Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Tebas w jednym ma rację - Superliga jest martwa. Dobre pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko jeden raz, a Superliga początkowo to był wizerunkowy dramat. Wszystkie późniejsze pomysły, zmiany nie mają trochę już znaczenia, bo medialnie, wśród "Januszy" nie śledzących na bieżąco wszystkich informacji projekt ten postrzegany będzie negatywnie, a bez owych "Januszy" nie zrobi się dochodowego projektu. Wiadomo, warto prowadzić te wszystkie procesy, żeby zabezpieczyć możliwość ponownego powrotu do takiego projektu za 10 lat, ale na razie nie ma on raczej opcji bytu. My swój najlepszy moment na opuszczenie tego pociągu przegapiliśmy, bo trzeba było go odpuścić za odpuszczenie przez UEFA tematu Negreiry, który dla UEFA nie jest skończony, bo wiadomo, że do wyroku sądu nie będą nic robić, ale jeżeli takowy się pojawi i będzie niekorzystny, to UEFA za nasze zaangażowanie w Superligę z uśmiechem na ustach przyklei nam 2-3 letni ban na LM, co może spowodować exodus naszych młodych gwiazd z Yamalem na czele.
0
@PatrykBarca no szkoda by było kogoś takiego zmarnować, moim zdaniem na boisku ma trochę taki "vibe" Mesuta Ozila, który był dla mnie swego czasu najlepszą "10" do oglądania na świecie.
0
@priest9999 no to wiadomo, ale szczerze liczyłem, że właśnie w jego przypadku przyjście Flicka dużo zmieni, że się nim trochę bardziej "zaopiekuje", ale widać nic takiego chyba nie miało miejsca.
0
@AnsuLamine dla mnie Yamal i Darvich to byli najlepsi zawodnicy pamiętnego dla nas U-17...gdzie jest teraz ten pierwszy, a gdzie drugi?
2
@sidi12843 Teoretycznie masz rację. W praktyce potem jak wszystko pójdzie super i wszyscy są zdrowi na finał LM to są kwasy, bo ktoś na ławce ten mecz będzie musiał zacząć. Tak samo z finałem CdR, z klasykiem...każdy piłkarz chętnie się zgodzi na bycie w rozsądnej rotacji, pod warunkiem, że to właśnie on będzie desygnowany w najważniejszych meczach.
1
Martwi mnie trochę sytuacja Darvicha, chłopak już skończył niedawno 18 lat, a nadal jest rezerwowym w rezerwach...bardzo liczyłem, że Flick obejmie go takim bardziej "osobistym" patronatem, a chłopak wystrzeli na miarę swojego wielkiego talentu, którego ma więcej niż Fermin czy Olmo. Tam problem jest z kontuzjami, słabą pracą na treningach czy co? Bo rozumiem, że Barca Athletic i wszystkie sekcje młodzieżowe grające w "11" przeszły na 1-4-2-3-1?
0
@arasz1819 a z kim mieliby przegrać walkę o 16 miejsc? może z Polską? xDDD
1
@FCBparasiempre To nie do końca tak. Z pustego i Salomon nie naleje, niezależnie od planu. Trzeba umieć przyznać, że czasem pokolenie jest po prostu słabsze i się z tym pogodzić, a nie wmawiać, że trwa zmiana pokoleniowa. Tak miała Hiszpania w latach 2014-2021, bo od 2022 już fajnie to wygląda, gdyby nie karne z Maroko, to pewnie by mieli 3 miejsce na Mundialu. Od 2023 jadą znowu jak kiedyś jak walec (LN i EURO).
6
@FCBparasiempre Zmianę pokoleniową mamy w kadrze od zakończenia MŚ 2018, niedługo minie całe pokolenie piłkarzy, a zamiana pokoleniowa nadal będzie trwała xD
0
Yamal powinien w kadrze grać taki % czasu gry z 90 min, jaki miał w Barcelonie podczas okresu między zgrupowaniami. Tak byłoby chyba najsprawiedliwiej.
