0

Mój wniosek z dzisiaj jest taki, że takie podejście Trumpa przyniesienie na pewien czas, może nawet na dziesiątki lat pokój na świecie, ale jednocześnie doprowadzi ostatecznie do jego zniszczenia.
Wniosek jest prosty - jak nie masz broni atomowej do obrony, to jesteś frajerem. I narzucenie pokoju Ukrainie doprowadzi do szerokiej proliferacji broni atomowej na świecie, która paradoksalnie co do zasady przynosi pokój (USA i ZSRR; Pakistan i Indie) z uwagi na obawę przed odwetem drugiej strony, ale jednocześnie wiadomo, że duża liczba państw która ją posiada doprowadzi pewnie w końcu do końca świata jaki znamy, może za 30 lat, może za 50 albo 100, ale prawdopodobieństwo będzie duże, że dojdzie w końcu do jej użycia i być może "rekacji łańcuchowej".

0

@malicinho Sukcesja

0

@Recha_0684 niestety, ale nic nie zrobimy ;) widać kto dalej wygrywa w Europie - przed chwilą CDU/CSU, za chwilę Trzaskowski...oni mają ważniejsze rzeczy do robienia, będą gasić planetę ;)

0

@Recha_0684 i dlatego nigdy tego nie zrobimy? Rosja i tak na razie uja może, bo gdyby miała siły, to by nie siedziała tyle na Ukrainie.
Już powinni powołać komisarza ds zakupu uzbrojenia.
Korea, Turcja, Izrael produkuje zaawansowaną broń. Już powinno pójść info, że ten sekretarz tam leci negocjować kontrakty zbrojeniowe. Z rynku skupować też co jest i pchać na Ukrainę, pieniądze rozkradną, ale czołgów i samolotów raczej nie, bo to ciężko opchnąć xD
Powinno pójść info, że planowany jest szczyt UE - Chiny, że będzie rozmowa nad obniżeniem taryf celnych dla Chin i zaostrzeniem ich wobec USA.
Zwołujemy szczyt celem zawiązania NATO-bis ze wszystkimi obecnymi członkami NATO, ale bez USA.
Trump idzie "na grubo" i odpowiedź Europy powinna być adekwatna.

0

@filipo2002 raczej smutni z faktu jak upośledzona jest teraz Europa...Trump wali liścia Europie po ryju, a Europa się uśmiecha i nadstawia drugi policzek, zamiast powiedzieć wprost "spieprzaj" w bardziej potocznej formie.

2

Chciałbym jakiegoś Europejskiego lidera z "jajami", który by wyszedł i powiedział: walić USA, tniemy socjal, budujemy wojsko, sami będziemy wspierać Ukrainę. Koniec na razie z Tarczami, 800+ i zielonymi ładami.
Niestety w UE rządzą sami nieudacznicy i żebracy, którzy będą się kajać i prosić grzecznie Panie Trump, proszę zostaw tę brygadę etc.
Nic dziwnego, że USA przy takim podejściu Europy nie okazuje jej krztyny szacunku. W końcu wpierw trzeba mieć szacunek do samego siebie, żeby oczekiwać go od innych.

2

@michal26 za chwilę Trump albo J.D. Vance ogłoszą, że Rumunii nie uznają za członka NATO i się dopiero zacznie.

0

@michal26 Jaki 2 lata temu....prawie wprost powiedział, że Konfederacja bez Korwina i Brauna to świetny koalicjant:


Tarczyński o Bosaku:

Czarnek o Konfederacji:

0

@michal26 No posłuchaj co np. Tarczyński mówi o Bosaku...albo jak wyglądają wizyty Bosaka w Republice. Może jednej partii z tego nie będzie, ale jedna lista wyborcza prawie na pewno w przyszłości.

0

@michal26 kto wie, może faktycznie powstaną w Polsce "Republikanie", dodatkowo z Bosakiem i Mentzenem, którzy już dzisiaj mają spokojnie 16% poparcia i powoli rozbudowują struktury, które początkowo są bardzo potrzebne. Takie ugrupowanie robi łatwo 30% w wyborach, a może i do 35% dojść. To młodsze pokolenie w PiS wie, że będzie trzeba się w końcu odciąć od nazwy i partyjnego skompromitowanego betonu, tj. Kaczyńskiego, Błaszczaka, Szydło, Macierewicza, Witek, Kamińskiego, Brudzińskiego, Morawieckiego. Na razie w tym PO bardzo im pomaga, bo paradoksalnie wywlekając wszystkie "trupy" z szafy pomagają im przy selekcji, żeby po starcie nowego projektu owe "trupy" im nie przeszkadzały.

