0

Kurde na Camp Nou na prawdę są kibice pikniki... Oglądałem indywidualny występ Neymara przeciwko Realowi Valladolid i po jednym z karnych który powinien być odgwizdany, widać było na powtórce pierwszy rząd kibiców. Na 5-6 tylko 1 wstał i wyciągnął ręce i coś zaczął krzyczeć - reszta nawet niezareagowała, tylko siedziała i się uśmiechała...
Nie do pomyślenia np. w Anglii czy nawet w Niemczech...

0

Eh... każdy kto poruszy tą kwestię, dostaje odpowiedź: "a co się przejmujesz minusami".
Nie, nie przejmuję się, ale jakby nie było - wyraziłem swoją opinię i została ona oceniona - skoro mam dużo negatywnych ocen, to znaczy(tylko teoretycznie) że ludzie się z tym nie zgadzają, a to już mnie interesuje - dlaczego i jaki mają pogląd na tą sprawę.
Abstrahuje od treści mojego komentarza, ale chcę zauważyć generalne zjawisko.

0

Tego, że nie zagra w GD jestem niemal przekonany i... może to dobrze?
Pamiętam rok temu w SPH, kiedy okazało się że Pepe nie może zagrać w pierwszym meczu wszyscy kibice domagali się Varane'a, zamiast Albiola - wyszedł Albiol i zagrał tragicznie, ale... To co wtedy pisałem do kibiców naszego rywala, że nie można od razu rzucać kogoś takiego na głęboką wodę, napisałem, że może i by zagrał lepiej od Albiola, ale jakby się spalił, popełnił parę błędów, które załatwiłyby Realowi tytuł, to mógłby złapać jakiś regres formy, dołek, z którego trudno byłoby mu się podnieść. Pisałem, że takich graczy trzeba wprowadzać powoli.
No i zagrał Raul "wykopuję na oślep piłkę" Albiol a niecałe pół roku później, Varane robił co chciał z naszą ofensywą.
Tu mamy trochę inną sytuację, ale jestem pełen obaw. Zwłaszcza, że tu niewystawienie go w GD zostałoby odebrane przez Marca odebrane, że trener nie liczy na niego w trudnych meczach... Bo Varane w tamtym okresie nie grał w pierwszym składzie, nie miał kiedy się pokazać tak na dobre, wiec nie mógł mieć pretensji że nie zagrał, a Marc mógłby mieć (nawet uzasadnione)

0

Najgorsze to jest to, ze ludzie nawet nie czytają komentarza tylko minusują, bo ma minusy...(np. kiedyś mój kolega wysłał link do meczu Barcy na YT, który źle się przesłał - 2 min zamiast 45 - jako, ze chcial by ludzie zwrócili uwagę poprosił paru znajomych o plusy -dostał na "start 5"- skończył na ocenie ...18/18 + ... Z NIEDZIAŁAJĄCYM FILIKIEM)

Psychologia tłumu czy co?xd
Oczywiście ten też będzie zminusowany, bo tutaj w tym temacie już jestem ten "zły" ;p

Ale pomyślcie logicznie, że płacimy 8 mln euro za pierwokup, czyli za pierwszeństwo do ich zakupu, a jeżeli będziemy chcieli ich kupić, to i tak będziemy musieli wyłożyć całą kwotę. Pierwokup tak, ale nie za taką cenę, bardziej by się opłacało kupić ich i wypożyczyć, bądź ograć ich w Barcelonie B...

0

Hmmm o 8 mln euro za MOŻLIWOŚĆ sprowadzenia 3 piłkarzy Santosu? Rozumiem, że chodzi o pierwokup, ale to chyba jakieś nieporozumienie, bo za takie pieniądze to byśmy mogli ich kupić... OK, jak będzie wśród nich nowy Neymar, to nie bd narzekał, ale...

0

FIFA 13 czy 14, a druga sprawa:
pobrałeś w sensie z neta, czy z origina?
Jak z neta to moge odpisać na priv(żeby nie posądzono mnie o pochwalanie piractwa, bo przecież twórcy np. EA musi dostać pieniądze za swoją pracę, np. miliard euro...) a z Origina to nie mam na ten temat pojęcia

0

Nie wykonał ryzykownego podania, bo nie od tego jest. Zresztą gdzie ty na grafice widzisz podania do tyłu? Bo jest ich maksymalnie kilka. To Xavi i Fabregas mieli posyłac prostopadłe piłki, nie Alex :)

0

No rzeczywiście :) Nie chciało mi się już tego sprawdzać, w każdym razie Mallorca i Osasuna mają podobne koszulki :) A z tymi liczbami, to już ciężko spamiętać, ale mecz Alexis zagrał kapitalny :)

0

Przypominam o meczu z Osasuną( ?) gdy pod nieobecność Messiego, Cesc strzelił pierwszego hat-tricka w karierze, a Alexis strzelił dublet i 3 asysty do Fabregasa :)

0

Za rok dwa? W obecnej sytuacji, ciężko znaleźć kogoś, kto byłby od niego lepszy i jeżeli utrzymywałby taką formę, to nawet transfer obrońcy klasy światowej, nie zabrałby miejsca Marcowi w pierwszej '11' (jako drugi stoper)

0

Niech lepiej nie patrzy na Ramosa, bo już wystarczająco często Gerard ląduje na ziemi - wolę by nie robił tego jeszcze częsciej...