0
@Comentateiro Masz strasznie ograniczone spojrzenie na świat. To prawny system polityczny sprawia, że polska polityka wygląda tak fatalnie. System ten premiuje partie masowe, a każda partia masowa bez wyjątku chce tylko zdobyć władzę, nachapać się $$$, a wyborców mają głęboko gdzieś. Do tego doszło antagonizowanie wyborców w stosunku do innych partii masowych, by zakończyć przepływ elektoratu między partiami masowymi, jak również zdecydowanie ograniczyć jego odpływ do innych ugrupowań/środowisk politycznych.
Na to jest tylko jedno rozwiązanie, tj. JOWy połączone z "edukacją obywatelską", przy czym pierwszego na sztandarach nie niesie już nikt, a drugie z KAŻDYM kolejnym rządem jest coraz bardziej orane.
Popatrz na klasyczne USA, bez tego nakręconego Trumpem i Bidenem społeczeństwa. Tam to w miarę dobrze działało. Oczywiście wpierw pojawią się pseudo-eksperci niosący na sztandarach "hurr-durr, przecież JOWy to system dwupartyjny PO i PiS". I tak faktycznie będzie, przez 1 kadencję, max 2. Potem dojdziemy zaś do momentu, że ludzie sobie faktycznie uświadomią, iż ten jeden konkretny poseł z jego okręgu, to może leń, fanatyk, nieudacznik, który nic dobrego dla okręgu nie zrobił, nic nie wywalczył na szczeblu centralnym, żadnego problemu okręgu nie rozwiązał....i go po prostu zmienią na kogoś innego. I to będzie gamechanger polskiej polityki. Posłowie zerwą się ze smyczy trzymanej przez Tuska, Kaczyńskiego i innych liderów partii, zyskają podmiotowość, będą mogli mieć własne zdanie i własną opinię, bo będą świadomi, że jeżeli dobrze będą wykonywać swoją robotę, to żaden Tusk ani Kaczyński nie będą mogli się ich pozbyć, dyscyplinować wizją braku obecności na liście i utratą mandatu, bo "panem" tych posłów staną się wyborcy, a nie liderzy partyjni. I to jest właśnie klucz do zmian w Polsce, a nie uskutecznianie przez was propagandy tego, że jedna partia jest lepsza od drugiej, bo trochę mniej kradnie, trochę mniej napluje czy nasra na twarz. To niesamowite i zarazem smutne, jak zostaliście mentalnie zniewoleni przez liderów partii politycznych.
14
@ikar34 Idąc twoim tokiem rozumowania, to Hitler i Stalin to w sumie spoko ziomki były, bo mimo tego, że pierwszy wymordował ok. 17 mln ludzi, a drugi ok. 21 mln ludzi, to było w zasadzie niewiele przy takim Mao Zedongu, który odpowiada za śmierć ok. 78 mln ludzi...
ps. właśnie tacy ludzie jak Ty są winni, że polityka wygląda nadal jak wygląda. Chodzą na wybory, głosują na bezideowe miernoty z PO/PiS/PSL i się zastanawiają, dlaczego nie jest dobrze. Jak te bezideowe miernoty czasem wygrają wybory, to potem ci naplują w twarz, a Ty będziesz ich bronił że to wcale nie tak źle, bo przecież mogli nasrać. Masakra. Jedyna nadzieja dla Polski to przyszły klincz parlamentarny i rząd mniejszościowy w stylu Mario Montiego we Włoszech.
0
@jedrek7000 nie martw się z tym karnym, var się po prostu zaciął, zdarza się, jak ruszy to dograją tego karnego na początku meczu Celta-Real.
