ma to znaczenia dla Laporty. Ważny jest jego "status" w piłce.
0
@partymaker @Andi18 ale to nie ma znaczenia jak gra. Laporta chce gwiazd, osobistości, ludzi znanych na całym świecie.
1
od czasu transferu Eto'o, to jeżeli chodzi o "9" (nawet jeżeli potem tam nie grali) kupujemy raczej konkretnych zawodników. Henry, Ibrahimović, Villa, Suarez, Lewandowski. Tak naprawdę dzisiaj do tej listy pasowałyby jedynie dwa nazwiska - Kane i Haaland. Wiadomo, że takie transfery są niemożliwe, dlatego uważam za bardzo prawdopodobne, że Barcelona będzie zainteresowana Neymarem, który jako rezerwowy zagra i na lewym skrzydle i na "10" i nawet na "9" jeżeli będzie trzeba.
Laporta lubi wielkie nazwiska i nie spodziewałbym się, żeby się zadowolił jakimś Isakiem, Gyokeresem, Leao czy Nico Williamsem.
1
@Emial22 bo nie był (Sneijder), ale równocześnie oczywistym było, że Złota Piłka należała do Iniesty i była to największa kradzież w historii ZP.