0

Kiedy grał tą padakę? W meczu z Bayernem? No proszę cię :)
Tzn zgadzam się z tym, ale kiedy on miał się w zeszłym sezonie pokazać? Ja go skreśliłem po presezonie, a tutaj taka niespodzianka ;) Oby utrzymał tą dyspozycję ;D

0

Hahhah
I były głosy, że Neymar kosztował za dużo(gadanie o tym, że mu został rok kontraktu i że kwota była zawyżona)
Nawet 150 mln to by za niego nie było za dużo.
A weźcie pod uwagę, że on ma dopiero 21 lat !
Przecież, to jest piłkarz który może być nawet lepszy od Messiego! A na pewno będzie miażdżył wszystkich! ;)

0

No niestety... Z naszą obroną (chyba, że Bartra utrzyma formę, a Puyol wróci w takiej, jak przed kilkoma laty) to ten mecz się może skończyć np. 4(po naszej wspaniałej grze w ofensywie)-3 (po tragicznej grze w defensywie)

0

Gdzieś była informacja że miał 26 kontuzji w karierze, to Puyol miał chyba coś koło 40, a jest starszy o 10 lat ;)

A i jeszcze żebyście nie byli zdziwieni- w Anglii miał łatkę symulanta(niebezpodstawną) więc w Realu też będzie to robić ;)

0

Tzn indywidualnie, bezsprzecznie rozwinął się niesamowicie, ale jeżeli chodzi o tytuły?
No jak zawodnik o takich umiejętnościach jak CR mógłby się zadowolić jedną ligą, jednym CdR, jednym złotym butem i królem strzelców LM? Przez 4 lata? Gdyby został w MU to miałby już więcej, bo o ile się nie mylę przez ten czas wygrali 2 mistrzostwa Anglii i dotarli do finału LM...A z CR mogliby zdobyć więcej
Także poniekąd się zmarnował, ale umiejętności ma niesamowite ;)

0

Trzeba mu podziękować bo wyświadczył nam nie lada przysługę - gdyby nie on, nie mielibyśmy Neymara ;)

0

Widać że sie zagotował, ja też mam coś takiego (oczywiście gram amatorsko ;p) że jak ktoś mnie łatwo minął, a jest jeszcze "w zasiegu" to ciężko mi się oprzeć by go jakoś nie wytrącić z równowagi, złapać ręką, czy jeszcze wyciągnąć nogę... Impulsywne działania, a po sposobie w jaki sposób wykonał to Brown widać, że chciał go lekko kopnąć, niewidocznie dla sędziego, bo był sfrustrowany, jednak trafił w nieodpowiednie miejsce, więc Neymara mogło to bardzo zaboleć - bo samo kopnięcie nie było mocne i gdyby tak kopnął go np. w nogę to by nie miało prawa Neymara nawet zaboleć....

Dobrze, że przeprosił, bo wielu piłkarzy nie potrafiło przyznać się do błędów przy iście bestialskich wejściach... A do zdeptania ręki Messiego przez Pepe to tu jeszcz dużo brakowało.

0

Tak, może żeby było standardowo to od razu Messi?

Ten mecz był b.dobry w wykonaniu 3 piłkarzy: Bartry, Neymara i poniekąd Cesca(głównie za sprawą bramki) i tylko pośród nich można wybierać ZM, z tym że Cesc, poza golem nie grał jakoś kapitalnie, Bartra nie miał znowu dużo roboty - ale wywiązywał się wyśmienicie, więc wybór Neymara bardzo prosty i oczywisty. Gdyby nie on, gra Barcy wyglądałaby tragicznie, bo byłaby cholernie statyczna.