6
jak się często zgadzam z Kowalem, tak teraz pieprzy dla pieprzenia, że zawodnik do reprezentacji powinien być powoływany dopiero jak zagra 50 meczów w klubie, a wcześniej tylko młodzieżówka itd...jakby nie oglądał Barcelony i nie pamiętał, po jakim czasie debiutowali Gavi, Yamal, Cubarsi...jak grasz dobrze, to dostajesz powołanie, proste.
0
@FcPortoFan1999 potem pojechali na Mundial i zremisowali z finalistami (Chorwacja i Francja), potem na Euro byli w 1/2 i przekręcili ich w dogrywce z Anglikami...to był dobry czas dla Duńczyków.
0
@FcPortoFan1999 8 lat temu pokonaliśmy Danię w el. MŚ 2018.
2
Czas na jakiegoś porządnego selekcjonera w kadrze, który ogarnie nam obronę. Czas na Xavinete?
0
przypomnijmy, że to jest ta Portugalia, którą jeszcze niedawno rozjebała Gruzja.
0
tęsknię za kadrą Adama Nawałki :(
0
nagroda Puskasa będzie, nic nie mogliśmy zrobić...
0
Wahałem się między opcją nr 1 Pedri - Gavi - Olmo a opcją nr 5 Pedri - Gavi - Olmo, ale wybrałem jednak tę pierwszą ;)
0
@Matheu12 generalnie spoko, ale w takim razie powinni puścić oficjalną łatkę ze składami do FM24 na sezon 24/25 i możliwością startu od 24/25.
1
Liga Narodów, mecze towarzyskie, klubowe MŚ, finalissima etc....skoro mają bez przerwy wymyślać bezsensowne turnieje, to odpuszczam im (FIFA i UEFA) - niech robią sobie te EURO i MŚ co 2 lata (co roku 1 turniej w czerwcu), awans na MŚ będzie przez EURO (ci co wyjdą z grupy), co 2 lata gramy tylko el. ME, a reszta w terminarzu na sparingi, z których kluby mogą zwalniać piłkarzy jak chcą.
2
@kejdzi fazy grupowe mogą różnie podzielić, ale generalnie spodziewam się, że od 1/4 będą w grze już tylko 4 stadiony.
1/4 - Camp Nou, Bernabeu, Casablanca, Estadio da Luz
1/2 - Camp Nou, Estadio da Luz
3 - Casablanca
finał - Bernabeu
5
Wszystko trochę zależy od wyniku. Jeżeli w końcówce z Sevillą lub Bayernem będzie 3:0 dla nas, to czemu nie. Tu moim zdaniem bardziej powinno chodzić o wprowadzanie go w trakcie ułożonych spotkań, a nie takich na styku. Po Realu mamy derby z Espanyolem, też kości mogą trzeszczeć. Potem wyjazd w LM do Serbii - też mogą grać ostro...potem RSSS - może nie rzeźnicy, ale nadal baskowie....a potem kolejna przerwa na reprezentację.
Także to nie rywal powinien decydować o minutach dla Gavi'ego, ale przebieg samego spotkania - jeżeli będzie przewaga 3 bramek, to mecz raczej będzie w końcówce spokojny i można mu dać pograć, a jak mecz będzie na styku, to wtedy może lepiej nie.
0
@KochamInieste Android - Samsung Galaxy, iOS - iPhone, reszta nie warta uwagi. Warto stawiać na sprawdzone marki, bo masz jako tako pewność wieloletniego wsparcia, aktualizacji systemów bezpieczeństwa etc. Chyba, że szukasz czegoś na 2-3 lata, to może inaczej trzeba podejść.
1
@ViscaelBarca2007 Dyrektorem sportowym już był u nas, w City nawet trochę wyżej bo był dyrektorem od piłki nożnej dla całego City Football Group, więc kolejnym krokiem do przodu byłoby staranie się o zarządzanie klubem, bo widać nie miał perspektyw na funkcję naszego byłego v-ce prezydenta Ferrana Soriano w City Football Group (CEO).
