0

Messi 7? No tu bym się nie zgodził.. Xavi zagrał na conajmniej 7.5, VV też 8 raczej. Pozostałe raczej trafione :)

0

Po tym meczu to należy sobie przypomnieć te setki komentarzy, że Neymar nie poradzi sobie w Europie,a w Realu to już go załatwią że nie bd mu sie chciało grać xD
No rzeczywiście - dzisiaj tyczki dla Neymara były troche trudniejsze dla Neymara niż zwykle - czasem nawet którejś nie ominął :P

0

Jedna z najlepszych perełek na rm.pl
Az nie wiem czy to troll czy on tak na serio :P

"nierozumiem jak mozna powiedziec ze Barça byla lepsza skoro niepodyktowano nam 2 karnych czyli juz 3-2 by bylo poprzeczka benzyny malo co braklo a nie mowie juz o kilku sytuacjach z pola np faul na meesim jakos w 20minucie ktorego niebylo szkoda slow taki sedzia powinien byc zwolniony "

0

Mam pytanie, bo o ile pierwszą połowę oglądałem w ładnej jakości, to mi transmisja padła, a druga to było tylko oglądanie, w jakiej czesci boiska jestesmy xD (jakosc jak 144p na youtube albo gorzej - piłkarze to byli kolorowymi tyczkami) - kto asystował przy golu Alexisa? Miałem hiszpanski komentarz i z tego co mowili to chyba Neymar? Neymar czy Messi bo tak to widziałem ;)

0

Największe plusy meczu
- graliśmy bardzo ładną piłkę, graliśmy w najlepszych momentach szybko i nieprzewidywalnie
- piekielny pressing który osłabł wraz z poczuciem zmęczenia
- bardzo dobra taktyka - a tak wszyscy narzekali :)
- wyłączenie CR - od kilkudziesięciu miesięcy przed każdym GD pisałem o konieczności wyłączenia CR z gry - że to zbyt dobry zawodnik by dać mu dużo miejsca, trzeba go kryć indywidualnie. Co mecz to powtarzałem, co mecz się rozczarowywałem, a CR strzelał gola. Zapomniałem dzisiaj o tym prawidle - bardziej skupiałem się nad tym jak zagra Barca- no i...doczekałem się :)
- dobre kontry - brak szans na kontry dla Realu - nawet ta kontra co padła bramka była już zneutralizowana - tyle że Jese oddał niezły strzał, a VV popełnił klopsa, ale bronił świetnie więc wybaczamy :)

0

JEEEEEEEST :D
No zrobił Real stracha pod koniec :)
Genialne pierwsze 30 minut, potem było coraz słabiej, w pewnym momencie 2 połowy straciliśmy inicjatywę, ale powiem tyle. Gdybyśmy byli skuteczniejsi w pierwszej połowie, to mecz pachniał manitą. Ta sama gra z początku co w pamiętnym 5-0

Przyczyna słabszej gry
1. Zmęczenie po Milanie - nie oszukujmy się, dzięki pomyłce (wielbłądzie) sędziego Real mógł spacerować w meczu z Juve. Nie wiem czy ktoś z nich przebiegł w tamtym meczu wiecej niz 10 km
2. Słabszy okres Messiego - cóż, Messi zawsze co 2-3 miesiace ma okres 1-3 meczy słabszych, wypadło akurat na Milan i El Clasico - cóż poradzić :)
Gdyby był w formie to już w po 25 minutach mielibysmy 2-0 :)

To są dwie przyczyny - gdyby nie one, zmiażdżylibyśmy Real ale i tak trzeba się cieszyć. Uwaga! W ligowych klasykach na CN nie wygraliśmy od pamiętnej Manity ! A to było już 3 lata temu :)
Cieszmy się świetnym meczem Barcelony - bo jak mówię - w pierwszej połowie i momentami w drugiej widziałem tą prawdziwą magię. Manita ułożyła się pięknie - 5 okazji do gola i 5 goli - teraz też mieliśmy tyle okazji, lecz ich nie wykorzystaliśmy :)

c.d.n

0

FUCK/.... dlaczego teraz...

0

Zmiany zmiany zmiany! Nie wytrzymujemy kondycyjnie! Wychodzi spacerek z Juve Realu i nasz cięzki mecz z Milanem!

0

No i ci wszyscy co narzekali na Martino tym składem... Czy zrobił źle? W środku Cesc nie gra tak jak w pomocy, ale gra bardzo dobrze i jest tam lepszy niż byłby Messi. Messi jest na skrzydle -widać że jest bez formy -no trudno - za to Neymar błyszczy.

Sprowadzenie Neymara to strzał w 100000000000000! Wyobraźcie sobie gdyby zamiast niego grał Pedro/Alexis... Przecież Messi nie ma dnia, gra nie idzie przez niego i nie widzimy jakichkolwiek minusów tego ustawienia - Neymar robi za niego :) A gdyby tam nie było Brazylijczyka to gra szłaby przez Leo bez formy...

0

Zwłaszcza, że jak był SPH 2012 to wolał drewnianego Albiola niż Varane'a - Na Francuza postawił wtedy gdy już nie miał innej możliwosci...