0

Tylko teraz rola Martino. Gdy wróci Mascherano (a to stanie się niebawem) to jedyna zmiana w obronie, może być na linii Mascherano - Pique... jeżeli dalej będzie grać Pique i to kosztem Bartry to byłby największy błąd Martino. Trzeba dać mu szanse - przypominam, że Varane dostawał nie jedną szansę, ale nigdy nie pokazał jakiś nieprawdopodobnych umiejętnosci - zawsze prezentował się dobrze albo b.dobrze. Ale jak wyszedł z Barcą to zagrał fenomenalnie i grał tak do końca sezonu. Może Bartra też będzie grał tak kapitalnie dalej? Tylko trzeba na niego stawiac

0

Jeżeli będzie grać tak jak teraz to myślę, że para Puyol(oby nie miał już kontuzji...) Bartra mogłaby być bardzo solidna. Przy Tarzanie Marc może grać tylko lepiej, to Puyi byłby liderem defensywy, a nie Gerard, który tarza się po murawie, gdy przeciwnik potrafi zagrać balansem ciała, a Bartra mógłby się uczyć. Smutne to ale prawdziwe, że Pique- mimo że wielki Barcelonista, bardzo oddany Cule- powoli przestaje nadawać się do Barcy i gdyby nie to, że nie ma żadnego stopera z prawdziwego zdarzenia to już by dawno grzał ławę....

0

Najważniejsze w meczu z Celticiem było to, że o ile w poprzednich meczach, gdy grał Messi, Neymar błyszczał, ale nie brał takiej odpowiedzialności za wynik(nie wiem jak wam, ale mi się wydaje, że mniej akcji przechodzi przez Messiego od początku sezonu), to gdy Leo zabrakło to Neymar wziął drużynę za fraki, poszedł z akcją, po której zawodnik Celtów dostał czerwo, potem zagrał niesamowitą piłkę do Alexisa (pilka może niesamowita nie była, ale to jak ją przyjął w asyście 2-3 zawodników, jak się odwrócił i jak go dostrzegł - cudo! :D) po której zdobyliśmy bramkę... Był liderem pełną gębą, brakowało Barcelonie właśnie kogoś takiego - w zeszłym sezonie próbował Iniesta, ale on mógł błyszczeć przy Messim, sam nie zrobi tego co Argentyńczyk, bo operuje w innej części boiska i ma słabszy zmysł strzelecki. Teraz jest Neymar ;)

Z drugiej strony marzę sobie o sytuacji, gdy Puyol wraca do wysokiej formy, Bartra utrzymuję tą dyspozycję przez cały sezon i mamy świetną parę stoperów. Może nadzieja jest nikła na takie rozwiązanie, ale nie można wykluczyć, że to będzie wielki sezon Bartry i wielki powrót Puyola! :D

0

Skoro mamy sprowadzić 2 bramkarzy, to Forster to bardzo interesująca opcja. Marzeniem byłby Courtois, ale bardziej realny jest Ter Stegen.
Niemiec i Anglik za ok. 30 mln euro, do tego kupno klasowego obrońcy (ok.30-40 mln) i sprzedaż Pedro + powrót z wypożyczenia Deulofeu (jako zmiennik dla Alexisa, grający ok. 1/3 minut w sezonie) to byłoby idealne okienko transferowe. Kwoty dosyć realne - wydalibyśmy 60-70 mln, za Pedro myślę że przy obecnych zawirowaniach (Illara za 30, Higuain za 40, Cavani za 60 itd) mógłby pójść za 20 w porywach 25 mln (tu by było cudo) czyli bylibyśmy od 35 do 50 mln na minus - na pewno możemy sobie na takie coś pozwolić.

0

W 09/10 i 11/12 też Barcelona była stawiana jako absolutny faworyt(no w 11/12 troszeczkę mniej, ale tylko troszeczkę)

0

Bayern jest mocny, ale brak zaangażowania Man City aż w oczy kole...
Nie ma co wyciągać wniosków z tego meczu, ale prawda Bayern to kapitalna drużyna - ale ja wierzę w Barcelonę i w dwumeczu z Bayernem będę wierzył do ostatniej minuty ;)

0

Przypominam, że Ronaldo nie stał tam od początku akcji - sam wbiegł w pole karne, wyprzedził obrońcę i strzelił obok bramkarza... Doceńcie, że Ronaldo też ma wielkie umiejętności, a co jak co, to głową gra chyba najlepiej na świecie...

0

Bo lubię patrzeć jak się męczą? :) Ot dlatego, a że mecz MC vs Bayern skończy sie z 5-0 bo City gra najgorzej jak tylko może, to nie widze sensu oglądania takiego spotkania(chociaż TV mam włącozny, ale patrzec sie nie da na to)

0

Jak Man City może grać aż tak na stojąco z Bayernem? Nie rozumiem tego, oglądałem derby Manchesteru i tam grali całkiem inaczej. Przecież, oni wyglądają jakby im się nie chciało do piłki biec... Skończy sie na 4/5-0 dla Bayernu, bo grają jak Levante albo i gorzej...

0

Puyol na prezydenta, Xavi na trenera ! ;)

0

Eh... nie ma nic gorszego niż GD o takiej porze... Nie ma już tego klimatu jak świeci słońce, na boisku są cienie... To GD na Santiago w zeszłym sezonie nie miało takiej atmosfery... Beznadziejna decyzja - ale wiadomo.. kasa kasa kasa...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?