0
@ViscaelBarca2007 Raczej będzie kandydatem na Prezydenta.
2
@LeoMessiiBarcaPepa + Włochy i Chorwacja w grupie, najlepszy turniej jakiejkolwiek reprezentacji w całym XXI wieku.
4
Ostatnio oglądając Bosaka czy Wiplera na TV Republika naszła mnie taka myśl...
też macie wrażenie, że poszedł pewien "deal" polityczny między PiS a Konfederacją? W sensie być może ten "deal" nie jest żadnym realnym czy prawdziwym porozumieniem, ale tak patrząc z perspektywy PiS wygląda to tak:
1. Stracili władzę, a pewne wałki wychodzą i będą wychodzić.
2. Z tego powodu wiedzą, że stracą część wyborców - wiadomo, że w Polsce dla "zatwardziałego" elektoratu PiS i PO nie ma znaczenia jakie afery ich wybrańcy wygenerują, bo i tak głos oddadzą. Tylko ten "zatwardziały" elektorat jest dalece niewystarczający do zdobycia władzy.
3. Z tego też powodu PiS robi przez TV Republika odpływ swoich najmniej zdecydowanych wyborców do Konfederacji, bo wiedzą, że pewną grupę swoich wyborców stracą, ale lepsza z ich perspektywy jest już ta Konfederacja, niż PO czy Lewica, a PSL to za duże ryzyko by było. W końcu pod względem spraw światopoglądowych wielkich różnic tam nie ma, a i potem o odbicie tych wyborców będzie można powalczyć.
4. Kandydat PiSu w II turze wyborów prezydenckich będzie potrzebował oficjalnego poparcia Mentzena, żeby mieć w ogóle jakieś szanse.
5. Kaczyński ma swoje lata, a przy skali obecnych problemów wizerunkowych PiS, jego ew. śmierć byłaby katastrofalna. Dlatego pewnie sama TV Republika szykuje sobie na wszelki wypadek alternatywę.
6. I wreszcie - PiS jest świadomy, że samemu raczej już nigdy (w bliskiej przyszłości) nie odzyska władzy, a ew. jedyną szansą na to jest III miejsce w wyborach Konfederacji z wynikiem na poziomie przynajmniej 12% - więc PiS przestał ich atakować, bo to byłoby piłowanie gałęzi na której sam siedzi. Lepsza ciężka i niewdzięczna koalicja parlamentarna, niż opozycja. Oczywiście dopiero po następnych wyborach parlamentarnych, bo PiS na razie zbyt mocno śmierdzi.
7. Konfederacja przestała atakować PiS i Morawieckiego, jak kiedyś to robili. W suwerenną walą, ale to będą wszyscy walić, nic specjalnego...ale jeszcze niedawno atakowali zarówno PO jak i PiS, teraz tylko to pierwsze. Wiadomo, że opozycja ma przede wszystkim recenzować obecny rząd, ale rozłożenie przy tym akcentów zmieniło się moim zdaniem zbyt dynamicznie i diametralnie, by przeszło niezauważenie.
8. Z jeszcze innej strony, może być to ostatni wielki błąd Kaczyńskiego, bo Konfederacja może chcieć iść po pełną pulę i wygryzienie osłabionego PiS. Chociaż pewnie to skalkulowali, że mają za mało Bosaków, żeby tego realnie dokonać.
Wnioski takie wyciągnąłem po tym, jak np. Holecka co chwilę przytakiwała Bosakowi - dla mnie wyglądało to komicznie, ale jak rozumiem, było to potwierdzenie dla widzów, że mają myśleć o określonych wypowiedziach gościa pozytywnie etc.
Wiecie od kiedy dokładnie dokonała się ta zmiana? Bo ja myślę, że mniej więcej od ostatniego tego Kongresu Ekonomicznego w Karpaczu, ale mogę się mylić.