0

Po pierwsze - najkrócej jak się da wyjaśnię moją koncepcje wystawienia Cesca na środku. Messi na środku był wyłączany z gry przez środkowych obrońców - lepiej by Cesc został wyłączony niż Leo :)
Druga sprawa - legendarne 6-2.
Tak się składa że jakieś 2 miesiace temu oglądałem ten mecz. Otóż co do tej bardziej bezpośredniej gry - nic bardziej mylnego. Najważniejsza przyczyna tego że Barcelona grała tak wspaniale był Real - Real który w momencie gdy Barcelona miała piłkę miał 3-4 zawodników ZA linią piłki - oni byli wyłączani z defensywy - Barcelona miała więcej miejsca, Real nie stawiał autobusu, a poza tym no prosze was... gdzie porównywać piłkarzy grających w Realu w 2009 roku do tych z teraz... Ronaldo, Di Maria, Modric, Isco... przecież w porównaniu do Huntelara, Marcelo na lewym skrzydle I Robbena to niebo a ziemia...

0

Hehe no i te teksty o tym że nie myślimy o Realu coś nie do końca były prawdziwe ;) Ale to chyba jest oczywiste, no trudno zeby zacząć myśleć o takim rywalu na 3 dni przed meczem z nim - na pewno siedzieli na bieżąco i analizowali Real już od początku sezonu - może nie Martino ale jego współpracownicy :)
W każdym razie wiemy, że '11' z Milanu była wybrana biorąc pod uwagę zawodników którzy wybiegną na Real

Obstawiam '11' - VV- Alves, Pique-Bartra-Adriano-Busquets-Xavi-Fabregas-Neymar-Messi-Pedro

Boję (?) się tylko tego że Puyol zagra za Bartre - jeżeli już powinien zagrać za Pique. Xavi zagra na 100% nie będę tego tłumaczyć, ale chyba każdy to czuje, że tak będzie i tu nie mam absolutnie żadnego żalu do Martino bo widzę wpływ jego gry na Barcelonę i nawet jak jest w przecietnej formie to daje dużo. Pedro zagra bo Alexis grał we wtorek :)

0

@Hen

No, CR tak sie rzucał w polu karnym, że wątpie by po takim nokautującym ciosie był wstanie wyjść na GD - pewnie będzie pauzować jeszcze w przyszłej kolejce ;)

0

Widać, stać cię tylko na zminusowanie mojego komentarza - na odpowiedź na poziomie już nie... szkoda ;/

0

Ja myślę, że CR7 zachowa swój kunszt na specjalną okazję - na końcowe minuty, Bale będzie sie tarzał dopiero jak wbiegnie w pole karne, a patrząc na jego grę w ostatnich meczach zanim to zrobi trochę upłynie. Osobiście stawiam na Pepe, ale Di Maria może nas zaskoczyć :)

0

Dobra chłopczyku skończ prowokacje, wiesz że prowokowanie w ogóle jest żałosne, a prowokowanie podszywając się pod kibica Barcelony na jej stronie jest już poniżej jakiegokolwiek poziomu?
Po co to robisz? Dla własnej satysfakcji? Nie wierze-chyba że masz strasznie zmarnowane życie? Dla wkurzenia innych ludzi? Nikt sie nie wkurzy, a jeżeli to czy to ma być twój cel? Tak czy inaczej żałosny?
Bez przyczyny? W takim razie po co to robisz? Wyjdz po prostu :) Są ciekawsze rzeczy do robienia...

0

To że nie mają wiary w swoją drużynę to jedno, a rzeczywiste umiejętności Realu to drugie. Powiem tak - do poprzedniego weekendu na spokojnie podchodziłem do GD (bynajmniej nie chodzi o grę Barcelony, bo w mojej opinii była bardzo dobra - tu chodzi o Real) - nagle Real wszedł na wyższy poziom, mimo że mało kto to widzi - są bardzo groźni.

Zobaczymy co z Bartrą - jeżeli się nie spali i będzie grał na takim poziomie jak do tej pory to fajnie. Jak nie, to możemy nawet to przegrać... Ale myślę, że przy Puyolu pokaże klasę :) A o nasz atak nie ma co się martwić - będzie Cesc, oby Messi zagrał na swoim poziomie (bo wczoraj to nie był jego mecz), Neymar na pewno będzie miażdźył...:)

0

No sędziowie odwalają niezła farse od początku sezonu... Ale trudno - grajmy jak mamy grac, dopóki nie bd jakiś przekrętów w GD to puszczam to płazem...