0

@yoli Balde dzisiaj przy Kounde to zagrał jak profesor ;)

0

dobrze, że nie ma już zasady bramek na wyjeździe, bo inaczej rewanż byłby drogą przez mękę dla nas.

0

Kounde dzisiaj niestety b.słaby mecz. Wszystkie bramki praktycznie z jego strefy padły pośrednio lub bezpośrednio.

2

Yamal to specjalnie teraz rogi nabija xD

0

@Rupert_Haubica dziękujemy raczej Lenglet, to talizman w drugą stronę xD

0

Ciekawe, czy te sytuacje Ferrana by taki Fati wykorzystał xD

0

@yoli "Koleś ma wyjście. Ma timing. Brak mu obecnie wykończenia."
Brzmi jak klasyczny wieczny talent Paweł Brożek xD

0

Ferran vs Lenglet, starcie tytanów.

1

po co strzelał od razu? miał miejsce żeby podejść i albo lobować, albo mijać bramkarza, a ten oddaje kompletnie bezpłciowy strzał....

0

Mam nadzieję, że nie skończymy jak Liverpool Jurgen Kloppa z sezonu 21/22...grali ładnie i efektownie, a na końcu mieli przegrany finał LM, przegraną Ligę o 1 pkt i tylko wygrany puchar na koniec.

1

@Kow_aLL Dior Homme Intense to była topka, ale przed reformulacją w roku bodajże 2021 czy 2022, a teraz ta wersja 2025 to podobna tragedia. Za stary flakon z 2020 dałbym spokojnie 1000 zł ;)

1

@JohnA sprawdź sobie np: Gisada Ambassador, JPG Le Male Elixir, Guerlain L'Homme Ideal Extreme; Givenchy Gentleman Reserve Privee, Micallef DesirToxic L'Intense (te drogie, trzeba polować na promocje).
Generalnie z tych przeze mnie zaproponowanych i z tych poleconych Ci przez innych zamówiłbym sobie próbki np. na allegro po 1-2 ml, ponosił każde z 1-2 dni i ocenił samodzielnie co ci pasuje, a co nie, a dopiero potem polował na cały flakon. Testy w Douglas czy Sephorze mogą nie był miarodajne.

0

@Jakchcesz raczej tę polską sektę zjebów, a nie Real.

2

gdyby był Araujo, to na pewno by nie było spalonego, tylko piłka w siatce i jego łapy w górze. Dobrze, że Eric dziś zagrał.

0

brak Araujo i Casado w pomocy, to spora szansa na "0" z tyłu ;) liczę dziś na spokojne 3-0 i bramki wszystkich naszych napastników.

1

Widzę, że w zakresie polityki zagranicznej i faktu porzucenia roli hegemona światowego przez USA, większość europejskich naiwniaków już przeszła przez dwa pierwsze etapy żałoby, więc nie jest źle. Teraz, w zależności od osobnika znajdują się na 3, 4 lub 5 etapie, tj.:
trzeci etap żałoby — złość,
czwarty etap żałoby — negocjowanie,
piąty etap żałoby — depresja.
Oby szybko przeszli do ostatniego etapu, tj. akceptacji i świadomości, że wujek Sam powiedział, że alimenty się skończyły, Europa miała 80 lat po wojnie żeby dorosnąć i się usamodzielnić, a teraz trzeba samemu łożyć na swoje utrzymanie i dbać o interesy, pod groźbą utraty niepodległości i sprawczości. Przyszedł normalny czas, kiedy liczą się pieniądze i zdolności, a nie wartości.

0

Ja wolę w LM część drabinki, gdzie znajduje się Real. Czyli PSG, a potem Bruggia/Aston Villa/Lille w 1/4.

0

@Arden ja jestem wu wdzięczny, dzięki niemu być może wielu innych naszych młodych piłkarzy 2 razy się zastanowi, co jest ważniejsze w wieku nastu-lat. Czy rozwój i poziom sportowy czy $$$.

0

@FCB24 tego za darmo może wziąć

2

Szczerze wszystkim polecam do posłuchania. Albert Świdziński zaliczył fenomenalną rozmowę, spokojnie i bardzo rzeczowo, dużo lepszy "występ" od J.Bartosiaka i M.Budzisza, a Rymanowski jak zawsze klasa, ale to wiadomo, najlepszy polski dziennikarz, albo raczej by chciało się powiedzieć - jeden z ostatnich dziennikarzy, którzy po prostu zadają pytania i dają się ich adresatowi wypowiedzieć. Z resztą sam Rymanowski był chyba pod wrażeniem, czego efektem było zaproszenie już na kolejną rozmowę za parę miesięcy.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?