0

Jeszcze będzie "obiektywny" komentator,jako że będzie to na różnych kanałach, to na pewno gdzieś będzie taka opcja, ale może być ciężko to znaleźć - chętnie bym posłuchał z czystej ciekawości, jak to będzie wyglądać :P
("Nosz k**** ale zj*****!!!! "

0

Dobra, nawet jak Rosell sobie wziął te 40 mln do kieszeni to i tak jestem mu (akurat w tej kwestii) wdzięczny - choćby i wydał 100 mln, albo 150 (niewyobrażalne sumy, ale Neymar swoją grą udowadnia, że jest tyle wart - a on dopiero ma 21 lat) to i tak byłbym zadowolony. To gracz który będzie najlepszy na świecie, który będzie robić taką różnicę jak Messi teraz, bądź Ronni za najlepszych lat :) Silną i konkurencyjną drużynę spokojnie zbudujemy z naszych wychowanków - jednak takie perełki nieczęsto się trafiają - trafił się w szkółce Messi, ale więcej takich prawdziwych brylantów nie ma(są mega zdolni zawodnicy, ale raczej nie tacy, którzy by kiedyś mieli aspirować do ZP, choć kto wie... ;D) i ciężko by się trafiały co pare lat :) Neymar to gwarancja kontynuacji :) Bo przypominam, że za 6-8 lat, gdy kariery skończą Xavi, Iniesta, Alves, być może Messi, może Fabregas to nie musimy być wcale w ścisłym europejskim topie - Neymar da nam jakość, która wystarczy do bycia w czołówce :)

0

Dlaczego nietakt?
Nietakt to by był gdybyśmy zrobili mozaikę dla Guardioli (już abstrahując od choroby Tito) ale tak? Przecież nie wspieramy go, w nowym klubie itd, tylko w walce z nowotworem -.-

0

Ja jestem bardzo zadowolony z tego meczu, widać było to, że potrafimy grać płynnie, gramy wysokim pressingiem, płynnie wymieniamy pozycje i nie jest to bynajmniej działanie sztuczne - przechodzenie w pierwszej połowie od ustawienia Neymar-Alexis-Alves i cofnięty Messi, do ustawienia Neymar-Alexis-Messi, przy okazji przechodząc przez Neymar-Messi-Alexis plus wiele wiele innych wariantów też w 2 połowie.
Nigdy wcześniej nie próbowaliśmy podobnych rozwiązań - zwłaszcza tylu jednocześnie. Widać że Tata ma pomysł na grę z silniejszymi rywalami - w lidze generalnie trzymaliśmy się pewnych schematów, tutaj graliśmy futbol wyzwolony - z wieloma niedociągnięciami, z niepewną obroną(chociaż z czasem sie ogarnęła) ale bardzo ciekawą piłkę.
Przypominam, że ani Iniesta ani Messi nie są w optymalnej formie, Neymar miał słabszy dzień - to może wyglądać tylko lepiej ;)
Jestem pełen optymizmu przed GD - jeżeli zagramy tak samo, to niemożliwe byśmy mieli znowu taki niefart w sytuacjach 100% - 3ci mecz z rzędu? :P

0

No parodia...
mur się chyba z 2 metry przesunął jak nie więcej...

0

Pierwszy przeciętny występ Neymara w Barcelonie :O

0

Niby jak nas wyprzedza jak ma 4 pkt a my 6?
Jak przegramy bd mieli 7 a my 6, a to najczarniejszy mozliwy scenariusz...
I nie sądzę, by obecnośc Cesca za Xaviego/Iniestę, i Bartry za Mascherano/Pique mogłaby na tyle odmienić losy meczu - jeżeli z nimi byśmy wygrali, to takim składem też wygramy.

0

A nie możecie zrozumieć, że El Clasico jest w tej chwili znacznie ważniejsze a dla Bartry, 3 mecze w ciagu tygodnia, to może być za dużo, biorąc pod uwagę to że po raz pierwszy w karierze gra z taką częstotliwością? Skoro nie gra tutaj musi grać w El Clasico - jak tam nie zostanie wystawiony, to wtedy należy się zastanawiać co jest nie tak- w tej chwili nie ma powodów do obaw. Kolejna sprawa - skoro mamy rotacje w pomocy, to znaczy że Cesc zagra w GD, czy z Xavim czy z Iniestą to już inna sprawa ale zagra tam na 100% - i będzie wypoczęty.

Zrozumcie, że ten mecz jest nieporównywalnie mniej ważny od meczu z Realem - nawet porażka tutaj nic wielkiego nie powoduje - będzie trzeba wygrać na CN z Milanem i tyle. A porażka w meczu z Realem... nie dość że spowoduje zmianę lidera, to jeszcze spadlibyśmy na 3 (!) pozycję w lidze (przy założeniu że Atletico swój mecz wygrywa, co nie jest jakieś niemożliwe ;p) Musimy to wygrać :) A z Milanem... też liczę na zwycięstwo, ale porażka nie miesza aż tak bardzo w naszych planach :)

0

Jak Real WYGRA to ma fotel lidera, ale NIE WYGRA :)

0

NIE WIERZE W TO CO SIE DZIEJE! JAKIM PRAWEM SEDZIOWIE WYDRUKOWALI TYLE PKT DLA REALU? I NAGLE ZAMIAST 9 MOZE BYC NAWET 3...!

0

No k**** ! WYGRAMY TO.

0

Dlaczego wy nie wierzycie w Barcelonę? WYGRAMY TO! JA WIERZĘ!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?